Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > Nastavení ssd disku

[VYŘEŠENO] Nastavení ssd disku

Dotaz vyřešen reakcí: 11.07.2015 20:07

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.

Témata diskuze jsou zamykána automaticky po dnech bez reakce.

11.07.2015 17:09
příspěvků:25

Zdravím,

včera jsem si přinesl nový PC. Mám v něm dva disky jeden HDD disk - WD 1000 GB a 120 GB kingstone ssd now. Windows jsem nainstaloval na ten ssd disk, aby se rychle spouštěl. Problém ovšem je, že když například stahuji film tak se mně všechno ukládá na ten ssd disk nebo když soubory dávám na plochu. Jak mám nastavit, aby byl primární disk na stahování + ukládání věcí na plochu ten WD?

Když instaluji např. hru, tak to samozřejmě můžu nainstalovat i na ten WD.

Moc děkuji

11.07.2015 19:34
ověřen
příspěvků:1 873

Tak nevíme co máš za operační systém ani z čeho to stahuješ.

Ale na ukládání si rozhodně udělej složku na tom klasickém druhém HDDisku a pojmenuj ji třeba - staženo -, dle vlastní úvahy. :-)

No a pak jen zadat v tom či onom programu či prohlížeči výchozí cestu pro ukládání.

---

Kupříkladu ve firefoxu jde nastavit stahování i tak, že se pokaždé zeptá kam to chceš uložit, tak mu při každém stahování a tom dotazu, jen zase vybereš cestu třeba k druhé vytvořené složce zase na tom HDD př. FILMY ....

----

S tou plochou, to je součástí systému, můžeš si po vytvoření složek pro stahování, třeba udělat jejich zástupce na ploše, klik. na danou složku pravým myšem a zvolit odeslat/vytvořit zástupce na ploše, a máš rychlejší přístup k souborům na tom disku rovnou z plochy, nic než zástupce na plochu necpi. :-)

Nedělej z plochy úložiště sic o data můžeš snadno přjít.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
11.07.2015 19:57
příspěvků:25

Moc děkuji, já jsem to doposud stahoval přes google chrom a tam ta možnost asi není. A jde něco udělat i s tou plochou? Protože když si ten film dám na plochu a mám ho i na tom klasickém hdd disku, tak se mně překopíruje na plochu, ale ubere mně místo na tom ssd disku.

11.07.2015 20:01
ověřen
příspěvků:1 873

Už jsem to doplnil výše.

Jinak co tam máš na plośe tak popřesouvej třeba filmy do složky na tom druhém disku, složky si udělej a pojmenuj jak chceš.

Pokud to máš tam i tam tak z plochy to smaž. Vleze to do koše a pak to vymaž i v koši.

Chrome nemám, ale zkus to projít nastavení, správce stahování, úložiště určitě tam něco takového bude..

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
11.07.2015 20:04
příspěvků:25

Super, díky.

11.07.2015 20:07
ověřen
příspěvků:1 873

Nemáš zač, zase jsem tam ještě něco výše doklepnul. :-)

A s ohledem na data / soubory / dokumenty / fotky, ... o která nechceš přijít je ještě pro jistotu zálohuj průběžně třeba na net úložiště, nebo na CD, DVD ...

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.

Témata diskuze jsou zamykána automaticky po dnech bez reakce.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace