Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Defragmentácia disku

Defragmentácia disku

20.07.2015 11:26
příspěvků:92

Dobrý deň,

Jeden môj známy mi doporučil že si mám defragmentovať disk. Čítal som o tom a chcem sa spýtať či mi ten proces aj dáko nemôže poškodiť disk.

Vďaka. ;)

OS: Windows 10 - 64bit Procesor - AMD Quad Core FX4100 Pamäť - Kingston 2x 4GB DDR3 Grafická karta - NVIDIA GeForce GTX 1050 Doska - MSI 760GM-P23 (FX) Zdroj - SeaSonic SS-400ET Bronze 400W HDD - WD 1TB,500GB
20.07.2015 12:38
ověřen
příspěvků:2 090

V moderních OS (určitě W7 a výše) probíhá údajně defragmentace automaticky, takže pokud nemáš WinXP nebo starší, pusť to z hlavy.

A jestli máš ty WinXP, klidně defragmentuj, nic se nestane.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
21.07.2015 08:05
ověřen
příspěvků:1 873

Někdo má nastaveno defragmentaci každý týden, zrovna minulý týden jsem na to u známého narazil, takhle je to zbytečné a prospěšné určitě není, pokud už mermomocí chceš defragmentaci na automat pak bohatě 1 x za měsíc, čím míň tím líp, pokud se v tom pc nikdo nehrabe tak stačí třeba jednou za půl roku.

Pokud, ale někdo soustavně testuje nové a nové programy s instalací a odinstalací pak je líp to defragmentovat adekvátně - častěji.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
21.07.2015 09:37
ověřen
příspěvků:4 972

Pokud ti to doporučil, pak asi měl důvod.

Před samotnou defragmentací probíhá analýza a dle výsledku je potom defragmentace doporučena, nebo ne.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.07.2015 09:41
ověřen
příspěvků:1 873

Ano, ale někdy samotná hláška o doporučení blbne, uvádí opak .. zaznamenal jsem to x krát.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
21.07.2015 09:45
ověřen
příspěvků:4 972

Možné je všechno, ale dá se řídit i podle obrázku. Na to aby člověk poznal, že jsou soubory rozházené /fragmentované/ nemusí být ing. IT.

moderace: napsal jsem to snad dost srozumitelně
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
21.07.2015 15:11
ověřen
příspěvků:2 090

Ve W7 to vypadá jinak:

moderace: :) :)
Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
21.07.2015 15:21
ověřen
příspěvků:4 972

A co tím chceš říci, ve W8.1 to také vypadá jinak, ale snad každý umí číst, viz. můj podpis!

moderace: Jen to, že mu ten obrázek z analýzy z XP je na nic, pokud má např. wind 7 a vypadá to tak jak je na tom obrázku.
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace