Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Acer One 10 S 1002 - velmi slabá Wifi

Acer One 10 S 1002 - velmi slabá Wifi

26.10.2015 21:22
příspěvků:4

Ahoj.

Včera jsem koupil Notebook ( tablet se základnou ) Acer One 10 S 1002.

Mám ale veliký problém s wifi. V místnosti s routerem funguje v pořádku, ač má signál jen 1-3 čárky, ale ve vedlejší místnosti, kde fungují všechny přístroje včetně mobilu na plný signál už vůbec, je bez signálu.

Vím, že jsem s podobným problémem s nestabilním signálem bojoval po koupi noteboku Asus, tam to ale vyřešilo přepnutí adaptéru v nastavení schémat napájení na max. výkon. Toto nastavení ale u tohoto počítače vůbec není.

Fakt nevím co s tím, jestli je to prostě jeho vlastnost ( slabý adaptér) nebo je to na reklamaci.

Ovladač jsem stáhl nejnovější přímo ze stránek Aceru k tomuto typu, systém Win 10, ale dělalo to už i u předinstalovaných 8.1.

Jinak jsem si nainstaloval nějaké 2 softy na měření signálu a oba programy ukazují stále -50dBm ač je na ukazateli ve Windows 1, tak klidně i 3 čárky. V určitých místech bytu mě to ukazuje ještě sousedovu síť, ale zase shodně -50dBm. Divný.

Dík za každou radu.
Roman

27.10.2015 05:08
ověřen
příspěvků:4 972

Přesný typ nb?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
27.10.2015 06:21
příspěvků:4

Acer One 10 S1002-16N1.

27.10.2015 06:25
ověřen
příspěvků:4 972

Nemůžu najít, ale to je jedno. Zkusil bych tu reklamaci i když si myslím že to bude zbytečné.

Případně něco takového

https://www.tsbohemia.cz/connect-it-ci-232-wi-fi-usb-nano_d185958.html?gclid=Cj0KEQjwnrexBRDNmZzNkf7c4c4BEiQALnlxhcMKyJPM1dEttc8Ju7BU0_JaxLlS1NKSd8vAUDQanZoaAifo8P8HAQ

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
27.10.2015 11:28
příspěvků:4

Jinak nový poznatek je, zkoušeno na jiném silnějším routeru a tam je dosah o něco delší, každopádně tam kde mají jiná zařízení skoro plný signál, tak Acer nic.

A obě zkoušené aplikace ukazující sílu signálu ukazují stále přesně -50dBm ač se windows ukazatel síly signálu mění.

V noteboku na stejných aplikacích se grafy krásně mění od -30 do -40.

Jasně že by to vyřešila USB wifi, to ale nedává moc smysl, zabere to vlastně USB port.

27.10.2015 11:32
ověřen
příspěvků:4 972

Já bych tipnul na mizernou Wifi. Mám tu router a ny nb sleduju v pohodě filmy z Voyo, ale mobil se stále přihlašuje a odhlašuje kvůli slabému signálu.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
29.10.2015 11:42
příspěvků:4

Tak to vyřešila reklamace, ted mám signál plný.

Díky

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace