Úvod > Fórum > Software > problém s BSOD ( černá obrazovka smrti )

[VYŘEŠENO] problém s BSOD ( černá obrazovka smrti )

Dotaz vyřešen reakcí: 01.07.2015 15:15

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.

Témata diskuze jsou zamykána automaticky po dnech bez reakce.

30.06.2015 11:53
ověřen
příspěvků:6

Zdravím, snad jsem ve správné sekci.

Mám nově přeinstalovaný PC asi před 5 dny a netuším, proč se mi pouze u jedné hry vyskytuje BSOD.

Hra: world of warcraft cataclysm, jednou jsem zapl hru a hned asi po 2min BSOD, někdy jsem hrál přes 1hod a nic.

Hra: world of warcraft wrath of the lich king, tu se mi BSOD nikdy nevyskytnul.

Může mi někdo poradit co mi wow cata způsobuje BSOD ( je to takřka stejná hra, jenom je jiný datadisk ).

Vyloučil jsem, že je hra stažena z nějakého webu, protože kámošovi se to nedějě ze stejného webu, kde to stáhnul.

Dále jsem vyloučil, že to může být grafikou, že PC nezvládá náročnost hry ( v programu BurnInTests jen PC několik hod. a bez problémů. ), hledal jsem na webu co se dalo a o tomto problému s grafikou nvidia GF 9600M psalo hodně lidí a u mnoha případů šlo o hru world of warcraft.

BSOD: ve hře náhodně ztmavne monitor do černa, někdy jde slyšet zvuk ze hry nebo TS, jindy se to sekne hned. Někdy ještě reaguje klávesnice, ale jak se pokusím dát alt tab nebo ctrl alt delete, tak se taky sekne. Jde to vypnout pouze natvrdo tlačítkem nebo ze zásuvky.

děkuji za pomoc

30.06.2015 11:56
ověřen
příspěvků:4 972

BSOD není černá obrazovka, ale modrá! Více Google.

Jaké jsou teploty při hraní? Mohlo by to být přehříváním GPU.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
30.06.2015 12:00
ověřen
příspěvků:6

Pardon za špatně formulovaný problém.

Více jak 80 C teplota nepřesáhne a to ani když jsem měl zaplé 2x wow a ještě jednu hru.

30.06.2015 12:01
ověřen
příspěvků:4 972

80 st. na grafice je hodně a klidně to může padat. Zkus to více chladit.

Dej sem screen teplot při hraní.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
30.06.2015 12:24
ověřen
příspěvků:6

Teplota obou jáder 67-70 C při hraní 15min cca.

Nějde mi stránka screenshot.cz, jiný neznám na upload obrázků.

30.06.2015 12:32
ověřen
příspěvků:4 972

Zde je možnost dát přílohu, níže pod tímto oknem.

Vybrat soubor

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
30.06.2015 14:58
ověřen
příspěvků:6

Teplotou to nebude, protože je stejná jako u wow wotlk, tak i u wow cata ( + - 2 C ), 65-70 C se drží stále.

30.06.2015 15:21
ověřen
příspěvků:4 972

Ten screen by byl fajn, pokud ale víš čím to není, pak bys mohl vědět, čím to asi bude.

Tohle dopisování nikam nevede!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
30.06.2015 15:45
ověřen
příspěvků:6

Nvm či ti ten screen nějak pomůže, ale vesměs je to stejné jako jsem psal víše.

30.06.2015 16:06
ověřen
příspěvků:1 873

Ano i zde se to řešilo, tato grafika má problém, s ovladači, kdy se přešlo z visty na win 7.

Navíc to nemáš legál hru, takže asi není co řešit.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
01.07.2015 15:15
ověřen
příspěvků:6

Co má za vliv hra stažená z internetu nebo koupená z obchodu ??

A to mi chseš říct, že když mám jak wotlk, tak i cata stažené ze stejného webu, tak proč se mi to neděje na wotlku ??

Grafika má problém s ovladači ( gt 9600m ), můžeš mi to nějak více příblížit, protože netuším v čem je ten problém na této grafice.

Hold už to řeším nějaký ten pátek a pořád se nemůžu dopátrat proč mi to ve hře hodí úplně náhodně černou obrazovku a je to vždy jiné ( 2min, 10min někdy to jede 30min a nic ).

Uvažuji o novém PC, ale tu bych chtěl zjistit problém.

01.07.2015 15:20
ověřen
příspěvků:4 972

Co má za vliv hra stažená z internetu nebo koupená z obchodu ??

Opravdu si myslíš, že nějaký dobrák si tu hru koupí a dá ji zadarmo ke stažení?

Proč by to dělal?

Často je to tak, že ten program je nějak upravený - zbytek si domysli.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
01.07.2015 16:57
ověřen
příspěvků:1 873

To má za vliv to, že warez a problémy s tímto tu neřešíme.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.

Témata diskuze jsou zamykána automaticky po dnech bez reakce.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace