Úvod > Fórum > Hardware > AMD nebo Intel pro nové PC (fanboy kecy nepotřebuju, sám sem fanboy in

AMD nebo Intel pro nové PC (fanboy kecy nepotřebuju, sám sem fanboy in

22.11.2015 19:12
příspěvků:1

Ahoj,

zamýšlím o postupném upgradu PC, ale tak nějak se mě to celé nakupilo v podstatě nové PC (nechám si jen grafiku a case). Chci myslet dobudoucna takže bych nejradši co nejnovější technologie (USB C, DDR4 apod.), ale nevím na, kterých se vyplatí připlatit a počkat.

Rozhoduji se mezi nejnovější generací Intel Core i5 (Intel Core i5-6600K) a AMDčkem AMD FX-8320E. Co jsem koukal na cpuguru, tak vyslověne oba dva nejsou porovnane, ale podle testu je to tak, že i5 ma tak o 50% větší výkon.

Základovky jsem vybral:
AMD: MSI 970 GAMING
Intel: MSI Z170A-G45 GAMING

A tady jsem se prve zarazil. Můj původní plán bylo vyzkoušet AMD, jakožto fanboy intelu jsem si říkal, že ani pořádně nevím proč ten intel mám tak moc rád. No a zarazil jsem se když jsem hledal základovku pro AMD s USB C a DDR4. Nejsou...

Další problém nastal, když jsem si uvědomil, že můj staronovej zdroj má na CPU port jen 4pin ale obě základovky chtějí 8pin, takže sem musel najít novej zdroj... Corsair CX750M

A pak, když už jsem byl u toho tak jsem si říkal, že by to chtělo nove HDD a k tomu SSD když už u toho budu, protože muj aktualni PC ma 2 stare WD zaplatovane pres RAID celkem 750GB, náhodná rychlost zápisu jsou 2MB/s...

Jako HDD jsem vybral WD AV Green Power 2000GB 64MB cache

A SSD Samsung 850 EVO 250GB

A s tímto vším sem skončil u Intelu s cenovkou 25K a u AMD s 15K

A ted moje otázka je, mám jít do AMD a ušetřit 10 tisíc na nových technologiích nebo jít do Intelu a mít maximálně nabušený PC a ready na nove technologie.

22.11.2015 19:55
ověřen
příspěvků:2 090

To si musíš vybrat sám. Až si zvolíš, tak zdejší experti poradí nejvhodnější sestavu. Napsáno o výhodách Intelu, či AMD toho je v PC fórech hromada. Dej si kdekoli hledat.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.12.2015 10:35
příspěvků:513
slouchy | 22.11.2015 19:12

Ahoj,

zamýšlím o postupném upgradu PC, ale tak nějak se mě to celé nakupilo v podstatě nové PC (nechám si jen grafiku a case). Chci myslet dobudoucna takže bych nejradši co nejnovější technologie (USB C, DDR4 apod.), ale nevím na, kterých se vyplatí připlatit a počkat.

Rozhoduji se mezi nejnovější generací Intel Core i5 (Intel Core i5-6600K) a AMDčkem AMD FX-8320E. Co jsem koukal na cpuguru, tak vyslověne oba dva nejsou porovnane, ale podle testu je to tak, že i5 ma tak o 50% větší výkon.

Základovky jsem vybral:
AMD: MSI 970 GAMING
Intel: MSI Z170A-G45 GAMING

A tady jsem se prve zarazil. Můj původní plán bylo vyzkoušet AMD, jakožto fanboy intelu jsem si říkal, že ani pořádně nevím proč ten intel mám tak moc rád. No a zarazil jsem se když jsem hledal základovku pro AMD s USB C a DDR4. Nejsou...

Další problém nastal, když jsem si uvědomil, že můj staronovej zdroj má na CPU port jen 4pin ale obě základovky chtějí 8pin, takže sem musel najít novej zdroj... Corsair CX750M

A pak, když už jsem byl u toho tak jsem si říkal, že by to chtělo nove HDD a k tomu SSD když už u toho budu, protože muj aktualni PC ma 2 stare WD zaplatovane pres RAID celkem 750GB, náhodná rychlost zápisu jsou 2MB/s...

Jako HDD jsem vybral WD AV Green Power 2000GB 64MB cache

A SSD Samsung 850 EVO 250GB

A s tímto vším sem skončil u Intelu s cenovkou 25K a u AMD s 15K

A ted moje otázka je, mám jít do AMD a ušetřit 10 tisíc na nových technologiích nebo jít do Intelu a mít maximálně nabušený PC a ready na nove technologie.

ja ti len odporucim z osobnej skusenosti ten i5 6600k, osobne ho mam a som mimoriadne spokojny, zatial vse slape na full na ultra a takt este nebol potrebny, a to mam len 8gb ddr4,ale odporucim kupit kvalitnejsie chladenie ako nejaky vodny uzavtety set... pretoze v buducnosti nebudes potrebovat kupovat novy, len spravis takt.. cize na min 3 roky by si mal pokoj ;-)

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
12.12.2015 11:48
ověřen
příspěvků:2 090

faustzwei: Prosím, netlač každému vodníka jen proto, že ho máš Ty. Pro běžné hráče stačí kvalitní vzduchové chlazení, vodník je pro zapálené pařany!

Nehledě na to, že o nějakém slouchym už asi neuslyšíme.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.12.2015 17:34
příspěvků:513

netlacim ho nikomu za to ze ho mam ja. len dnes uz vyslo z mody mat obycajny vetrak... a lepsie poradit niekomu vodne ako vetrak, pretoze uz je na nom ci do toho investuje alebo nie. cize ak chce investovat tak bud do fakt kvalitneho vetraku za jaku cenu by mal aj vodne... a myslim si ze viac zapaleny ludia sem chodia riesit veci na fora a takym skor odporucim vodne, za to ze nan nemas tak to neni moj problem, cize bud investovat alebo za rok alebo dva kupovat dalsi vetrak? kde sme?:-P,stacilo mi to co si vedel o sshd :-D, kazdemu radis ssd + hdd a to ta vyjde drahsie ako mat sshd na takej istej rychlosti :-D, si u mna uplne pohorel...

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
12.12.2015 17:43
ověřen
příspěvků:2 090

Velice správně říkáš, že dnes už vyšlo z módy mít obyčejný větrák. Ano, VYŠLO Z MÓDY, vůbec nic jiného. A móda je velmi ošemetná

Vodní chlazení nemám ne proto, že bych na něj neměl, ale ty penízky, kterých mám víc než dost, raději utratím za jiný požitek, než nějaké vodní chlazení, pochopitelně do okamžiku, kdy ho budu nutně potřebovat. Opět zdůrazňuji NUTNĚ, protože to ostatní je o té módě

A co se týká SSHD, myslel jsem, že tvé znalosti jsou na lepší úrovni. SSD + HDD je sice dražší, ale SSHD je v podstatě obyčejný HDD s podstatně zvětšenou cache, nic jiného. Takže nechť si každý rozmyslí, zda chce levněji SSHD nebo dráže HDD + SSD s dalšími výhodami, které tato kombinace uživateli přináší oproti SSHD.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.12.2015 18:29
příspěvků:513
satam | 12.12.2015 11:48

faustzwei: Prosím, netlač každému vodníka jen proto, že ho máš Ty. Pro běžné hráče stačí kvalitní vzduchové chlazení, vodník je pro zapálené pařany!

Nehledě na to, že o nějakém slouchym už asi neuslyšíme.

a dalsia vec a dost zasadna a tym je ze niesme v dobe pred 10tymi rokmi... dnesne pc viac tepla vyzaruju a viac sa kazia, v najhorsom pripade pretekaju kondiky atd alebo tocia prach v bedni a pod, co zdlhodobeho hladiska neni dost efektiv e riesenie aby si to kazdu chvilu musel cistit, pricom tymto vyriesis nielen ucinnost ale aj odsavanie z bedne a tym sa ti nekumuluje nadmerne mnozstvo tepla v bedni, kedze zvysovanim tepla sa ti aj zvysuju otacky a tym vacsie vetranie v bedni, pricom pri suchom chladeni tuto moznost nemas, kedze vetraky nemas regulovatelne v tomto pripade, teda pokial nemas zabudovany regulator otaciek... a vyhody daneho setu vodneho chladenia ze v pripade zmeny procesora alebo maticnej dosky co sa tyka typu socketu tak len prerobis skladacku ktorou pripajas pumpu na procesor, pricom pri chladeni vetrakom tam kupujes presne na dany typ socketu, tu si to mozes prerobit na hocijaky, cize aj ked sa ti nahodou pokazi procak tak by si musel kupovat novy procak alebo novsiu dosku v pripade starsieho typu a tym aj nove chladenie ... tu mas vydrz pumpy 40tisic hodin podla vyrobcu atd... ak by odisiel vetrak tak nahodis iny...

ps: skor si myslim ze poradit dobre nevies, nemas dostatocne znalosti na to aby si viac pomohol, ako nepoviem ze nepomozes ale dalo by sa aj lepsie... a o tom je toto forum, podelit sa o informacie s co najlepsim riesenim alebo vylepsenim pc na dlhsiu dobu, ty by si radil kazdemu len 16gb ram a viac je lepsie, alebo ssd disk + hdd atd atd... a o sshd disku si vedel trt makovy alebo 16gb ram neni ani moc potrebna atd atd, kazdemu radsej poradis 100€ aby investoval do ssd disku s hdd, pricom za 70e mas to iste v sshd kombinacii, a ani 16gb ram u normalnych hracskych pc neni az tak potrebne, ja mam 8gb ram a loading skoro ziadny, jak je to mozne? no ze sa v tom vyznam viac a mam aj na to skolu, len sa od skoly tomu venujem skor pasivne ako zarobkovou cinnostou, cize moje rady su o tom ako niekomu pomoct bez pytania penazi na urovni nejakeho pchelpu... a ty ak nieco nevies tak ludom radis nech sa obratia na nejakych odbornikov, radsej prosim bud nerad alebo sa nechaj poucit ;-). nechcem sa s tebou hadat, lebo si dost ludom pomohol ale skor sa zameraj aj na to ako este viac pomoct, pretoze doba ide dopredu ;-)

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace