Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Chladič pro CPU a nebo i GPU

Chladič pro CPU a nebo i GPU

28.04.2013 17:47
ověřen
příspěvků:430

Zdravím, mám notebook IBM ThinkPad T41 a trápí mě problém s chlazením grafického čipu. Když mám puštěnou nějakou 3D hru, GPU se může uvařit (teplotu nevím, ale ruku na něm neudržím). Narval jsem tam tedy pasivní chladič, ale není to nic profesionálního (spíš naopak ) a myslím, že to ani nijak extra nechladí.

Když jsem prohledával Aukro kvůli koupi právě tohohle noťasu, narazil jsem i na chlazení. Jsou tam ale dvě verze - jedna krátká, kterou mám já (Odkaz) a pak jedna prodloužená, která dosahuje až na grafiku (Tady). Můžu si koupit tu prodlouženou verzi, aniž bych riskoval přehřátí CPU, nebo to, že se do počítače jednoduše nevejde? Peníze na vyhazování nemám, takže nechci koupit něco, co mi potom bude k ničemu. Díky

little_wolf
29.04.2013 11:20
příspěvků:5 728

to zjistis tak, ze rozeberes chasi a zjistis, zda je vevnitr prostor i na tu dlouhou verzi. Jinak, jses si jist, ze to hreje gpu a ne cpu? napr. by pomohlo u tak stareho notebooku treba i naneseni nove pasty. o cisteni ani nemluve - jestli je ntb zapraseny, tak sup ho ocistit

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
30.04.2013 15:05
ověřen
příspěvků:430

Tak notebook jsem kompletně čistil, takže nová pasta tam je a CPU nehřeje (respektive hřeje, ale normálně). Teplotu GPU jsem zkoušel tak, že jsem jednoduše sundal klávesnici (ale neodpojoval), pustil hru Moorhuhn Kart 2 a sáhnul na GPU a paměti - pálilo to neskutečně. Podle obrázku právě ale jenom těžko posoudím, jestli jsou ty rozměry stejné... V nejhorším případě to kdyžtak zase prodám no..

little_wolf
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace