Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > FileZilla server

FileZilla server

15.04.2011 09:38
příspěvků:6

přes FileZilla Server jsem rozjel server....název je 127.0.0.1 (localhost)....poslouchá na portu 21...vytvořil jsem user: koval pass:***** a nastavil sdílené složky.....když (na tom samém PC) zapnu cmd a dám příkaz ftp => open localhost, tak se napojim na tento server a můžu vesel co chci....zkoušel jsem to i přes total commader a taky pohoda.....ale teď se chci napojit z notesu.....nainstaloval sem si i port scenner aby mi zjistil jaká IP poslochá na portu 21....ip pc se serverem je 192.168.1.5 tak sem to natukal do cmd na notesu (ftp=> open "IP pc se serverem") a nic....mám domácí síť přes wifi router výchozí brána je 192.168.1.1

chci upozornit, že jsem naprostý síťový amatér....takže prosím o rady a pomoc v polopatické formě....díky:-D

15.04.2011 10:02
příspěvků:5 728

v prve rade bych zkusil vypnout firewall. funguje z notesu ping na pc?

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
15.04.2011 10:30
příspěvků:6

tak ping z notesu na PC nejde....jde pingnout výchozí brána....co to znamená??

když jsem dělal scan portů na pevném PC tak se mi ukázaly IP jen PC a výchozí brány, ale ne notesu...a když jsem ten samý scan udělal na notesu tak se mi zase ukázala výchozí brána a IP notesu....nemůže být problém v tomhle??

15.04.2011 18:54
příspěvků:5 728

<fieldset><legend>kovalensue</legend>tak ping z notesu na PC nejde....jde pingnout výchozí brána....co to znamená??

když jsem dělal scan portů na pevném PC tak se mi ukázaly IP jen PC a výchozí brány, ale ne notesu...a když jsem ten samý scan udělal na notesu tak se mi zase ukázala výchozí brána a IP notesu....nemůže být problém v tomhle??

to znamena zapnuty firewall, takze ho sup vypnout

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
15.04.2011 20:03
příspěvků:6

kde vypnout firewall??....na routeru, na PC nebo na notesu??

15.04.2011 20:22
příspěvků:5 728

1) melo by stacit na pc, kde je nainstalovan FTP server

2) kdybys napsal co mas za OS a co za router (i kdyz router asi nebude treba), tak to pomuze mnohem vic

3) psat to bez tech x tisic otazniku, jsem na to alergickej

4) furt mi nejak nedochazi k cemu FTP server na lokalni siti

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
16.04.2011 09:06
příspěvků:6

2) kdybys napsal co mas za OS a co za router (i kdyz router asi nebude treba), tak to pomuze mnohem vic

tak na PC mám Windows Vista Professional 64bit.....na notesu mám Windows XP, routert mám Edimax AR-7084gB 80.11g Wireless Lan ADSL 2+ router

4) furt mi nejak nedochazi k cemu FTP server na lokalni siti

mám psát seminárku do školy....a chci to ottestovat nejen lokálně ale i z jinýho kompu

16.04.2011 09:22
příspěvků:6

dobrý....tak vypnutí firewallu opravdu funguje...ale necítím se zrovna bezpečně....mohl byste mi pomoci s nastavením firewallu tak abych ho mohl mít zapnutý a fungovalo to??

16.04.2011 10:49
příspěvků:5 728

jestli nemas active ip adresu, tak fw defakto nepotrebujes. jinak ten router ma asi taky v sobe nejakej firewall. jinak si stahnout nejaky, ja ty windowsovsky fw neumim ovladat (nikdy jsem se o to nezajimal) nehlede na to, ze jsem na linuxu ale treba se nekdo najde kdo poradi

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
17.04.2011 09:44
příspěvků:6

problém vyřešen....stačilo nastavit vyjímky na proty 21 a 20...díky za rady a navigaci

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace