Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Dvě PC s jedním přenosným pevným diskem

Dvě PC s jedním přenosným pevným diskem

23.08.2011 10:56
příspěvků:4

Zdravim, potřeboval bych poradit. Doma mám PC a budu si stavět ještě jiné PC do kanceláře. Jde mi o to, abych mohl pracovat i doma (ale nechci notebook), jestli je možné mít v počítači co budu mít v kanceláři pevný disk v šuplíku s windows a softwarem co potřebuju k práci, ze kterého bych si ho každý den bral domů a tam si ho mohl vrazit do šuplíku v PC co mam doma a pracovat tak i doma. Při nabíhání domácího PC bych si pak vybíral win z přenosného disku. Kdybych měl nainstalované ovladače k oběma sestavám, nebude to třeba dělat neplechu? A je to vůbec takto možné? Díky za každou odpověď.

23.08.2011 11:02
příspěvků:5 728

sestavy musi byt naprosto stejne a i pres to to muze delat neplechu. Takze to co chces udelat je blbost neni jednodussi nosit domu flashdisk s pracou co potrebujes?

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
23.08.2011 11:06
příspěvků:4

Dobře, jen mě to napadlo... Jde mi o to, že k práci potřebuju program za cca 50 tisíc a kupovat ho kvůli tomu dvakrát nechci, takže se notebooku asi nevyhnu, že? A pracovat přes vzdálenou plochu asi neni moc efektivní, kancelářskej PC by musel být pořád zapnutej a kdyby vypadla elektřina nebo internet, tak jsem v háji.

23.08.2011 11:26
příspěvků:1 920

Myslím že koupit nějaký SSD disk nebo usb flashku a mít to na tom nainstalovaný by problém být nemusel, a pohodlně to přenášet. Zkus se zeptat distributora softwaru, že máš 2 pc a nechceš to kupovat 2x. Snad to pochopí a poradí.

23.08.2011 11:31
příspěvků:5 728

nektery sw muze byt nainstalovany na vice pc zaroven, ale smi se pouzivat jen jeden (jmenovite se jedna predevsim o rzune cady co pouzivaj bud dongl nebo pri spusteni nactou ze serveru licenci). o jaky aplikace se presne jedna?

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
23.08.2011 11:33
příspěvků:4

Jde právě o autocad s nadstavbou cadkon

23.08.2011 11:50
příspěvků:5 728

s tema dvema nevim jak to je presne. Podle me nejcistsi a nejlegalnejsi reseni je podle me poridit nejaky notebook, s tim ze budes mit 2 dockstationy-jeden doma a jeden v praci a k nemu pripojeny klavesnici, mys a monitor. Jestli mas autocad s donglem, tak by nemel byt problem si tu licenci nosit domu (dongl je v dnesni dobe obvykle USB periferie co vypada jak usb disk), jak jsi to chtel s tim diskem-to si nemyslim ze je to elegantni a legalni reseni (predevsim pokud tam budou OEM licence ms vyrobku)

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
23.08.2011 12:46
příspěvků:4

dobře, mockrát díky za rady a názory.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace