Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > DELL GX280/ upgrade desky

DELL GX280/ upgrade desky

17.03.2012 11:03
příspěvků:108

Ahoj mám Dell GX280 , již jsem upgradoval zdroj - dříve tam byl origo dell 150W , nyní tam je Fortron 400W.

Ale omezuje mě základní deska, chtěl bych si totiž koupit Core 2 Duo místo stávajícího pentium 4 3.2Ghz, deska bohužel dual core nepodporuje.

Nemám ale tušení jaké specifikace deska je, jestli mATX nebo co ... taky nevím zda mi půjde nasadit chladič ze stávající dell desky do nové, na tom zívisí i umístění socketu, aby se neporušil systém chlazení.

Pokud by jste mi tedy prozradily jaký formát desky tam nacpu, tak abych vyměnil pouze desku a vše ostatní dal zpět, byl bych vám velmi vděčný !

parametry PC:
Výrobce: DELL
model: GX280 Tower
CPU: P4 640 - 775
RAM: 2x512 400Mhz ef. DDR2
GPU: PCI-e Gforce 7900gtx
HDD: SATA x1
CD/DVD: DVD vypalovačka SATA

Moje podmínka na novou desku je podpora dual core, samozřejmě DDR2,775, a také možnost taktování (klidně velmi jednoduché ale nechci naprosto ořezaný bios !)

Díky vám všem

Rozpočet na desku + nějaké Core 2 Duo je 1000Kč (C2D stačí min E4300)

17.03.2012 11:13
příspěvků:1 279

Asi vás nepotěším ale problém je, že tyto hotové sestavy od výrobců jako je Dell, HP atd jsou často atipické a proto si netroufám dávat konkrétní rady, ale pokud vyměníte i case, tak problém nebude jinak chladič je vždy pro konkrétní patice - jiná patice = jiný chladič, pokud nemáte nějaký, který jde na víc patic (ale to asi ne, jelikož k tomu nebudete mít od Dellu jiné spony na jiné patice)

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
17.03.2012 11:21
příspěvků:108

Mám ještě jeden klasickej Case , takže v tom by problém snad nebyl, nyní je tam 775 deska DELL takže pokud koupím 775 desku měl by tam jít tedy stávající chladič ? pokud nebude nová pasovat do casu od Dellu tak to holt dám vše do druhého (tam bude pasovat určitě)

17.03.2012 16:12
příspěvků:1 279

Přesně tak!

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace