Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > Disk Western Digital My Book 3,5" - problém

Disk Western Digital My Book 3,5" - problém

25.11.2012 22:14
příspěvků:2

Dobrý den,

rád bych vás poprosil o radu a pomoc. Již 2 roky vlastním externí disk Western Digital My Book 3,5" a až doposud jsme s ním neměl žádný problém. Problém se vyskytl nedávno a spočívá v tom, že disk se odmítá načíst. Disk funguje, vrčí jak se v něm točí harddisk a i dioda na přední straně svítí. Disk se i načte do počítače a zobrazí se mi jako disk F (tak jak to vždycky dělal). Jakmile ale kliknu na název disku F, abych ho otevřel, tak dioda na přední straně začne blikat (tak jak by mělo a jak to vždy dělalo), ale obsah disku se neotevře. Chvilku počítač dělá, jako by ho otvíral, ale hned mi pak přeskočí na disk D, který mám v notebooku. Zkoušel jsme i vyměnit USB kabel i připojit ho na jiný počítač, ale dělal stále to samý.

Nevíte prosím někdo, čím by to mohlo být? Předem mnohokrát děkuji za pomoc.

26.11.2012 04:48
příspěvků:8

Ahoj, zkusil bych program partition guru a v něm naformátovat disk. Pokud ho nevezme ani tento program, myslím si, že disk odešel. Nebo mě ještě napadá, že mohl odejít převaděč SATA-USB, zkusil bych disk vybrat z krabičky a napojit ho na jiný převaděč, nebo přímo na sata konektor.

Program: http://download.chip.eu/cz/Partition-Guru_8595893.html

26.11.2012 15:25
příspěvků:272

Jo, převaděč USB-SATA mi taky odešel u mého bejvalého wd, ale disk byl v pořádku Já myslím, že to je první krok, co by jsi mněl udělat s tím diskem

26.11.2012 20:45
příspěvků:2

Díky moc všem za radu...Disk bych nerad formátoval, protože na něm mám data o která bych nerad přišel.Ještě jednou díky moc

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace