Upoutávka
Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2 neuchladí CPU?
|<<1>>|

Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2 neuchladí CPU?

07.07.2012 17:39
příspěvků:17

Ahoj.

Koupil jsem si AMD Phenom II x4 970 3,50Ghz. S větráčkem od výrobce mi při hraní her nestoupla teplota CPU přes 61st, což jsem byl spokojený, ale ten kravál byl příšerný. Před pár dny jsem koupil Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2a těšil jsem se na hezké hraní v tichu

Po nandání ACF mi začala teplota CPU stoupat při hraní na 70st, to už jsem radši už vypínal. Koupil jsem pastu MX-2, vyčistil procík a ACF od staré pasty a nanesl novou. Nevím proč, ale teplota CPU v zátěži je stále 70st a ACF jede na max. To je neco přes 2100ot.

Můžete mi poradit? Už si nevím rady a vyhazovat peníza za další se mi opravdu nechce;)

Díky

07.07.2012 17:54
příspěvků:5 728

nedal jsi tu pastu spatne na procesor? tipl bych ze jsi ji tam dal celou a mas tam 0,5cm vrstvu.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
07.07.2012 17:59
příspěvků:17

neeee vím, že se dává trocha na pokrytí....

07.07.2012 18:44
příspěvků:5 728

v tom pripade je blbost aby s freezer 7 mela vetsi teplotu jak puvodni neco jsi nekde spatne udelal. Bud pasta a nebo spatne uchyceny chladic. pasta-dava se co nejmin, tak akorat aby to pokrylo cely procesor-cim min tim lip. pasta je jen na zakryti nerovnosti mezi procesorem a chladicem (a ma temer vzdy horsi tepelnou vodivost jak kov, kvuli tomu se ji dava co nejmin).

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
07.07.2012 18:53
příspěvků:17

Uchycený je určitě dobře, protože nevím co by se mohlo v uchycení pokazit zkusím to zítra rozebrat a dát mín pasty, snad to zabere....

07.07.2012 18:54
příspěvků:5 728

jak rikam, pokud jsi tam nedal tlustou vrstvu, tak by to melo byt ok.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
07.07.2012 22:45
příspěvků:1 279

Jedno, nebo druhé jste musel pokazit, jinak tento chladič uchladí "jen" 130W odpadního tepla a váš CPU má TDP 125W (stačí nepatrně nepřesné napájení, nebo zvýšené a jste mimo) - s tímto chladičem jste neudělal dobře.

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
08.07.2012 15:40
příspěvků:17

Taky si začínám myslet, že jsem asi koupil špatně:-( no, nanesl jsem nově pastu podle návodu na youtube a výsledek je stejný. Pdle core temp teplota 70st. Podle programu PC Probe II je to 68-70st, ale co je nejhorší tak mi občas skočí varování, že místo n3,3V mám 0,5, ale pak to skočí hned zpátky. Trochu jako chvilkový výpadek. To samé u 5V a 12V. tyto hodnoty by měli být k tomu Artic cooling. U teploty CPU mi to jednou z 62st skočilo na 93st, ale pak hned zase na 62st. HW monitor a Core temp mi tento skok na teplotě CPU vůbec nezaznamenal. Už fakt nevím co s tím:-( Nevíte, jestli to je třeba tím napětím nebo co to je?:-) Díky

09.07.2012 05:55
příspěvků:5 728

pokud jsi nic v biosu neprenastavoval, tak prepetim to nebude.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
09.07.2012 13:59
příspěvků:17

tak jsem odendal boční kryt a teplota mi nepřelezla 61st. tak problém bude asi v odvětráváním:-(

09.07.2012 15:31
příspěvků:17

Ahoj, díval jsem se do bedny a můžu dopředu pod HDD dát větráček, aby mi posílal vzduch dovnitř. Můžete mi nějaký prosím doporučit? Problém je, že nesmí být do 3pin a 4pin, to už mám zabrané a další tam nejsou:-( Díky

09.07.2012 15:40
příspěvků:17

aj, omlouvám se, jsem si spletl konektory

09.07.2012 17:11
příspěvků:1 279

Uploadujte sem fotky, nebo mi je pošlete mailem (klidně na firemní, najdete jej na odkazu v podpisu) a zkusíme se podívat na air flow ve vaší skříni) Jinak ten chladič by to i tak c chtělo lepší (mám Phenom X4 940 (3,0 @ 3,6GHz a napětí zvednuté celkem o dost, ale i v tomto vedru (pokojová teplota byla i 30) to nepřelezlo při renderování HD videa přes 72 stupňů a to že TDP takto přetaktováného CPU odhaduju na cca 150W )

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
10.07.2012 18:19
příspěvků:17

No, koupil jsem ho asi před 3 týdny a moc se mi nechce kupovat nový tak brzo

Tady jsou fotky, ale bohužel se mi rozbil foťák a iphonem se fotit nedá... tak mám dvě fotky.

předtím-dělaná týden dřív:

<pre>&#91;url&#93;http://imageshack.us/photo/my-images/826/img0497e.jpg/&#91;/url&#93;</pre>

potom:

<pre>http://imageshack.us/photo/my-images/834/img0500nf.jpg/</pre>

Rozdíl je jen v tom, že disk dole se posunul nahoru a ten co byl nahoře šel do koše Tím tam vzniklo místo a dá se tam dát větrák velikosti 80x80. Ještě mám děrkovaný bok na úchyt dalších větráků. Můžu tam dát i větší, ale co jsem se dočetl tak to není dobrý nápad, spíš bych je měl ucpat.... Na odtah tam je Arctic fan TC 3 AC, který je starý stejně jako case asi 8let + -

10.07.2012 23:50
příspěvků:1 279

No nic hodně špatně tam nevidím, skříň má u větráků asi špatnou perforaci, ale to dělá spíš hluk, než že by to nechladilo....cable managemant by šel udělat taky lépe, aby tam mohl vzduch snáze proudit, ale to je jen detail a max stupeň, dva....takže přemýšlím, jestli máte utažené všechny šrouby u chladiče CPU tak jak mají být atd...

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
11.07.2012 15:38
příspěvků:17

Kabely nějak na stranu dám, to nebude problém. Chladič bude utažený snad dobře. Utahoval jsem to zlehka, žádná moc velká sílá. Jak šel šroubek ztěžka, tak jsem trochu utáhnul a konec. Těžko se to popisuje:-)

Do předu skříně chci zkusit koupit tenhle větráček:

<pre>http://www.czc.cz/arctics-f8-pwm/70138/produkt?q-category-id=emahuig4sok0i8majomqajleka&amp;q-c-0-f_60733694=s80+x+80</pre>

115kč mě nezabije a pc to určitě neuškodí

12.07.2012 07:34
příspěvků:5 728

otocit ten chladic o 45 stupnu... je uplne blbe nasazeny, vzduch se musi odvadet z pc a ne aby v te bedne cirkuloval... (a to bude delat velky rozdil, nedivil bych se kdyby 5-10stupnu). Nehlede na to ze ten vzduch co to vyfouka se castecne odrazi od te graficke karty a zabrzdi ten vzduch co by mel vychazet, takze taky bude nizsi ucinnost toho ventilatoru...

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
12.07.2012 17:39
příspěvků:17

to nejde, do slotu AM3 se dá nandat větráčkem nahoru (kde to pujde do zdroje) nebo dolu jak to mám (na grafárnu)

12.07.2012 23:04
příspěvků:1 279

Je to tak jak píše Toncek, to samé mám já s mojí Noctuou na AM2+.

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
13.07.2012 05:58
příspěvků:5 728

tak to se omlouvam

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
|<<1>>|
Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace