Úvod > Fórum > Hardware > Monitory > BenQ XL2411Z vs. ASUS VG248QE

[VYŘEŠENO] BenQ XL2411Z vs. ASUS VG248QE

Dotaz vyřešen reakcí: 09.01.2016 19:48

09.01.2016 16:29
ověřen
příspěvků:270

Ahoj , tak chtěl jsem si koupit kvalitní monitor do 8 000kč

a dostal jsem rady od kamarádu atd..
na tyto dva monitory

https://www.alza.cz/24-asus-vg248qe-d390105.htm?catid=18842948

https://www.alza.cz/24-benq-xl2411z-d601841.htm?catid=18853364

Mohl by mi tu někdo stručně popsat výhody a nevýhody jednohoa druhého?

a který je lepší ?
Díky :-)

Nic :D
09.01.2016 17:34
příspěvků:513

Benq samozrejme lepší. Lepší kontrast(lepšie zobrazenie bielej a čiernej) a inak sú celkom tie isté ostatné parametre.

Za ďalšie ASUS ma vyššiu spotrebu a reproduktory, ktoré vačšinou u monitorov stoja za prd... A myslím že tie asi nebudeš používať.

Tu máš rozdiely medzi nimi:

https://www.alza.cz/porovnani.htm?c=WA039i;WT132l11;

Ps: K benq dostaneš zadarmo kábel hdmi 1.4 ktorý potrebuješ :-P

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
09.01.2016 18:53
ověřen
příspěvků:270

Já fakt nevím ... kámoš říka že ten HDMI kabel 1.4 profrčí jen 120Hz

Nic :D
09.01.2016 18:55
ověřen
příspěvků:4 972

Místo chytrýho kámoše použij občas Google. Dnes se to tu řešilo.

http://www.pcforum.cz/forum/tema/monitor-hz-a-kabel-9959/

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
09.01.2016 19:05
ověřen
příspěvků:4 972

Pak ti nezbývá, než vymyslet nový kabel, který 144Hz zvládne.

Ale bez urážky si myslím že nevíš jaký je třena mezi 60Hz a 144Hz rozdíl.

Za mne tečka.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
09.01.2016 19:06
ověřen
příspěvků:270

Takže vlastně si mi celou dobu tady podstrkoval kabel který dokázal profičet jen 120Hz a tvrdil si mi že to dokáže projet 144Hz ? a teď tvrdíš že nepoznám rozdíl .. O.o

Nic :D
09.01.2016 19:10
ověřen
příspěvků:4 972

Já ti nic nepodstrkuji a že nevíš rozdíl /ve funkci/ mezi 60Hz a 144Hz o tom si mne přesnědčil

Pořádek do označování kabelů se snaží vnést až nový standard 1.3. Jedná se o obdobu kategorií UTP kabelů, konkrétně “Category 1“ do frekvence 75MHz a kvalitnější “Category 2“ pro pásmo do 340MHz. První kategorie kabelů vyhoví pro přenos signálu do 1080i s barevnou hloubkou 8 bit (na kanál, což vzhledem ke třem vodičům odpovídá 24bitové hloubce). Na cokoliv lepšího by se již měly používat kabely kategorie 2.

A vom článku se píše o nižší kategorii, tedy 1.3 !!! Tečka

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
09.01.2016 19:13
ověřen
příspěvků:270

Mám to na hraní ... a chci aby jsem měl plynulou hru .. a ne při 60fps ... a mám stabilně 160FPS a chci využít plný potencial výkonu mého počítače ...

Nic :D
09.01.2016 19:18
ověřen
příspěvků:4 972

Tak ještě jednou a na závěr. Předně využití počítače nezáleží na kabelu i když frekvence má významn ý vliv. V tom co jsem ti dodal máš napsáno, jaký kabel na 144Hz potřebuješ. Poku tvůj kamarád má jiný názor, jistě ti najde kabel který bude dle jeho názoru správný!

Dobrou noc!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
09.01.2016 19:22
ověřen
příspěvků:270

Jediný ... kabel který dokáže 144hz ve fullHD .. je DIsplayport a DVI ... skrz HDMI ne :-)

Kabel jsme vybrali a nejsem si jistý jestli víš co znamená pojem vertikální synchronizace

Nic :D
09.01.2016 19:35
ověřen
příspěvků:4 972

Achjo, je mi 60 let a živil sem se jako opravář elektroniky a také pracoval ve firmě, kde se vyráběla číslicová technika na zakázku. Vertikální a horizontální synchro pochopitelně znám.

Kup si co chceš :-D A hlavně se zbav mylné představy, že lidé kteří mají HDMI používají nějaké převodníky.

Tím jsem tu na věky skončil. Machruješ, ale nemáš základní znalosti a pohybuji že víš, na kolika Hz pracuje klasický domocví zvonek.

Měj se a uč se!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
09.01.2016 19:48
ověřen
příspěvků:270

http://www.svethardware.cz/k-cemu-je-dobre-mit-120144-hz-lcd-monitor/31836

Prosim , pane všeumím ...
Učit se budu ,ale od vás nikoli ...

Nic :D
09.01.2016 20:02
ověřen
příspěvků:2 090

Máš pravdu, lepší je učit se od puberťáků, kteří si vše vygooglí a pak jsou chytří až na půdu, než od starého chlapa, který má 40 let praxe v elektronice a ve věcech, o kterých ty nemáš ani šajn.

To, co ti tu říká bluespirit, jsou holá fakta, podložená příslušnou teorií a praktickými zkouškami.

Jestli toto nechceš pochopit, pak snad pochopíš, co si asi tak mohu myslet o tvojí inteligenci. A troufám si tvrdit, že houpací kůň a zejména orangutan mají IQ vyšší než ty!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
09.01.2016 20:15
ověřen
příspěvků:270

Děkuji za váš názor ... ale ať hledám kde hledám ... ty jeho fakta ... nikde nevidím .. a už vůbec ne že skrz HDMI projde 144Hz ...

a to že mi tu cpe že nevím na kolik hz nebo co jede zvonek .. to mi je docela jedno protože moje otázka byla jednoduchá ..

a to že jste kamarádi z hospody je mi taky jedno ... Končím .. mam vybráno a zde na PCforum už se radši nikdy ptát nebudu ... Díky

Nic :D
09.01.2016 20:18
ověřen
příspěvků:4 972

Sežeň kamoše co ti to přečte. Kamarádi z hospody bohužel nejsme, přece jen je to 300km.

Pořádek do označování kabelů se snaží vnést až nový standard 1.3. Jedná se o obdobu kategorií UTP kabelů, konkrétně “Category 1“ do frekvence 75MHz a kvalitnější “Category 2“ pro pásmo do 340MHz

Víš chlapče, já se na podobných fórech pohybuji přes 10 let, snažím se poradit co umím a mám radost, když ta rada pomůže. Dělám to zdarma a strávím nad tím celý den. Jsou ovšem tací, jako ty kteří neumějí nic a svým arogantním chováním nám berou chuť do práce.

Máš-li o našich radách pochybnosti, nic ti nebrání jít do servisu. Tam se sice dozvíš to samé, ale budeš to muset zaplatit!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
09.01.2016 21:04
ověřen
příspěvků:270

To je sice hezké, že se snažíte poradit, až mi poradíte správně, tak potom budu děkovat. Chtěl jsem poradit ohledně jednoduché věci, která má jednoduché řešení. A místo toho jsem dostal odpověď složitou, která s tím vůbec nesouvisí. Začněte se prosím vzdělávát ohledně nových technologií a moderních standardů, do nichž HERNÍ monitory s vyšší obnovovací frekvencí bezesporu patří. Pokud nehrajete ve vyšších FPS a nezkusil jste ani jeden z uvedených monitorů, tak nemůžete mít ani ponětí o čem se tu bavíme.

Nic :D
09.01.2016 21:57
ověřen
příspěvků:2 090
0rigi | 09.01.2016 19:22

Jediný ... kabel který dokáže 144hz ve fullHD .. je DIsplayport a DVI ... skrz HDMI ne :-)

Kabel jsme vybrali a nejsem si jistý jestli víš co znamená pojem vertikální synchronizace

Bohužel stejně nevíš o čem mluvíš.....

"Kabel" nedokáže vůbec nic. Podstatné je, jaký konektor je na konci/koncích kabelu, ten totiž určuje příslušné rozhraní. Tvoje tvrzení, že "DisplejPort a DVI dokážou 144Hz ve fullHD... skrz HDMI ne" je dobrý blábol, protože DVI a HDMI jsou z elektrického hlediska (pochopitelně mluvím o digitálním signálu) naprosto rovnocené, DisplejPort je někde jinde.

Rovněž propustnost rozhraní je dána něčím úplně jiným, než kmitočtem vertikálního rozkladu. Ale to už jsem tam, kam ty nevidíš a ani dle tvého vyjadřování a používaného názvosloví ani vidět nemůžeš.

Zkus si o tom někde něco nastudovat, pak se možná budeme moci bavit na nějaké technické úrovni. Dosud je to z tvé strany jen dětské žvatlání.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
09.01.2016 22:14
ověřen
příspěvků:270

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-2776527/hdmi-cable-support-1080p-144hz.html

Podle mnou nalezených, oveřených a podložených informací z vícero zdrojů, je HDMI kabel schopný pouze 120Hz při FullHD rozlišení.

Nic :D
09.01.2016 22:46
ověřen
příspěvků:2 090

Proč se vůbec rozčiluješ?

Dneska v 16:20 sem přijdeš s prosíkem s otázkou na propojovací kabel a když Tě rádci svým způsobem dotlačí, aby sis to našel sám a v 20:22 jsi měl problém vyřešený, tak děláš chytrého a z rádců blbce!

Nemyslíš, že by spíš bylo na místě jim poděkovat za spolupráci a hlavně za to, že přestože ti přímo neporadili, popř. i radili špatně, tak tě během 4 hodin dotlačili k řešení tvého problému? Nemyslíš, že i to je pomoc a že třeba bez jejich pomoci by ti vyřešení trvalo třeba trochu déle?

A pokud si tolik věříš, nevidím jediný důvod, proč si přijdeš pro radu tady na fórum!

Nemyslím to ve zlém, jen se snažím, aby ses zamyslel nad tvými reakcemi.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace