Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > Extérní Harddisk - Formátování

Extérní Harddisk - Formátování

22.08.2012 20:04
příspěvků:2

Ahoj, mám problém s exterňákem, včera vše šlo v pohodě, a najednou když z něj něco potřebuji, tak se tam nemůžu dostat, jelikož to po mě chce formátování, a pokud se nemýlím, tak to mi smaže všechna data na disku, mít tam pár filmů, tak mi to nevadí, ale mít tam asi 150GB důležitých souborů, tak mi to vadí hodně...

Disk: Samsung M2 Portable 500GB
Prosím o radu, děkuji

22.08.2012 20:57
ověřen
příspěvků:1 280

Zkus ho připojit k jinýmu kompu nebo k TV. Pokud se ani tam nepřihlásí, asi to jinak nepůjde :/

existuje pár nástrojů, ale nevim, nevim.

CPU: Intel Core i5 3330 RAM: Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CL9 MB: Gigabyte B75M-D3H, s.1155, DDR3, mATX GK: AMD r7 260x 2gb, Zdroj: Fortron FSP500-60GLN Disky: Hitachi 160GB + Seagate 500gb OS: Windows 7 Ultimate 64bit, Windows 10 Pro 64bit
23.08.2012 01:45
příspěvků:1 279

Připojte jej k PC a zkuste použít free program Recuva.

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
23.08.2012 15:57
příspěvků:2

Zkusil jsem to dát do jiného PC, a i ten program Recuva, ale na tom PC mi to házelo to samý, a v Recuvě mi to ukazoval že z něj nelze číst... Je ještě nějaká naděje že data zachráním a nebo to mám naformátovat?

24.08.2012 01:29
příspěvků:1 279

Můžete zkusit jiné programy pro obnovu, je jich mraky a každej si s něčím poradí trochu jinak:-)

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
23.09.2012 14:32
příspěvků:4

Ahoj, mopžná mám obdobný problém ...

Ahoj, mám 500 GB externí harddisk a asi se stalo to, že sem jej nějak přeplnil. Naposledy sem na něj nahrával nějaké fotky, jednu podruhé ... no a najednou když jej zapojím, tak mi to píše hlášku, že je potřeba naformátovat disk. nerad bych ale přišel o data na disku. Pomocí Easeus data recovery wizard free edition 5.0.1 sem zjistil, že na disku data jsou.

Tak mě napadlo, že kdybych mohl smazat část dat na disku (nepotřebných), tak by snad mohl zas plně fungovat. jenže je problém, že se k datům nemůžu dostat, jak sem psal, když disk připojím, windovs po mě chce abych disk zformátoval.

Neexistuje nějaký program, který by mi umožnil dostat se k datům na disku a pracovat s nimi, nejlépe v CZ?

Děkuju. Martin
skvoraceklevel 0

Příspěvky: 1Registrován: před 11 minutami

Nahoru

--------------------------------------------------------------------------------

02.03.2014 10:10
ověřen
příspěvků:1

zdravim mam to same Mam ext.disk adata SHG 93a zapnu a chce format ale plny neni .diky za kazdou radu

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace