|<<134>>|

BIOS

12.04.2011 14:51
ověřen
příspěvků:430

Zdravim

Mám menší problém, týkající se updatu BIOSu - po updatování přes Q-Flash z verze F7 na F9 nějak nemůžu rozchodit BIOS. Všechno směřuje na PCI-e slot - Když jsem vytáhnul obě RAMky tak si to stěžovalo, ale když jsem PC zkoušel nastartovat bez graf. karty nebo s mojí starou rozbitou, bylo ticho - vůbec si to nestěžovalo, ale ani nezapípalo že se to načetlo. Nechal jsem to chvíli běžet, ale nic se nestalo, takže teď potřebuju vědět, jestli byl nějakej problém u verze F9, nebo to chtělo updatovat postupně (F8 a až pak F9) a nebo jsem blbej já nebo BIOS. pozn. PC běží na desce Gigabyte GA-P35-DS3L (má DualBios - alespoň podle krabice (o to divnější mi to přijde)). Dík za rady, Lukas

little_wolf
17.04.2011 09:25
ověřen
příspěvků:430

To vážně nikdo neví co s tim?

little_wolf
17.04.2011 09:46
příspěvků:5 728

chapu dobre, ze ti vubec nejede pc? s tim dual biosem-to se ti flashnuli oba biosy? nevim jak to chodi pri flashu dual biosu... jestli neni moznost prepnout bios, tak jedine zkusit reklamaci (nejak chytre to obkecat)

btw. zkousels smazat pamet biosu?

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
17.04.2011 11:25
ověřen
příspěvků:430

<fieldset><legend>radeksima</legend>chapu dobre, ze ti vubec nejede pc?

chápeš správně

<fieldset><legend>radeksima</legend>s tim dual biosem-to se ti flashnuli oba biosy? nevim jak to chodi pri flashu dual biosu... jestli neni moznost prepnout bios, tak jedine zkusit reklamaci

V dual BIOSu se nevyznam, takže to nevim, ale zato vim, že kompu už vypršela záruka (obkecával sem hodně věcí (jako třeba sem si odpálil integrovanou síťovku tak to šlo do reklamace že za to nejspíš může zdroj a oni mi dali novou síťovku do PCI slotu )

<fieldset><legend>radeksima</legend>btw. zkousels smazat pamet biosu?

jj, zkoušel, bez výsledku

dík za radu, mam na spravení týden, pak přijede matka a já mam rozdělanej projekt, kterej na tátovo noťasu nestihnu (to je neskutečně pomalej NTB xD )

little_wolf
17.04.2011 11:49
příspěvků:5 728

precti si manual k biosu, na desce bude nekde jumper na prepnuti biosu, snad to pomuze. jinak kdyz ti vyhorela sitovka, tak ti to musi spravit nebo vymenit a ne dat sitovku do pci slotu

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
17.04.2011 12:02
ověřen
příspěvků:430

<fieldset><legend>radeksima</legend>precti si manual k biosu, na desce bude nekde jumper na prepnuti biosu, snad to pomuze. jinak kdyz ti vyhorela sitovka, tak ti to musi spravit nebo vymenit a ne dat sitovku do pci slotu

tak sem zjistil že to je virtual DualBIOS, ale stejnak nechápu, asi jde jen o větev k PCI-E slotu, oprotože když vytáhnu kartu tak to nepípá, zato když vytáhnu RAMku tak to řve až hrůza (což by při kompletně rozpadlym BIOSu nebylo možný)

BTW. ta síťovka už je stejnak fuk, funguje a to je základ

little_wolf
17.04.2011 12:10
příspěvků:5 728

mas k desce cdcka? zkus je tam postupne vlozit(nevim ktere to je), melo by to aktualizovat bios z cd, pokud je nejaka chyba. teda pokud si ten bios neodpalil uplne, coz snad ne...

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
17.04.2011 12:35
ověřen
příspěvků:430

<fieldset><legend>radeksima</legend>mas k desce cdcka? zkus je tam postupne vlozit(nevim ktere to je), melo by to aktualizovat bios z cd, pokud je nejaka chyba. teda pokud si ten bios neodpalil uplne, coz snad ne...

CD se točí, když sem chtěl skusit obnovit F7 přes zalohu na disketě tak to dopadlo tak že FDD se ani nerozběhla a CD se jen točí a občas něco hledá, ale monitor ukazuje no signal

EDIT: BIOS sem odpálit nemoh, to by to po vyndání RAMek nic nedělalo

little_wolf
17.04.2011 12:57
příspěvků:5 728

mohl jsi tam urcitym zpusobem nahrat nekompatibilni bios. jestli myslis, ze nejede pcie, tak pouzit grafiku do pci a uvidis co to udela. popripade bych nechal cd mechaniku tocit a tocita tocit.. uvidis co to udela

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
17.04.2011 14:08
ověřen
příspěvků:430

<fieldset><legend>radeksima</legend>mohl jsi tam urcitym zpusobem nahrat nekompatibilni bios. jestli myslis, ze nejede pcie, tak pouzit grafiku do pci a uvidis co to udela. popripade bych nechal cd mechaniku tocit a tocita tocit.. uvidis co to udela

Grafiku do PCI slotu? to existuje? Já vím o PCI-E a AGP (AGP nemam) ale PCI jsou jen dodatečný komponenty ne?

little_wolf
17.04.2011 15:39
příspěvků:5 728

agp existuje od roku cca 1996, do te doby byli bez grafik? ) jiste ze jsou. staci se jeb poptat, podivat na netu,...

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
17.04.2011 15:52
ověřen
příspěvků:430

<fieldset><legend>radeksima</legend>agp existuje od roku cca 1996, do te doby byli bez grafik? ) jiste ze jsou. staci se jeb poptat, podivat na netu,...

no dobře no

já sem takovej deb*l proč sem vyhazoval ten komp když mu nešel jen konektor pro vstup klávesnice

little_wolf
17.04.2011 15:55
ověřen
příspěvků:2 028

no dobře no

já sem takovej deb*l proč sem vyhazoval ten komp když mu nešel jen konektor pro vstup klávesnice

tys vyhodil pc kvuli konektoru?? si ale borec

vzdálená plocha Team Viewer (pro pomoc na dálku) http://www.teamviewer.com/cs/index.aspx Připojte se k PCforum.cz na facebooku http://www.facebook.com/pages/PCforumcz/123041544477075 ........
17.04.2011 16:08
ověřen
příspěvků:430

<fieldset><legend>martinn</legend>

no dobře no

já sem takovej deb*l proč sem vyhazoval ten komp když mu nešel jen konektor pro vstup klávesnice

tys vyhodil pc kvuli konektoru?? si ale borec

no bvyhodil, zlikvidoval a na*ralo mě to o to víc, že sem o trošku pozdějš zjistil že to byla historická 486 áemdéčko se 4 Mb RAM a grafikou v PCI. jediný co se mi zachovalo je pár fotek, 853 Mb Harddisc, FDD (která už bohužel taky dosloužila), jedna z prvních CD-ROMek a číselník co ukazoval jestli jede na normal nebo turbo sem byl blbej a neměl sem ani představu o tom že kdybych si to dal spravit za pár stovek tak na tom můžu pařit DOSový kalby. BTW znáš AlleyCat z roku 84?

EDIT: ani češtinu už neumim xD

little_wolf
17.04.2011 16:17
ověřen
příspěvků:2 028

slušná výbava =D
nema to fialovej podklad?? ta hra

vzdálená plocha Team Viewer (pro pomoc na dálku) http://www.teamviewer.com/cs/index.aspx Připojte se k PCforum.cz na facebooku http://www.facebook.com/pages/PCforumcz/123041544477075 ........
18.04.2011 14:56
ověřen
příspěvků:430

<fieldset><legend>martinn</legend>slušná výbava =D

nema to fialovej podklad?? ta hra

No, má 4 barvy, základovka je růžová ale je to na svou dobu hodně dobrá hra, a když se do ní dostaneš tak se to dá i dohrát

little_wolf
18.04.2011 15:03
ověřen
příspěvků:2 028

díky nemam zájem zakhle naročný hry muj comp nezvladne

vzdálená plocha Team Viewer (pro pomoc na dálku) http://www.teamviewer.com/cs/index.aspx Připojte se k PCforum.cz na facebooku http://www.facebook.com/pages/PCforumcz/123041544477075 ........
18.04.2011 15:15
ověřen
příspěvků:430

<fieldset><legend>martinn</legend>díky nemam zájem zakhle naročný hry muj comp nezvladne

taky se mi to trošku seká no hlavně to teď kvůli tomu deb*lnímu BIOSu nemůžu pařit

little_wolf
18.04.2011 15:35
ověřen
příspěvků:2 028

to je škoda... =(

vzdálená plocha Team Viewer (pro pomoc na dálku) http://www.teamviewer.com/cs/index.aspx Připojte se k PCforum.cz na facebooku http://www.facebook.com/pages/PCforumcz/123041544477075 ........
18.04.2011 15:37
ověřen
příspěvků:430

Stejnak ma nejradši ty starý dobrý DOSový kalby, co se vešly když ne na jednu tak na 3 diskety, k tomu první grafickou nadstavbu DOSu (protože hledat před "dir" nebo "tree" je na nic, mi tam vždycky vyjede tolik výsledků že se tam ani nevejdou) což je Windows 1.01 a 8", 5.25" a 3.5" disketovku

little_wolf
|<<134>>|
Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace