Úvod > Fórum > Ostatní > PCForum.cz > Externí proceor

Externí proceor

14.05.2013 23:57
příspěvků:1

zdravím všechny čtená....založil jsem toto téma protože mám nápad se pustit vyrobit externí procesor,napadlo mně to protože při noteboo... se procesor nedá měnit tak by to stálo,procesor by mněl napájení přeš usb,a proud by byl přes nejakí trafo... kdo by do toho šel semnou ? na světe ještě není žádnej je to můj nápad tak doufám že vás zaujal..zatím a píšte odpověde

15.05.2013 17:29
příspěvků:272

jako nápad to je dobré, myslím, že se určitě už někdo o něco pokusil, ale asi tomu budou vadit dvě věci. Propustnost USB není tak velká, aby mohla vyhovět procesoru, procesor by si nějak musel rozumět s biosem, to je další věc. Ale rozhodně to není špatný nápad, napadá mě ze začátku udělat čip přes rozhraní COM, který by uměl počítat třeba jako kalkulačka. Ještě bych možná k tomu udělal slot na RAM? Aby to USB nebylo tolik zatížené. A co takhle udělat spíše přídavný procesor do PCI slotu? Ten má podle mě dost velkou propustnost. Ale v práci s jednočipovými zařízeními (jako jsou roboti atd) jsem uplný zatím laik.

18.05.2013 08:59
příspěvků:5 728

Toto jiz existuje, ale ne v tom, co si predstavujes - jedna se o specializovane procesory urcene k nekterym operacim. USB je pomale a hlavne ma vysokou odezvu, tudiz neexistuje reseni, ktere by urychlilo pc a i kdyby existovalo, tak ver,ze by to bylo velmi nakladne

nvidia ma teslu (neni x86 kompatibilni), intel jich taky par desitek ma, uz od dob 486.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace