Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > automatické zálohování dat na druhý disk v PC?

automatické zálohování dat na druhý disk v PC?

05.01.2016 14:27
příspěvků:13

Zdravím,

po nedávné nehodě pevného disku v PC a následné ztrátě dat bych do budoucna něčemu podobnému rád předešel.

Je nějaká možnost automaticky zálohovat data z pevného disku v PC na druhý dokoupený disk který by byl taktéž umístěn napevno v PC a pernamentně zapojen a spoušťen automaticky spolu s PC?

Zkrátka aby se to nemuselo pokaždé zálohovat ručně po neustálém připojování externího disku.

Nevím, zda by bylo vhodné mít pernamentně připojený externí disk, už se mi v minulosti jeden , zřejmě díky častému připojování, porouchal.

Hlavní HDD mám v PC virtuálně rozdělen na D a C disk, přičemž C je na systém, D na vše ost.

To zálohování dat v reálném čase(dalo by se říci zrcadlové)tedy jen z místního disku (D:-), kde mám běžně uloženy všechny složky, fotky ap.

Takto, pokud by se jeden z disků poškodil, bylo by vše "zrcadlově" zazálohováno na tom druhém, koupil by se další disk na zálohy a jelo se dál...

Děkuji za rady a tipy jak na to, jen podotýkám, že jsem celkem laik, takže pokud možno nějaký intuitivní a jednoduchý postup,pokud takový existuje...

Pokud je i nějaká jiná možnost, jak takto podobně zálohovat datam budu rád za každý nápad.

05.01.2016 14:59
ověřen
příspěvků:4 972

Google máš rozbitý? Na to jsou desítky různých návodů, jen si vybrat.

http://servispckupka.cz/jak_a_kam_zalohovat_kam_zalohovat_data.php

http://pcworld.cz/navody/Jak-zalohovat-45681

atd.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
05.01.2016 15:48
příspěvků:13

to je sice pravda, jenže pro mne bude lepší, když mi nějaká dobrá duše co tmu rozumí, alespoň doporučí něco konkrétního vzhledem k mým možnostem, aby to byla co nejjednodušší a nejůčinější cesta, pak si o tom můžu na googlu studovat...

A když bude třeba, tak i poradí,pokud si nebudu s něčím vědět rady...

05.01.2016 16:18
ověřen
příspěvků:4 972

Dobrá duše, pokud sama nevymyslela nějakou inovaci v zálohování, ti jen někde vystřihne co už je napsáno.

Vyzkoušej http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/zalohovani/cobian-backup/ a pokud si s něčím nebudeš vědět rady zeptej se, ale je to intuitivní a pokud by vadila angl., lze použít překladač.

Případně můžeš použít systémovou zálohu:

Varianta B: Zálohujte data z mobilních zařízení do svého hlavního počítače. Kupte si co možná nejrychlejší externí pevný disk o maximální kapacitě, jakou si můžete finančně dovolit. Pokud jen trochu můžete, kupte si tyto externí disky hned dva. Pomocí aplikací, které jsou součástí operačního systému Windows (nástroj Obnovení souborů ve Windows 7, popřípadě funkce Historie souborů ve Windows 8), vytvořte obraz operačního systému a disk CD/flash pro obnovu operačního systému. Poté nastavte program Windows Zálohování tak, aby na pevný disk zálohoval všechna důležitá data, a to buď každý den, každý týden nebo každý měsíc. Pokud to budete považovat za vhodné, můžete si navíc vytvořit zálohu vašich záloh na online úložiště.


Chybí mi info o tvém systému!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
05.01.2016 16:29
ověřen
příspěvků:4 972
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
05.01.2016 18:14
příspěvků:13
bluespirit | 05.01.2016 16:18

Dobrá duše, pokud sama nevymyslela nějakou inovaci v zálohování, ti jen někde vystřihne co už je napsáno.

Vyzkoušej http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/zalohovani/cobian-backup/ a pokud si s něčím nebudeš vědět rady zeptej se, ale je to intuitivní a pokud by vadila angl., lze použít překladač.

Případně můžeš použít systémovou zálohu:

Varianta B: Zálohujte data z mobilních zařízení do svého hlavního počítače. Kupte si co možná nejrychlejší externí pevný disk o maximální kapacitě, jakou si můžete finančně dovolit. Pokud jen trochu můžete, kupte si tyto externí disky hned dva. Pomocí aplikací, které jsou součástí operačního systému Windows (nástroj Obnovení souborů ve Windows 7, popřípadě funkce Historie souborů ve Windows 8), vytvořte obraz operačního systému a disk CD/flash pro obnovu operačního systému. Poté nastavte program Windows Zálohování tak, aby na pevný disk zálohoval všechna důležitá data, a to buď každý den, každý týden nebo každý měsíc. Pokud to budete považovat za vhodné, můžete si navíc vytvořit zálohu vašich záloh na online úložiště.

Chybí mi info o tvém systému!

díky za radu.

jedu ještě stále na XP, jsem na ně zvyklej...

co z daných doporučení cos vypsal bys upřednostnil, variantu a, nebo b?

05.01.2016 18:18
ověřen
příspěvků:4 972

Myslím že kolegové z PC-Help ti to také dobře popsali.

Já bych použil toto:

které jsou součástí operačního systému Windows (nástroj Obnovení souborů ve Windows 7, popřípadě funkce Historie souborů ve Windows 8), vytvořte obraz operačního systému a disk CD/flash pro obnovu operačního systému. Poté nastavte program Windows Zálohování tak, aby na pevný disk zálohoval všechna důležitá data, a to buď každý den, každý týden nebo každý měsíc.

Obraz bych udělal a pak jen zálohoval. Ten návod výše je také fajn!

Myslím: http://magazin.stahuj.centrum.cz/jak-na-zalohovani-dat-s-cobian-backup/

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
05.01.2016 18:27
příspěvků:13

neměl bys nějaký odkaz, kde se tato metoda popisuje krok za krokem, protože z tohoto jak jistě uznáš to počítačovej analfabet jako já určitě nezvládne...A nebo bys byl ochoten mi s tím pomoci, třeba přes ICQ ap?

tato metoda tedy bude fungovat i při použítí dvou různých disků a velikostí a bude to fungovat i se sytémem XP?

V případě, že jeden disk selže(např. hlavní), zůstanou tedy data uložena na tom druhém?

Funguje to i tak, že pokud data ve složce na hlavním disku, která budou již zálohovaná na tom druhém disku změním(buď obsahem, seřazením obsahu, nebo přejmenováním), tak se tato změna sama provede na tom dalším disku určeném pro zálohu, nebo ta původní záloha zůstane a znovu se nahraje ta změněná a data se tak vlastně kopírují a může nastat situace, že stejná data tam budou několikrát?

Funguje to jako zrcadlení, nebo jako zkopírováním všeho, co na D disk uložím?

díky

05.01.2016 18:32
ověřen
příspěvků:4 972

Čteš to vůbec?
Vytváříme úlohy

Programu nyní musíme říci, co vlastně má za úkol zálohovat. Vytvořit lze jednorázovou úlohu nebo periodicky se opakující. Kliknutím na ikonku se zápisníkem nebo Úloha->Nová úloha (případně ještě klávesovou zkratkou Ctrl+A) se nám zpřístupní volby pro nastavení požadované úlohy. Úlohu si můžeme pojmenovat podle libosti a vybrat z velkého množství možností. Pokud nerozumíte, co některá volba znamená, po najetí kurzorem myši se objeví nápověda. Cobian backup podporuje 3 typy zálohy, a sice plnou, která zálohuje všechny vybrané soubory a složky, dalším typem je rozdílová, která zálohuje jen soubory změněné od poslední plné zálohy. Třetí možností je záloha přírůstková, která pracuje se soubory změněnými od posledního zálohování.

Já ti to podrobněji napsat neumím i když chápu, že to pro tebe může být velké sousto.

Ale nějak se začít musí a tohle je třeba se naučit.

Takže nainstaluj ten CB a dej se do toho. Pokud něčemu neporozumíš, zeptáš se zde a já ti pomohu /nebo jiný/.

Ono není co zkazit, max. se bude dělat jiná záloha než si představuješ, ale to pak doladíme.

Já bych to i udělal u sebe, ale nemám 2. disk!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
05.01.2016 19:17
příspěvků:13

já zatím taky ne, jen zjišťuju, jak to budu řešit, až to dám vše dokupy...

Zatím jedu na původním HDD který jsem cca před rokem zrušil, protože začal zlobit a koupil jinej, kterej teď kleknul zřejmě definitivně...

05.01.2016 19:24
ověřen
příspěvků:4 972

Udělej testy disků a dej sem log - úpravy/kopírovat. Kouknem na to.

http://www.slunecnice.cz/sw/crystaldiskinfo/

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
10.01.2016 17:11
příspěvků:13

Můžete mi napsat, jak máte kdo pořešený zálohování?Zajímalo ba mě,jaký jsou další možnosti krom toho, co jsem vypsal...

Díky

10.01.2016 17:16
ověřen
příspěvků:4 972

Už jsem ti psal že na webu je hafo návodů. Nevím proč si je nepřečteš?

Ostatně asi všechny už jsou v tomto tématu popsané.

Krom toho se ptáš i tady http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=7&t=168026

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace