Úvod > Fórum > Hardware > Tipy na hardware - ohodnocení PC sestavy > AMD...vs...Intel Cena/Výkon Zlepšete komponenty sestavy = zlatý bludiš

AMD...vs...Intel Cena/Výkon Zlepšete komponenty sestavy = zlatý bludiš

24.09.2015 14:26
příspěvků:3

Dobrý den počítačoví nadšenci mám na váz otázku je to dost diskutabilní téma ale amd nebo Intel rozhoduji se do mého nového PC. Zajímá mě hlavně poměr cena/výkon mám tu dva procesory Intel Core i7-4790 3,6 Ghz, 8MB a také AMD FX-8350 Vishera 4 Gh. Ptám se hlavně proto,protože jsem si přečetl pár článků kde píšou že amd je dobré ,ale taky píšou že se přehřívá a za dva roky bych mohl mít po něm to ale nechci.Intel vypadá jako seriózní značka a slyším o ní chválu ale chci se vás zeptat přímo v diskuzi co si myslíte vy nebo právě ty :-D Myslíte si že z těchto dvou CPU je lepší AMD nebo Intel : AMD má 8 jáder se čtyřmi GHz a osmi vlákny zatímco Intel jen 4 procesory o výkonu 3,6Ghz ,je tu ovšem dobré že vláken má osm ale za to jen 3,6 Ghz, každopádně vyhledejte si to na internetu a napište mi co si myslíte.

Taky se vás chci zeptat pojede mi vůbec tato sestava mám nějaký díl vyměnit nebo mužu mít lepší za levnější peníz ? Sestavu budete mít níž a přidám též základové desky které bych si koupil k těmto procesorům.Jelikož je k procesorum boxovaný větrák tak mě zajímá jaký ,nikde jsem nedohledal které to jsou .

Děkuji předem za odpovědi.
Zde jsou paramatry:
AMD:

Procesor: AMD FX-8350 VISHERA 4 GHz

Zakl. deska: ASUS CROSSHAIR V FORMULA-Z

Intel:

Procesor: Intel Core i7-4790 3,6 Ghz, 8MB

Základní deska: ASUS MAXIMUS VII HERO

Chladič CPU: BOX (procesor by měl být i s chladičem)

Operační systém: Windows Windows 7 64

Grafická karta: MSI NVIDIA GTX970 GAMING 4G

Operační paměť: Kingston HyperX Savage 16 GB (Kit 2x8GB) 2400 MHz DDR3 (HX324C11SRK2/16)

Systémový pevný disk: Kingston SSD disk 120GB HyperX Fury

Datový pevný disk: Seagate Desktop SSHD 1TB

Optická mechanika: LG DVD±R/±RW/RAM

Skříň: Fractal Design Define R5 Titanium Window

Přídavný ventilátor: Měl by být součástí skříně

Zdroj: Seasonic S12G-650W Gold

Monitor: Benq EW244L 24 (6H.LAGLB.QBE)

24.09.2015 17:58
příspěvků:11

Je potřeba si uvědomit, že je to jiná cenová kategorie - amd je o víc jak 1/3 levnější.

Takty a počet jader není všechno. Intel je lépe řešen a tudíž nabízí na jedno jádro vyšší výkon, než amd. AMD zas nemá čisté 8jádro. V podstatě amd má 4 jednotky, v každé jsou 2 procesory a má sdilené různé věci.

Když vytížíš všechny CPU, tak AMD je výkonnější, ale to se stává v nepatrném procentu. Obvykle hry a aplikace jsou schopny vytížit 1-4 jádra. Změna může přijít s Vulkánem nebo directx12, ale i tak bude mít nejspíš intel navrch.

24.09.2015 20:05
příspěvků:3

Díky :-)

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace