Upoutávka
Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > ASUS X5DAB - Černá obrazovka (GPU nebo CPU?)

[VYŘEŠENO] ASUS X5DAB - Černá obrazovka (GPU nebo CPU?)

Dotaz vyřešen reakcí: 18.06.2014 19:57

18.06.2014 17:57
ověřen
příspěvků:430

Zdravím. Do rukou se mi dostal tento notebook. Problém je při zapínání - jednoduše fouká ventilátor na plné otáčky, svítí kontrolky nabíjení a stavu a každých pár vteřin problikne Caps a Num lock. Notebook byl v servisu, prý (podle informací původního majitele to chce vyměnit nějaký čip).

A teď dotaz - je nefunkční grafika nebo procesor? Pokud by byla rozbitá grafika, notebook by měl řvát (zvukový signály), proto bych to odhadoval spíš na procesor, na kterej už to nepřijde. (Už dřív jsem měl podobný problém, kdy se větrák točil naplno až do doby, než jsem počítač vypnul - problém byl v CPU.) Jistý si ale nejsem a proto se ptám vás. Raději bych investoval jen cca 500 Kč za CPU než 2000 za celou novou desku (s tím, že to ve výsledku stejně nepůjde). Díky.

//EDIT: Teď jsem našel ještě stránku s informacemi, že tyto notebooky mají problém s chipsetem (podobně jako stará IBM T4* s grafikou)... Je to pravda? ( http://www.nbservis.cz/asus-x5dab-a-asus-x5dad-nejde-zapnout-jen-se-rozsviti-kontrolky-a-nic/ )

little_wolf
18.06.2014 19:57
příspěvků:5 728

CPU málokdy odejde. na 95% to bývá opravdu chipset nebo gpu.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
18.06.2014 20:00
ověřen
příspěvků:430

OK, tak já budu radši šetřit na výměnu chipsetu, díky ;)

little_wolf
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace