Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Částečně nefunkční dvd mechanika

Částečně nefunkční dvd mechanika

02.07.2016 21:30
příspěvků:46

Zdravím, mám takový problém s dvd mechanikou na NTB. Mechanika mi bez problémů přečte prázdné cd,originál cd, neoriginál cd,cd-rw,originál dvd dvd-rw, jediné co mi mechanika nepřečte je prázdné dvd. Vyzkoušel jsem snad 10 prázdných dvd ale ani jedno nenajelo. Potřeboval jsem zálohovat něco na dvd ale bohužel. Moc nechápu, proč mechanika naprosto všechno přečte jen prázdné dvd nepřečte.Uvažuji o koupi externí dvd-rw,ale obávám se,že koupím a najednou se mechanika v dvd vzpamatuje a externí dvd-rw mi bude na nic.Vždy jsem si myslel, že mechanika bud přečte vše nebo nic. Má někdo nějakou radu jak ještě zkusit rozjet prázdné dvd v mechanice na notebooku? Nebo mi nezbývá nic jinýho než koupit externí mechaniku,děkuji za rady

03.07.2016 04:10
ověřen
příspěvků:4 972

Já ti nerozumím, co má na prázdném CD číst?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
03.07.2016 06:15
ověřen
příspěvků:2 090

Že je v ní prázdné DVD a ne že v ní nic není.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
03.07.2016 06:36
ověřen
příspěvků:2 090

pro grymaz:

Ta zkoušená DVD jsou všechna stejná od stejného výrobce? Mám již pár let špatné zkušenosti s DVD Verbatim, používám DVD Sony, popř. JVC a problémy nejsou.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
03.07.2016 06:59
ověřen
příspěvků:4 972

Já zase pokud je to možné, nic jiného než Verbatim nepoužívám. A to už od dob, kdy jsem na Sharp MZ-821 kupoval datové, ale i klasické kazety.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
03.07.2016 07:42
příspěvků:46

Omlouvám se, bylo to myšleno tak, že když tam dám prázdné CD tak se mi to CD v mechanice normálně zobrazí, tudíž na něj mohu vypalovat, u prázdného DVD se mi bohužel v mechanice vůbec neukáže, přesněji se v mechanice neustále točí,ale nezobrazí se, tudíž na něj nemohu zapisovat data.Snad už je to přesněji uvedeno,děkuji za pochopení

03.07.2016 07:44
příspěvků:46
satam | 03.07.2016 06:36

pro grymaz:

Ta zkoušená DVD jsou všechna stejná od stejného výrobce? Mám již pár let špatné zkušenosti s DVD Verbatim, používám DVD Sony, popř. JVC a problémy nejsou.

Jj,všechna DVD jsou Verbatim, teď půjdu zkusit koupit DVD jiné značky tak uvidím jestli najede. Pokud ne, tak asi mi nezbývá nic jiného než koupit novou mechaniku.

03.07.2016 08:08
ověřen
příspěvků:2 090

Ještě bych zkusil ta DVD třeba u kámoše v jiné mechanice.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
03.07.2016 22:41
příspěvků:46

Takze 2 roky jsem na tomto ntb pouzival dvd verbatim,vzdy bez problemu slo a v pohode slo na ne i vypalovat. Nyni mi proste prazdne dvd verbatim nenajede. Takze jsem udelal zoufaly pokus,pac u nas v kb a okay meli prazdne dvd pouze verbatim,ze zoufalosti jsem sel do kaufu a koupil jejich no name prazdne dvd a svete div se,tohle no name dvd v mechanice bez problemu najede. Vysledek je tedy takovy,ze asi mechanika za ty dva roky mela tech verbatimek plne zuby,tak uz je odmita "zkousavat" :-)

Jinak ty DVD Verbatim co mě na NTB nešly tak třeba u rodičů na NTB v pohodě jdou, tak asi opravdu náš NTB už má Verbatimek plné zuby

04.07.2016 07:50
ověřen
příspěvků:2 090

Mám stejné zkušenosti, jenom si sežeň nějaké značkové, lepší, než noname Kaufland. V současné době používám JVC, myslím, že jsem je koupil v Okayi, a zatím nebyl nejmenší problém.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
04.07.2016 20:03
příspěvků:46

Taky bych chtěl zkusit koupit jiné, to DVD No name z kaufu, to jsem jen chtěl zkusit,jestli tam jiné DVD než Verbatim půjde, určitě tyto DVD kupovat z kaufu nebudu. Jen je u nás dost velký problém jinou značku DVD než Verbatim sehnat,ani v Okay ani v KB neměli jiné než Verbatim. Teď jsem se v jedné diskuzi dočetl, že ty Verbatim co jsou dodávány z Indie tak dělají dost problémy což byl asi můj případ i když jestli byly z Indie to už nezjistím, pač obal už nemám.

04.07.2016 20:10
ověřen
příspěvků:4 972

Po tobě číst je tedy kino.

Ono všechno je z Číny, Vietnamu apod. Tedy dnes.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
04.07.2016 21:34
ověřen
příspěvků:2 090

Mrkni na net - Zboží. I když tam z cca 70% převažují Verbatimy, Jsou tam i Sony, TDK a několik dalších solidních výrobců. I ceny jsou vcelku solidní.

Zajímavé je, že jsem tam projel 10 stránek DVD po cca 20-ti nabídkách, ale moje JVC jsem tam nenašel.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
06.07.2016 13:01
příspěvků:46
bluespirit | 04.07.2016 20:10

Po tobě číst je tedy kino.

Ono všechno je z Číny, Vietnamu apod. Tedy dnes.

To jsem právě psal, že na jedné diskuzi někdo psal, že DVD Verbatim jsou dodávány z Číny,Japonska a Indie a ty z Indie jsou dost problematické a občas se v dvd mechanikách vůbec nenačtou,snad už je to takhle k pochopení?

06.07.2016 13:02
příspěvků:46
satam | 04.07.2016 21:34

Mrkni na net - Zboží. I když tam z cca 70% převažují Verbatimy, Jsou tam i Sony, TDK a několik dalších solidních výrobců. I ceny jsou vcelku solidní.

Zajímavé je, že jsem tam projel 10 stránek DVD po cca 20-ti nabídkách, ale moje JVC jsem tam nenašel.

Jj,podívám se,děkuji.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace