Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > HD Intel Grafika "vlastní rozlišení" vyšší než rozlišení LCD panelu NT

HD Intel Grafika "vlastní rozlišení" vyšší než rozlišení LCD panelu NT

23.01.2016 22:33
příspěvků:11

Zdravím, mám takový dotaz. Notebook ma LCD res 1600x900, v menu HD Intel Grafky je ale možnost nastavit vlastni rozlišení - ale při této volbě rovnou zahlásí asi 5 věcí které to může v NTB zničit :-( nemáte s tím někdo zkušenost? Je mi jasné, že další pixely prostě na LCD s rozlišením 1600x900 nevykouzlím, ale jde mi spíše o to dostat toho na LCD více i za cenu snížení kvality např. přepnutím na "fiktivních" 1920x1080 které bych nastavil. Teoreticky by mohlo existovat něco jako přepočet za cenu vyšších nároků na HW (CPU, GPU...). Nebo je to zcela zcestná myšlenka?

Díky za feedback.

PS: Nemám odvahu to otestovat, což by bylo samo sebou nejsnazší, abych si neodpálil LCD panel v NTB nebo nemusel složit něco reinstalovat ve chvíli kdy by mi to nedopadlo.

24.01.2016 09:45
ověřen
příspěvků:2 090

Není mi jasné, jak by se nastavením vyššího rozlišení, než má LCD panel mohl tento zničit. Maximálně to "nezkousne" a obraz "nebude". Takže při zkoušení doporučuji mít v záloze externí monitor pro případné vrácení do původního stavu.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
24.01.2016 20:29
příspěvků:11

Když nad tím přemýšlím, máš pravdu, pravdu a když se s tím LCD potažmo grafika nepopere, externí monitor je to řešení pro návrat změn. Díky.

PS: Obavy pramenily z toho výčtu problémů, které to může přinést, viz prtscr.

25.01.2016 17:23
ověřen
příspěvků:4 972

Dle mého názoru to může zničit mikroprocesor /výše uveden jako čip/ který se bude snažit nastavit něco, co nastavit nejde.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
25.01.2016 17:34
ověřen
příspěvků:2 090

No to snad nemyslíš vážně?!?!?!?!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
25.01.2016 17:42
ověřen
příspěvků:4 972

Myslím to vážně, nicméně to není tvrzení, ale úvaha.

Ten procesor se bude snažit nastavit něco, co nejde a co se stane dál můžeme jen hádat. Kdyby byly nějaké podklady, jak to fakticky funguje, bylo by to jednodušší. Ty nejsou.

Ale procesor bude asi počítat něco co nejde a ten program se zacyklí. Pak nezbyde než restartovat a to třeba nepůjde a nezbude nic, než tvrdé vypnutí. To není dobré!

Nebo se ten procesor přehřeje a odejde.

Ono je to trochu podobné obnovovací frekvenci, kterou monitor nezvládá a odejdou prvky synchronizace.

Jak jsem psal, není to tvrzení, ale jen úvaha a je lepší na to koukat z tohoto pohledu, než nějaké možné poškození šmahem zamítnout!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
25.01.2016 17:54
ověřen
příspěvků:2 090

Jako úvahu to beru, nicméně možnost poškození tímto způsobem odmítám.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
25.01.2016 17:58
ověřen
příspěvků:4 972

Však se s tebou nepřu :-) Je třeba si uvědomit, že každé zařízení, každá součástka je dimenzovaná na "něco" !

I obyčejný domovní zvonek, který je dimenzován na zvonění, nebude zvonit věčně, pokud dám do tlačítka sirku!

Dnes si odmítl i přeinstalaci ovladačů a poslal slečnu na poštu s balíkem. :-)

Tečka.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
25.01.2016 18:06
ověřen
příspěvků:2 090

A myslím si, že tu slečnu jsem tam poslal oprávněně.

Ale to sem nepatří, řešíme tu věci, které jsou mezi námi patří do SZ (vzkazů).

Co ty nato???

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
25.01.2016 18:11
ověřen
příspěvků:4 972

Já na to, že si vytváříš sám svoje pravidla :-) A pokud opravdu trváš na tom, že ta slečna měla notebook reklamovat, protože si možná vypnula TP, nebo se podělali ovladače, tak už úplně mlčím!

Jen mne trochu děsí ten tvůj přístup k tazateli, kdy mu napíšeš radu ve smyslu "zkus to, nic se nemůže stát, maximálně to nepůjde". A co když se něco stane?

Dobrou noc!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
25.01.2016 18:16
ověřen
příspěvků:2 090

"Ale to sem nepatří, řešíme tu věci, které jsou mezi námi patří do SZ (vzkazů).

Co ty nato???"

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
25.01.2016 18:24
ověřen
příspěvků:4 972

Ale patří to sem. Přece nejde něco poradit, dokonce něco naprosto rozdílného a pak si šuškat na SZ? Co si ten tazatel z toho vezme?

Já se přeci nepřu s tebou ani s nikým jiným, jen píšu názor na tu závadu.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
25.01.2016 18:35
ověřen
příspěvků:2 090

Hee, voe,tomu mladíkovi jsme poradili, ale ta slečna sem nepatří!!!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
26.01.2016 20:22
příspěvků:11

Panové, pokud jste mysleli mladíkem mně (... je mi pravděpodobně více než Vám :-)) tak v každém případě děkuji za postřehy z Vaší strany. Pokud se odhodlám, tak pak postnu resumé.

Ještě jednou díky a ať se daří.

26.01.2016 21:03
ověřen
příspěvků:2 090

Jestli je Ti 60 a více, pak máš pravdu. (Ten věk se týká mě i bluespirita)

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
28.01.2016 21:16
příspěvků:11

Tak to mi ještě chvíli bude trvat se na tuto číslovku dohrabat :-) Ale jde to rychle.

28.01.2016 21:20
ověřen
příspěvků:2 090

Takže mi nezbývá, než Ti pogratulovat k tomu, že jsi ještě MLADÍK

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace