Úvod > Fórum > Hardware > Monitory > Pc Běží, Monitor je bez signálu

Pc Běží, Monitor je bez signálu

13.08.2015 08:27
příspěvků:6

Dobrý den,

Dnes ráno se mi stala taková příhoda po probuzení jsem zjistil, že monitor je černý a nejde probrat(svítí u něj žlutá kontrolka, když je zapnutý tak zelená)při vypnutí a zapnutí to hlásí žádný signál. Monitor ale běží správně a jiném pc, a k mému jsem se snažil připojit i jiný(funkční) monitor, který na mém pc také neběží.

počítač byl zapnut celou noc jelikož jsem usnul při filmu, ale toto se stalo již hodněkrát a nikdy se nic takového nestalo. Při startu pc se rozsítí kontrolky u klávesnice a slyším i hučení větráku, při startu to i jednou pípne což má být zprávě co jsem četl. Bohužel neslyším, že naběhl windows, jelikož mam připojené repráky a ty neudělají tu svojí přivítací melodii.

Pc komponenty: http://www.czc.cz/154160,150120,131631,99689,14158 7,130574,133909,70092/kody

Pc byl složen u firmy czc.cz. Dne 19. 1. 2015. Jak vydíte jel jsem s ním cca 8 měsíců bez problému. A neměl by to být ani žádný škodlivý software ani vir jelikož jsem už cca měsíc nestahoval žádnou věc z internetu a na neověřené stránky nechodím. Před týdnem jsem pc projel antivirákem a byl v pohodně. Opravdu nevím, co s tím díky za rady.

13.08.2015 09:12
ověřen
příspěvků:4 972

Vypadá to na nějaký problém s grafickou kartou. Nemáš tam i integrovanou, abys přehodil na jiný videovýstup?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
13.08.2015 09:27
ověřen
příspěvků:51
diammort69 | 13.08.2015 08:27

Dobrý den,

Dnes ráno se mi stala taková příhoda po probuzení jsem zjistil, že monitor je černý a nejde probrat(svítí u něj žlutá kontrolka, když je zapnutý tak zelená)při vypnutí a zapnutí to hlásí žádný signál. Monitor ale běží správně a jiném pc, a k mému jsem se snažil připojit i jiný(funkční) monitor, který na mém pc také neběží.

počítač byl zapnut celou noc jelikož jsem usnul při filmu, ale toto se stalo již hodněkrát a nikdy se nic takového nestalo. Při startu pc se rozsítí kontrolky u klávesnice a slyším i hučení větráku, při startu to i jednou pípne což má být zprávě co jsem četl. Bohužel neslyším, že naběhl windows, jelikož mam připojené repráky a ty neudělají tu svojí přivítací melodii.

Pc komponenty: http://www.czc.cz/154160,150120,131631,99689,14158 7,130574,133909,70092/kody

Pc byl složen u firmy czc.cz. Dne 19. 1. 2015. Jak vydíte jel jsem s ním cca 8 měsíců bez problému. A neměl by to být ani žádný škodlivý software ani vir jelikož jsem už cca měsíc nestahoval žádnou věc z internetu a na neověřené stránky nechodím. Před týdnem jsem pc projel antivirákem a byl v pohodně. Opravdu nevím, co s tím díky za rady.

Zkus se podívat jestli nemáš ten kabel povytažený. ;-)

Steam: TheAzerCZ --- Twitter: @JakubSlampa
13.08.2015 10:07
příspěvků:6

bluespirit

No tuším, že intergovanou(jestli je to intel hd graphic nebo jak se to jmenuje už si to nepomatuji) tam mám ale více výstupu na tento kabel nemám tak nevím, jak to má být správně.

+ Jak by se mohl Gk jen tak přes noc sama rozbit? jediné co v noci běželo byl stažený film(na který jsem už koukal hodněkrát)?

Ale nejsem expert tak se ptám.
TheAzer

Kabel povytažený opravdu nemám zkoušel jsem vypojit a zapojit všechny kabely které jsou přiváděny k pc.

13.08.2015 10:12
ověřen
příspěvků:4 972

Jakou máš grafiku najdeš ve Správci zařízení, nebo ti to třeba řekne program Speccy.

Pokud je to grafika v CPU, pak ti asi nic jiného než reklamace nezbyde.

Zkus zapnout PC a opakovaně mačkej F8 a napiš zda něco naskočilo, ale asi je to zbytečné.

Grafika se přes noc rozbije, stejně jako třeba TV, nebo se spálí zapnutý vařič, navíc je dost teplo a možná se ti to přehřívá.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
13.08.2015 10:33
příspěvků:6

Ted jsem otevřel Pc a zjistil jsem velice zvláštní poznatek Muj monitor je připojen na Výstup, který vede přímo z zakladní desky. Při bližším zkoumání jsem zjistil, že tento výstup, který mám na své grafické kartě vubec není popíši to přes obrázky jelikož neznám termíny na GK jsou tyto dva

http://leteckaposta.cz/180370195
a ja svuj monitor mužu připojit pouze k
http://leteckaposta.cz/550276355

(pár monitorů už jsem prostřídal, ale nikdy jsem neměl vstup na výstupy u této GK(nevím k čemu slouží)

potřebuji monitor s jinými vstupy?

A zjistitj akou grafiku jestli je intergovana nemužu jelikož to vubec nenaběhne takže tam nic nevidím(nemužu spustit nic)

13.08.2015 10:45
ověřen
příspěvků:2 090

Jestli Ti to v dosavadním zapojení dříve chodilo, tak je vada někde jinde a ne v zapojení, popř. v konektorech.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
13.08.2015 10:46
ověřen
příspěvků:4 972

Takže máš monitor připojený přes VGA na integrovanou grafiku na desce?

Ta grafická karty nebyla zapojená? podívej se co potřebuješ.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
13.08.2015 10:54
příspěvků:6

lidé na ostatních forech mi navrhl toto koupit https://www.alza.cz/redukce-dvi-vga-d42405.htm redukci a zapojit to přímo, do gk jelikož jsem celou dobu nejspíše jel na intergovanou a hral na ni i hry, je prý dost možné, že jsem ji oddělal

13.08.2015 11:03
ověřen
příspěvků:4 972

Lidé mají pravdu. Zapojíš to do toho posledního konektoru na obrázku, jinam to ani nejde.

Nevím jak to máš s ovladači, ale možná je budeš muset nainstalovat.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
13.08.2015 13:40
příspěvků:6

Pc jíž běží díky všem za rady a pomoc:-)

13.08.2015 13:44
ověřen
příspěvků:4 972

No a jak si to vyřešil? To potřebují vědět i další tazatelé! Pak to označ jako vyřešené.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace