Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > HDD nejde otevřít prosím pomoc :(

HDD nejde otevřít prosím pomoc :(

15.06.2011 16:06
příspěvků:8

Ahoj lidi, mám v pc tři disky C: 600GB(SATA) E: 300GB(ATA) H: 2TB(SATA2) . Disk C: jsem měl rozdělený pomocí partition magic tak že na C: byl win XP a na F: který byl uměle vytvořen byl win 7, problém byl v tom že na C: byl vir co blokoval net a nepodařilo se mi ho odstranit takže sem používal jen to F: Včera jsem se rozhodl že si všechna důležitá data zálohuju na H: nový disk 2TB a nainstaluju win 7 na disk E:-(předtím na něm žádný systém nebyl jen data) a pomocí instalačky XP sem formátoval C: s tím že vymažu ten starý systém abych měl jen prázdný disk a jel bych z toho E:. Po naformátování jsem ale zjistil že se na to E: kde mám win 7 vůbec nedostanu ! V biosu jsem nastavil jako hlavní ten disk E: kde by měl být win 7 ale místo toho aby naběhl, tak vidím jen černou obrazovku. Z nouze jsem teda na C: nainstaloval win 7 abych vůbec nějak fungoval, myslel sem že se alespoň dostanu na ten disk kde mám všechna data, win 7 všechny disky vidí ale nelze je otevřít, navíc ve správci disků mají špatnou hodnotu jen 130GB a když se je pokusím otevřít tak to píše: DISK V JEDNOTCE musí být před použitím naformátován. V biosu jsou taky všechny disky vidět. Jinak mám dost starou desku gigabyte ga-ep35c-ds3r. Už sem z toho na prášky tak budu vděčný za jakoukoli radu, dík David.

15.06.2011 19:55
ověřen
příspěvků:2 028

zkoušels odpojit ostatní dva disky a nech zapojené E:

zformátuj jej přes instalaci xp a nainstaluj xp

vzdálená plocha Team Viewer (pro pomoc na dálku) http://www.teamviewer.com/cs/index.aspx Připojte se k PCforum.cz na facebooku http://www.facebook.com/pages/PCforumcz/123041544477075 ........
16.06.2011 01:43
příspěvků:8

Zkusil sem a nepomohlo.. Teď win detekuje C: jako 118 GB ale jde otevřít, na E: mam ty xp a ten hlavní disk o který mi jde a na kterém mám všechna data to sice zobrazuje v biosu i v tento počítač(tam neni žádná velikost) a ve správě disku je u něj špatná velikost 128 GB a 1735 GB nepřiřazeno .. Napadl mě partition magic a v něm to nějak pořešit, ale bojím se abych neudělal něco špatně a ty data nevymazal Nebo že to chce SATA drivery, ty sem i zkoušel instalovat přes ten nlite, ale nešlo to :/

16.06.2011 08:17
ověřen
příspěvků:2 028

tady zkus stáhnout nové ovladače desky http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-ep35c-ds3r_21/download/

ty hodnoty disků, jsou divné. máš legální windows??

vzdálená plocha Team Viewer (pro pomoc na dálku) http://www.teamviewer.com/cs/index.aspx Připojte se k PCforum.cz na facebooku http://www.facebook.com/pages/PCforumcz/123041544477075 ........
16.06.2011 09:07
příspěvků:5 728

ty hodnoty nejsou divne (128gb meli omezeni win98 a dos, tak tam.mohl pri instalaci nastat problem). nejprc bych zkusil nejakou live distro linuxu napr. ubuntu a zkusit ten disk otevrit v nem. jak pise mmartin, tak urcite ovladace zkusit (i kdyz je to nepravdepodobne ze to bude tim)

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
16.06.2011 15:46
příspěvků:8

Radku vyzkoušel sem to ubuntu, ale disk nebyl vidět, ve správci vidět byl ale jako že je prázdný.. Ovladačema to asi opravdu není. Nerozumím tomu proč se na disk nemůžu dostat. Koupil sem ten disk právě proto abych si ty data zálohoval a neměl je společně s win a teď se pomalu smiřuju s tím že sem všechno ztratil ..

16.06.2011 16:29
příspěvků:5 728

neboj,o data jsi snad neprisel doma se mrknu a pak ti poradim, vypada to ze to pujde obnovit

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
16.06.2011 17:21
příspěvků:8

Diky moc, v nejhorším sem domluvený že to odnesu k odborníkovi aby na to mrknul.

17.06.2011 14:45
příspěvků:8

Tak problém je v tom že sem data nahrál na nenaformátovaný disk a teď to win vidí jako RAW disk, takže je to asi v háji.. Zkuím ten OOdiskrecovery, za jakýkoliv jiný nápad budu vděčný i když myslím že se s tím asi už nic dělat nedá.

17.06.2011 15:05
příspěvků:5 728

na nenaformatovany disk nic nenahrajes, musi tam byt oddil

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
17.06.2011 16:12
příspěvků:8

On tam oddíl je ale prostě ten win ho vidí jako ten RAW nebo RAMDISK nebo co .. Ted mi ten discrecovery našel že tam soubory jsou, tak čekám jestli to půjde nějak obnovit, jiný způsob už mě nenapadá Nemáš nějaký typ ?

17.06.2011 16:19
příspěvků:8
  • tip* Jinak je mi to fakt divný, protože ty data sem tam vlastně nakopíroval a prostě tam byly, při každém startu sem je normálně viděl, mohl si z toho disku pouštět hudbu i filmy..
17.06.2011 16:39
příspěvků:5 728

uvidis... v linuxu to jde obnovit oddiky, ted z hlavy nevim jak, ale taky se mi to stalo.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
21.06.2011 20:32
příspěvků:8

Tak všechna data sem obnovil přes Data recovery wizard, skvělej program.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace