Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > Externí Hdd WD Passport - problém

Externí Hdd WD Passport - problém

14.01.2012 13:42
příspěvků:7

Dobrý den,

mám problém s externím hdd wd passport 1tb (wd passport WDBABM0010BBK). Používán je většinou na windows Xp (popř. vyšších...). Po jednom připojení na Macintosh se ve windows již nezobrazí. Ve správě disků je viditelný, ale nemá přiřazené písmeno...(a přiřadit písmeno ručně se nepodařilo - ani v diskpart...) Zkoušel jsem partition recovery přes několik různých programů (Active, Acronis, Testdisk), ale zatím se to nepodařilo. Problém je, že potřebuji ta data zachránit (což by nebyl problém (např. GetDataBack), ale nemám k dispozici volných zhruba 800gb na zálohu - takže bych raději nějaké řešení bez formátování...) Disk je rozdělen na 931gb Primární oddíl a 200mb Systémový oddíl EFI. Zkoušel jsem i reinstalovat (resp. update) firmware - to vypadalo zpočátku jako dobrá možnost, ale Windows 7 nainstaloval jen polovinu driverů. A SES driver nenainstaloval - z oficiálního webu Western digital jsem stáhnul nové SES drivery, ale ani jejich instalace nepomohla. Problém je zřejmě v MBR souborech, ale nevím jak toto vyřešit.

Prohledal jsem web a zatím nenašel řešení (většinou se zmiňují o vadném kabelu, ale zkoušel jsem jich několik a tím to nebude - a hlavně problém nastal po bezprostředním připojení do Macintoshe...).

Prosím máte-li někdo zkušenost s podobným problémem o radu.

Děkuji

14.01.2012 13:47
příspěvků:5 728

Zkus si stahnout linux (napr. ubuntu). Taky se mi stalo pred par lety neco pdoobneho (ale s internim diskem) a linux ten oddil videl a slo se na nej napojit btw. proc je na externim disku EFI?

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
14.01.2012 13:58
příspěvků:7

Děkuji za odpověď

Linux vyzkouším (ubuntu na Wmware...) netuším proč je tam EFI - tak to zobrazuje Acronis...

14.01.2012 14:10
příspěvků:5 728

ne pres vmware... nejlepsi bude si vypalit cd, je to livecd (nic ti to nenainstaluje).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
14.01.2012 14:18
příspěvků:7

Díky
udělám to tak...

14.01.2012 14:49
příspěvků:7

V ubuntu jsem sice hdd otevřel, ale jen read-only permitions. A zvláštní je i to, že z zhruba 1tb disku se mi otevřeli jen 2gb...soubory (asi zváděcí), které tam nahrál Macintosh při načítání... (i složka je pojmenovaná Macbook). O Zbylých datech (cca 800gb) to nevědělo...hlásilo se mi to jako time machine 2gb device

14.01.2012 14:55
příspěvků:5 728

co se delalo s tim diskem v macu?

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
14.01.2012 17:48
příspěvků:7

No situace je taková, že kolega mi tento disk dal na opravu. A když jsem se ptal co s ním dělal v macu - říkal, že na něj vyskákalo spousta oken a on je všechy odklikal... Bohužel nemám k dispozici mac tak se nemohu podívat jestli by to tam běhalo...na zahraničních fórech je tento problém častý (ovšem většinou jde o uživatele Macintoshe, kteří kopírovali data do Windows...a následně jim to prý neběhalo ani na jednom...většinou to řeší instalací macdrive, který oboustranou komunikaci umožní...

14.01.2012 18:44
příspěvků:7

Tak po dalším hledání jsem zjistil, že zřejmě je na disku provedena záloha Macintoshe...proto ten EFI - primary partition a Time machine backup - secondary. Pomocí diskpart jsem vymazal EFI partition (doporučení ze zahraničního fóra),ale nic nepomáhá.

15.01.2012 14:30
příspěvků:5 728

zkus http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/obnova_dat/minitool-partition-recovery/?g [hledano]=minitool&g[oz]=5.0

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
15.01.2012 20:29
příspěvků:7

Děkuji za odkaz...

zkusil jsem to i tímto programem...no postupným hledáním jsem zjistil, že na hdd byl proveden backup Macintoshe, která byla po chvilce zastavena. Zřejmě byl puštěn v rámci backupu formát...a ten byl také přerušen. Takže to nebudu lámat přes koleno půjčím si jiné hdd a pomocí nějakého programu (např. GetDataBack) dostanu ta data zpět. Díky moc

16.01.2012 07:36
příspěvků:5 728

snad se ti to podari

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace