Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > Adsl a torrent

Adsl a torrent

01.12.2006 21:10

(neregistrovaný)

Zdravím pánové, chtěl bych se zeptat na zkušenosti při stahování torrentů a DC přes ADSL.Jak máte nastavené routery, nebo modemy? Já mám 4Mb linku od GTS novera agregace 1:50. Když něco stahuju třeba z stahuj.cz tak to jede i 500 KB. Ale přes DC a Torrenty tak 50-80 KB. Čím to? Většinou je i dost zrojů odkud tahám tak nevím. Zatím jsem nic moc v daných programech nenastavoval, myslím NAT apod. Poradí někdo jak to vylepšit. Předem moc díky.

11.12.2006 08:53

(neregistrovaný)

<fieldset><legend>amazoon:01.12.2006 22:10</legend>Zdravím pánové, chtěl bych se zeptat na zkušenosti při stahování torrentů a DC přes ADSL.Jak máte nastavené routery, nebo modemy? Já mám 4Mb linku od GTS novera agregace 1:50. Když něco stahuju třeba z stahuj.cz tak to jede i 500 KB. Ale přes DC a Torrenty tak 50-80 KB. Čím to? Většinou je i dost zrojů odkud tahám tak nevím. Zatím jsem nic moc v daných programech nenastavoval, myslím NAT apod. Poradí někdo jak to vylepšit. Předem moc díky.

No musíš brát v úvahu to, že abys mohl stahovat plnou rychlostí (tj 500KB) musí ti i ten od koho stahuješ poskytnout takový upload. Většina připojených takový UP nemá. Tudíš jen málokdy dostáhneš takové rychlosti od jednoho uživatele. U torremtu by to možné bylo, je třeba ale správně nasměrovat naslouchací port. I tak ale nemáš zaručeno, že to pojede rychleji, opět záleží na UPu uživatelů od kterých stahuješ.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace