Úvod > Fórum > Hardware > Síťové prvky > Anténky na Wi-Fi kartu

[VYŘEŠENO] Anténky na Wi-Fi kartu

Dotaz vyřešen reakcí: 25.08.2015 21:38

25.08.2015 21:09

(účet zrušen)
příspěvků:25

Zdravím,

chtěl bych zesílit příjem a zisk wi-fi z mého stolního počítače. Mám přímo na desku připojenou síťovou kartu tp-link na wi-fi s dvěma výstupy na dvě anténky. Je výhodné mít zapojené obě anténky nebo by stačila jen jedna. Třeba od tp-link se ziskem 8 dBi. Router mám o patro níže a za zdmi. Teď tam mám dvě anténky se ziskem 2 dBi a je to docela špatný. Pomohly by ty větší všesměrové anténky? A měl bych koupit obě? Díky :-)

25.08.2015 21:22
ověřen
příspěvků:2 090

Promiň, ale především - otřesná terminologie. Antény jsou vstupy, NE výstupy, chceš zesílit příjem a zisk wifi Tvého stolního PC, néé Z Tvého stolního PC, ten nic nevysílá!

Jinak mám takový názor: Ideální připojení je "drátem"! Wifina z patra do patra a přes několik zdí nebude stát za nic, kdybys tam dal bůhvíjaké antény. Čísla, označující zisk, jsou sice pěkná, ale v praxi je to úplně jinak, ten "zisk" je měřen/počítán za ideálních podmínek, což určitě není rozdíl patra a několik zdí!

Takže objektivně: Cokoli z Tvých návrhů může teoreticky přispět ke zlepšení signálu na vstupu síťového přijímače, ale já osobně tomu nevěřím a experimenty tohoto typu považuji za vyhazování peněz.

Jak jsem řekl v úvodu: "DRÁT JE DRÁT!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
25.08.2015 21:34

(účet zrušen)
příspěvků:25

Jasný, sorry za terminologii. O tom reálném zisku už jsem se dočetl, proto jsem se tu chtěl zeptat. Vím, že drát je nejlepší možnost, ale to u mě už prostě nejde. Proto se snažím vyřešit wi-fi. ;)

25.08.2015 21:38

(účet zrušen)
příspěvků:25

Reálně nevím, jak dlouho se budu doma ještě zdržovat. A v novém bydlení se může stát, že net bude pouze přes wi-fi. Proto si to chci vyřešit, abych vždy chytal wi-fi nějak normálně :-) ale nechci vyházet peníze za antény, pokud to nepomůže ;)

25.08.2015 21:38
ověřen
příspěvků:2 090

Takže Ti nezbývá, než experimentovat. K tomu Ti řeknu jen tolik: Obvykle je ku prospěchu více antének s větším ziskem, ale občas se to může i otočit!

Mezi námi, dopředu toho moc neodhadneš a je to skutečně jen o tom zkoušení.

Je tam mnoho faktorů, které průchod signálu z "vysílače" k "přijímači" ovlivňují a ty faktory mají tak různé vlastnosti (např. konstrukce stropů, zdí a pod.), že dopředu neodhadneš víceméně vůbec nic.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
25.08.2015 21:40

(účet zrušen)
příspěvků:25

Dobře, to jsem chtěl vědět. Díky :-)

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace