Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Baterie se nenabíjí

[VYŘEŠENO] Baterie se nenabíjí

Dotaz vyřešen reakcí: 08.01.2016 20:45

08.01.2016 20:09
příspěvků:11

Minulý týden jsem zaregistroval, že na notebooku nesvítí kontrolka signalizující baterii (v případě plného nabití - bíle, jinak - červeně). Zjistil jsem, že se baterie nenabíjí: „X% k dispozici (napájen ze sítě, nenabíjí se)“. Notebook jsem vypnul, baterii vyjmul a hned vrátil zpět a vše fungovalo jako dříve. Ale jen cca 1 den. Od té doby platí výše uvedený stav.

Baterii stejně jako notebook (Toshiba) používám od července 2011 (téměř vždy napájen ze sítě, nepřenášen) a již nějakou dobu mi program TOSHIBA PC Health Monitor při každém zapnutí ukazuje výzvu k pořízení nové baterie. Předpokládám, že baterie odešla přirozeně kvůli svému stáří.

Údaje z BatteryBar:
Zbývá procent: 83%
Kapacita baterie: 17.453 z 21.028 mWh
Nabíjecí výkon: 0 mWh
Zbývá času: Nabitá
Výdrž na plnou baterii: 1:11
Adaptér: Připojený
Opotřebení baterie: 56,7% z 48.600 mWh

Každý den ubývající desetiny procent až procenta - baterie se vybíjí a nenabíjí. Rád bych se Vás zeptal, co se stane, až bude 0%? Vím, že to zní primitivně - předpokládám, že jelikož notebook používám pouze, když ho napájím ze sítě, neměnilo by se asi nic změnit, bude z něj stolní PC a nebudu ho moci ani na sekundu vypojit ze sítě. Nemusím se tedy obávat 0? Neptal bych se, ale zmátla mě jedna diskuze na jiném webu, zda je možné dlouhodobě používat notebook bez baterie. Novou baterii rozhodně nehodlám pořizovat, chystám se ke koupi nového.

Díky předem za reakce.

08.01.2016 20:45
příspěvků:513

Ahoj.

Citujem tvoje slová: Baterii stejně jako notebook (Toshiba) používám od července 2011 (téměř vždy napájen ze sítě, nepřenášen).

A to je tvoj hlavný problém. Pretože pri dlhodobom používaní batéria stratí energetickú pamäť. Tým pádom zabudne koľko má mať celkový náboj. Troška zložitejšie na vysvetlenie ale po lopate v skratke: Nie je dobré mať stále ntb v zásuvke. Občas po nabití na full nechať ho pracovať na batérií a aby klesla batéria z full na minimum. Tzv. jej to sem-tam pripomenúť inak si bude myslieť že dosiahla maximum a nebude dobíjať. Inak sa stane čo tebe. Batéria je už na odpis. A viem o čom hovorím. Kým som na to prišiel tak mi už odišli v troch ntb baterky. Teraz v ntb nabijem a ak nemusím ho mať v sieti tak pracujem na baterke :-).

Po čase sa stane že ntb bude hlásiť že nemá žiadnu batériu. Prípadne pri odpojeni zo siete zhasne celý ntb. A je to dosť otravné to hlásenie. Vyriešené vytiahnutím batérie z ntb a práca iba pri zapojení do el. siete ;-)

ps: Pri kúpe nového ntb odporúčam daný postup. Inak sa stane rovnaká vec.

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
27.10.2016 16:58
příspěvků:11

Došlo na Tvá slova, baterie se již nedobíjí a notebook nevydrží bez sítě ani chvíli, ač má baterie ještě 80,2%. Chtěl jsem se jen zeptat, zda vyndání baterie nesníží nebo nějak negativně neovlivní životnost notebooku? (Pokud ano, jsem ještě ochoten k https://svetmovano.cz/produkt,1505,baterie_mitsu_Toshiba_L700_L730_L750.html)

02.11.2016 11:21
příspěvků:513

Ahoj. Vôbec neovplyvní a môžeš naďalej fungovať, len stále budeš musieť mať pripojený ho do siete.

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace