Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > Defragmentace Externiho 1,5 TB disku Verbatim

Defragmentace Externiho 1,5 TB disku Verbatim

26.06.2012 11:22
příspěvků:1

Zdravim vsechny , udelal se mi nasleduji problem : mam 1,5 TB externi disk verbatim a dal sem ho defragmentovat v programu O&O defrag byl sem asi tak ve 40% kdyz sem musel defragmentaci ukoncit a vypnout pc. Bohuzel po opetovnem nastartovani pc a pripojeni disku uz se mi ve win7 32bit disk jen pripojil ale neslo se na nej dostat ani v programu pres defragmentaci nebyl zobrazen, kdyz sem ho chtel otevrit tak mi to psalo jen ze disk se musi zformatovat. Tak sem ho zkusil otevrit i v Ubuntu a tam jel akorat dost souboru je poskozenych. napr fotky jsou nektere osekane apod. A tak by me zajimalo jestli to jde nejak opravit a nebo je to ztraceno ? dala by se jeste nejak defragmentace dokoncit a nebo bohuzel o poskozene soubory prijdu ? diky moc za jakkoukoliv odpoved

26.06.2012 11:46
příspěvků:5 728

Pokud se defragmentace vypne natvrdo, tak vzniknou problemy. jestli mas dostatek mista, tak muzes vytvorit obraz disku v ubuntu, pouziva se k tomu nastroj dd, na netu je hodne navodu. S obrazem muzes jakkoliv operovat a data neztratis nenavratne.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
26.06.2012 11:51
příspěvků:1 279

A nebo zkuste format recovery, popřípadě recuvu, která je free, určitě to z něj dostanete (ale opět je potřeba mít dost místa a ideálně na jiném disku, než ze kterého data obnovujete)

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace