Úvod > Fórum > Hardware > Taktování > Asus K72JK taktování

Asus K72JK taktování

27.10.2011 15:20
příspěvků:2

Zdravím,

Zkuším taktovat můj laptop ASUS K72JK, ale myslím si, že deska v tomhle compu tohle neumožňuje

Motherboard: K72JK
Clock generator: ICS9LRS3162
Procesor: intel core i3 2,27 GHz
RAM mi běží na 558 MHz
Násobič: 4
FSB: 139 MHz
Aktualizoval jsem BIOS.

V BIOSU (AMI) je velký h*vno, žádné advanced nastavení ani po ctrl nebo alt nebo shift+f1; kromě utility asus easy clock, která zvedne výkon max o 5% na 2,37 GHz (to je zatím jediný co jsem z toho dostal).

Nezbývalo mi než zkusit SETfsb, ale tam dokonce není ani můj clock generator

Jde s tím něco udělat? Jde někde stáhnout jiný program nebo můj clock generator? Nějak upravit BIOS?

Díky!

27.10.2011 15:50
příspěvků:1 920

Ahoj,

v žádném případě bych nikdy nikomu neradil taktovat něco na notebooku, spíš bych se mu to pokusil rozmluvit. Notebooky na toto nejsou stavěné. Já na celeronu M (1.2ghz) starý asus - zkoušel taktovat přes programy jaké máš ty, akorát to ten notebook kazí a stejně se na nějaké hodnoty, kde pocítíš zvýšení výkonu nedostaneš. Pokud už bych po někom chtěl zkusit taktovat notebook, tak odborník, opravdu jen odborník ale i ten by do toho asi nešel, protože když někdo někomu něco taktuje, jak mu to zničí, je zle.

27.10.2011 17:07
příspěvků:2

Právě. Na téhle desce to ani myslím nejde. Na tomto compu jsem si nataktoval grafiku ze 750 na 850 RivaTunerem, tak jsem myslel, že cpu taky půjde, ale zřejmě ne.

23.10.2012 21:31
příspěvků:6

jak jsi nasel ten clock generator? jinak přetaktovat to lze programem setfsb, ale ten je placený. mě to taky zajímá, mam asus g51jx, s i3 330m na 2,13 ghz, tak by se mi hodil zjistit ten clockgenerator, jinak nevim, cim jinym nez setfsb by to slo , ten asus easy clock je malo no..

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace