Upoutávka
Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Dlouhé nabíhání systému Xp + výpadky obrazu + rozklad obraz

Dlouhé nabíhání systému Xp + výpadky obrazu + rozklad obraz

28.09.2010 05:38
příspěvků:2

Ahoj, na starém PC (deska Intel D850MV, Pentium 2,4GHz,1280MB SDRAM,GeForce4 MX440) nabíhá systém hrozně pomalu - cca10min. To by nakonec ani tak nevadilo, ale potom skoro při každém aktivním kliknutí myši obraz na monitoru na chvíli vypadne do černa. Při otevření nějakého okna zůstávají na pozadí zbytky okna nebo čmouhy, rozpadlá písmena textu. Boxy oken - zavřít, minimalizovat, maximalizovat jsou někdy vyplněné pouze barvou. Při rychlejší manipulaci s okny, ikonami, Xpéčka úplně spadnou. Na PC se používají dva disky, každý se svým OS XP a každý zvlášť přes šuplík. A u obou se závada projevuje stejně. Takže to nevypadá na software, ale na hardware. Mohla by to být grafika?

Díky za případnou pomoc.

28.09.2010 10:44
příspěvků:118

Podle mě, to bude vším, ne jen grafikou.. Veškerý HW je docela zastaralý, a pokud máš Win XP, tak se ani nedivím.. Kdyby to bylo reálné, doporučil bych instalaci Win 2000, nebo 98, ale jak sám uznáš to v dnešní době není žádné řešení a ani to nepřipadá v úvahu. Podle mě by byla jedinná možnost, a to upgrade pc.

28.09.2010 12:45
příspěvků:2

Já tady to stařičké PC vlastně ani nepoužívám, dělám na HDX9490EL - notebook s 20" displejem. Jenom se mi nechce toho "PC dědka" vyhazovat do šrotu, mám k němu několik disků do šuplíků. A s těma RDRAM a pent 2,4GHz to makalo docela dobře. A už z principu by mě zajímalo, co to dělá. Dokonce, když posunu prudce např. s ikonou koše, tak PC spadne do restartu.

28.09.2010 15:07
příspěvků:208

Ja by som tie šuflíky vyhodil a dal nove IDE kable a klasicky do skrine prichytil HDD, preinštaloval odznova XPčko, na tom mosi XP šlapat velmi dobre, Win2000 by som tam určite nedal, mal by si v prvom rade otestovat pamäte Ram a HDD, vyčistit pc od prachu a novu pastu na CPU

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace