Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Acer Windows 7 a licence

Acer Windows 7 a licence

15.08.2011 20:20
příspěvků:23

Zdravím, když jsem se koupil noťas tak jak to klasicky chodí, Windows už byl předem nainstalovanej vč. balastu a instalační DVD nebylo součástí. Řešil jsem to tak, že jsem si z netu stáhl čistou OEM verzi která by odpovídala na licenci, vypálil na DVD, udělal kompletní formát, použíl Product Key z licence pod noťasem a vše se mi zdálo OK. Ovšem jsem se nedavno dozvěděl, že i když mi ta OEM verze vzala můj Product Key kterej je na Acer verzi, tak přesto mám prakticky ilegální verzi, jelikož nesedí ID produktu. Opravdu to tak je? Zkoušel jsem i test pravosti a prošel jsem. Pokuď tedy ano, můžete mi poradit kde sehnat dotyčný OS na licenci "Windows 7 Home Prem OA Acer Group" (x64)? Díky.

15.08.2011 20:43
příspěvků:5 728

na to se nehledi v pripade kontrol dulezity je licencni stitek na notasu a ve win ze je pouzita stejna licence jak na stitku

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
15.08.2011 22:31
příspěvků:23

Jestli teda pobírám dobře tak není. Win je OEM a licence OA Acer Group.

16.08.2011 14:43
příspěvků:208

Takto je to:

Acer čo dava Windows do svojich notebookov je už aktivovaný, po pridaní ovladačov a rôzneho softu sa cez software vyrobil skryty oddiel, ked je to notebook z W7 sa tam nalepil licenční štitok, na štitku je KEY ktorí sa nemusí zhodovat ani z KEY toho čo je v notebooku, na seriu notebookov je vytvorený jeden skryty oddiel ktorí sa dal na disky, skryty oddiel je PQSERVICE a z neho sa obnovuje system alebo je možnost si vytvorit Recover DVD systemu a z toho inštalovat system

16.08.2011 14:58
příspěvků:5 728

stavac: on se pta uplne na neco jinyho...

remusicz:ja onehda resil taky neco s licencama a na netu vsude pisou at si stahne oem win 7 a zada tam svou licenci- jediny co se resi zda se shoduje licence v notebooku s licenci na stitku, id produktu vubec neresi.

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
16.08.2011 20:43
příspěvků:208

Ved na tom štítku je OM licencia a ta je určena na 1 PC, ked je tam produkt Key zo štítku tak je system legalny, verzia Windows OA Acer Group bola len k notebokom z WinXP na CD, na W7 to nikde nezoženeš a na vistu sa to dalo stiahnu z piratskich stranok, to má len servis Acer a z toho vyraba skryty samoinštalačny oddiel PQSERVICE, servis ti preda jedine Recovery DVD a to po nainštalovaní je to iste jak čo sa v notebooku samo nainštovalo, ine je ked si to DVD orežeš od toho čo nepotrebuješ

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace