Úvod > Fórum > Ostatní > Divný zvuk ve zdroji

Divný zvuk ve zdroji

08.08.2015 20:41
ověřen
příspěvků:270

Zdravím .... mám takový problém .. hrál jsem takhle CS:GO .. a najednou slyším divný zvuk z casy ... dám ucho ke case ... a jde to ze zdroje ... ale jen když dělám něco náročného ... sestava běžela v klidu ... jde o to že jsem si myslel že to je teplotama ... a něco na tom asi pravdy bude .. když jsem to ochladil velkým větrákem ... přestalo to dělat ten zvuk ... nevím jak ten zvuk vysvětlit není to Pískání ani prskání nic ... prostě nějakej zvuk a jede do rytmu .. opravdu nevím jak to vysvětlit ....

Zdroj mám
CORSAIR VS650, 650W

Kdyby něco mám na něj ještě rok záruku ... takže reklamace je real ..

Děkuji všem za odpověď

Nic :D
09.08.2015 05:59
ověřen
příspěvků:1 873

Těžko hádat, mohl by to být ventilátor, je v záruce tak reklamuj, jinak promazat nebo vyměnit, kdy si mi to dělal, ale už po záruce, tak jsem ho promazal a pohoda.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
09.08.2015 11:12
ověřen
příspěvků:270

Dobře nejspíš to reklamuju ... mě by jenom zajímalo proč to dělá jen při větší zátěži ... to nechápu ... kdyby s nm něco bylo tak zvuk musí vydávat i při zapnutí ne ?

Nic :D
09.08.2015 11:15
ověřen
příspěvků:270
svata | 09.08.2015 05:59

Těžko hádat, mohl by to být ventilátor, je v záruce tak reklamuj, jinak promazat nebo vyměnit, kdy si mi to dělal, ale už po záruce, tak jsem ho promazal a pohoda.

A právě ještě nechápu .. když ten zdroj schladím vlekým větrákem zvuky přestanou ... to nechápu

Nic :D
09.08.2015 11:16
ověřen
příspěvků:4 972

Nemusí, může být vadné ložisko, nebo futro, může být nevycentrovaná vrtule a při různých otáčkách může někdy více, někdy méně o něco škrtat.

Dá se to zjistit třeba tak, že si z papíru stočíš ruličku, prostrčíš mřížkou a na vteřinku vrtuli zastavíš. Ale fakt jen na okamžik, jinak by shořel větrák a možná i zdroj /v krajním případě/.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
09.08.2015 12:47
ověřen
příspěvků:4 972

Tak nějak, jak píše kolega výše, jen doplním.

U kvalitních zdrojů je čidlo - termistor /teplotně závislý odpor/ který hlídá teplotu zdroje a pomocí dalších obvodů reguluje otáčky větráku.

Pokud zdroj ochladíš vnějším větrákem, čidlo /nemusí to být nutně termistor/ to zaznamená a sníží otáčky větráku.

Pokud je opravdu příčinou ventilátor ve zdroji, není žádná věda ho za patřičných bezpečnostních opatření vyměnit.

Ve zdroji i po vypnutí je několik hodin životu nebezpečné napětí!

moderace: Abych ušetřil tazatele od čtení jednoho a toho samého 2x, tak jsem svoji původní reakci smazal.
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
09.08.2015 12:57
ověřen
příspěvků:270

Jde o to že když vlezu do zdroje ... tak mi tím zkončí záruka ... takže radši reklamovat ?

Nic :D
09.08.2015 12:59
ověřen
příspěvků:4 972

Reklamovat zcela jistě. Jen je třeba ověřit zda to dělá zdroj, často je to matoucí.

Jak to máš udělat jsem ti napsal.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
09.08.2015 16:36
ověřen
příspěvků:270

Je to zdroj na 100% :-) ...

Nic :D
09.08.2015 17:10
ověřen
příspěvků:1 873

Ano, o tom nebylo třeba pochyb, tak jak jsi uvedl nelez do něj, pokud chceš reklamovat, kdy se rozhodneš pro reklamaci je na tobě, ikdyž teploty za pár dnů poleví a rachtání by ustalo, tak se stejně za čas objeví znovu... Otázka jak je to intenzivní teď a zda se to projeví i v servisu.

(Může se také stát, že než to přijde na řadu, teploty půjdou dolů, závada se neprojeví, a objeví se to znovu třeba až příśtí léto opět s nárůstem okolní teploty.. a ke všemu po záruce jak to bývá)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
09.08.2015 18:12
ověřen
příspěvků:270

Příští léto záruku mít ještě budu :-D ... až do září ... a kdyby už bylo po záruce ... tak si koupím nový zdroj ... to už je jedno ... ale mě pořád vrtá hlavou ... co to je za zvuk ... to je jak kdyby se ten ventilátor dostal do otáček který nezvládne :-D

Nic :D
09.08.2015 18:26
ověřen
příspěvků:1 873

To si nemyslím, spíš je to souhra , mezi, teplotou, vůlí, promazáním a urćitého počtu otáček, něco jako kritické, ale ne ve smyslu maximální možné, kdy se to rozkmitá a od toho ten drnčivý zvuk, když by to šlo výš nebo níž tak je po drnčení.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
09.08.2015 23:17
ověřen
příspěvků:270

Pokud jsem dobře pochopil znamená to žře to není nic závažnýho ? ... že bych tedy zkusil až přestanou ty vedra ...

Nic :D
10.08.2015 04:02
ověřen
příspěvků:1 873

Však jsi se přesvědčil tím dalším chlazením, kdy se to ztratilo, ale ikdyž se to upraví problém zmizí jen dočasně, bude se to postupně zhoršovat, pokud je tam nedostatek maziva, tak se ty vůle budou pochopitelně zvětšovat rychleji než u promazaných součástí, dojde dřív k jejich opotřebení a bude to dělat v širším rozsahu otáček, tedy i v těch kdy to teď nedělá. Tak bych to nepodceňoval a pokud je to dost markantní, tak bych šel tou reklamací, pokud by to bylo 100% v pořádku, tak by to nehlučelo ani při těchto extrémních okolních teplotách.

Aneb v pořádku by to bylo, kdyby se těch otáček s projevem hluku nedosáhlo, nebo by se přes ně dostal, ale ne když běží jenom tak jak běží, zejména u prakticky nového zdroje.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
10.08.2015 18:51
ověřen
příspěvků:270

Prakticky nový zdroj to není .. mám ho asi Rok a půl ...

No každopádně musím ještě počkat až se mi ozvou z CZC ... napsal jsem jim email a ještě neodpověděli

Nic :D
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace