Úvod > Fórum > Ostatní > Zveřejňovat fotky budov, třeba z dovolené, má být trestné

[VYŘEŠENO] Zveřejňovat fotky budov, třeba z dovolené, má být trestné

Dotaz vyřešen reakcí: 13.07.2015 12:28

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.

Témata diskuze jsou zamykána automaticky po dnech bez reakce.

23.06.2015 07:57
ověřen
příspěvků:1 873

Rozdíl mezi vyfocením a zveřejněním fotky na internetu se dnes téměř smývá. Chystá se však evropská úprava zákona, která zakáže jakoukoli publikaci snímků budovy bez souhlasu architekta.

http://www.novinky.cz/domaci/373066-zverejnovat-fotky-budov-treba-z-dovolene-ma-byt-trestne.html

--------------------------------

Myšlenka vytvořit unii byla dobrá, bohužel co všechno jsou někteří jedinci vyplodit je neuvěřitelné, a svým počínáním unii brzy zlikvidují, nebo se o likvidaci nemalou měrou zaslouží.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
23.06.2015 11:48
příspěvků:52

To je podle mě logické, každý koho se to týká by měl dát napřed souhlas se zveřejněním fotky, jinak by se mohl třeba kopírovat architektonický styl, což by poškozovalo majitele.

23.06.2015 11:54
ověřen
příspěvků:2 090

Logiku to nemá, protože fotky těch budov byly již x-krát zveřejněny různými médii, a to za peníze, tady jde o zveřejnění bez zištného i propagačního úmyslu pro vlastní potěšení.

Ale pochopitelně je to jen věc názoru, já osobně tu trestnost považuji za nesmysl a přímo šikanu a buzeraci. Nakonec to velmi dobře navazuje na poplatky z autorských práv, když mám doma nahlas puštěné rádio a otevřu si okno. Hned je to veřejná produkce a ovčane, plať!!!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
23.06.2015 11:55
ověřen
příspěvků:4 972

Před Notre Dame jsem se také fotil, ale nezveřejnil jsem to, jelikož zde ještě nebyl internet.

Myslíš, že bych zveřejněním někoho poškodil? U pyramid jsem zatím nebyl!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.06.2015 12:06
ověřen
příspěvků:1 873
simi222 | 23.06.2015 11:48

To je podle mě logické, každý koho se to týká by měl dát napřed souhlas se zveřejněním fotky, jinak by se mohl třeba kopírovat architektonický styl, což by poškozovalo majitele.

??? Cože?, to že někdo zkopíruje architekta to beru, ale pověsit fotku, přece dělá panu architektovi spíš reklamu. Fotka nestaví barák, či sochu apod. objekt fotografova zájmu.

...
Je to pitomost...

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
23.06.2015 12:18
ověřen
příspěvků:2 090

A mj. na to v případě schválení dojede třeba Google Earth, protože tam je těch fotek jako nas..no a oni je budou muset všechny zlikvidovat a tím jim klesne sledovanost odhaduji tak o 95% :-) :-)

Takže je jasné, kdo tu snahu nakonec zlikviduje (a nebude to jen GE, takových se zapojí povícero :-))

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
23.06.2015 12:27
ověřen
příspěvků:1 873

Pokud se některý architekt za své dílo právem stydí, nebo si nepřeje fotografovàní svého díla, ať si to jednoduše označí cedulí se zákazem fotografování nebo publikací fotek na netu...

A je :-)

Tyhle "plodné" europoslance by měli před nástupem do funkce vykastrovat.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
23.06.2015 12:44
ověřen
příspěvků:4 972
satam | 23.06.2015 12:18

A mj. na to v případě schválení dojede třeba Google Earth, protože tam je těch fotek jako nas..no a oni je budou muset všechny zlikvidovat a tím jim klesne sledovanost odhaduji tak o 95% :-) :-)

Takže je jasné, kdo tu snahu nakonec zlikviduje (a nebude to jen GE, takových se zapojí povícero :-))

Google nepodléhá žádným zákonům EU!
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.06.2015 12:46
ověřen
příspěvků:2 090

Ale v EU si ho vychutnají a nakonec ho třeba i zakážou!!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
23.06.2015 12:55
ověřen
příspěvků:4 972

Tohle není Severní Korea, bez Google by se zhroutila polovina informačního systému.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.06.2015 12:59
ověřen
příspěvků:2 090

Tak zkus přemýšlet, jak by se s tím mohli vypořádat.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
24.06.2015 05:10
ověřen
příspěvků:442

No teoreticky by mohl google mohl argumentovat tím, že jeho fotky byly uveřejněny před tímto zákonem, ale to mu jako argument nepostačí.

Každopádně je toto další krůček k rozpadu EU a řeknu vám, už aby to bylo..

Potřebuješ poradit se sestavením PC?? 1) Založ si nové téma s vhodným názvem - např: PC, 20000,- s OS nebo Nový PC na hry do 17000,- atp. 2) Pokud možno piš slušně, přehledně a s diakritikou. 3) Popiš co nejvíce své požadavky: - cena, použití PC - s Operačním Systémem (zkráceně OS) nebo bez - periferie (myš, klávesnice, monitor, atd.), speciální požadavky (bez HDD, prosklená bočnice, barevně sladěno, velikost). V případě upgradu staršího PC vypiš všechny komponenty včetně zdroje (výrobce a výkon) a jeho stáří.
24.06.2015 05:36
ověřen
příspěvků:1 873

OT.

Jistě pokud by měla být EU v této podobě v jaké je pak líp když se to rozpadne. To nejde držet do nekonečna.

Můj odhad byl, že se rozpadne už před čtyřmi lety (2011/2012), to že se tak nestalo, bylo na úkor všech postkom. zemí, nedostávaly a ani nečerpaly to co ostatní státy unie.

-------------

Takhle to přece nemůže fungovat, aby každý stát měl svou vládu, své tabulky a zákony, (jednotky, měnu, státní zřizení, ústavu) a hlavně různou životní úroveň.

........................................

K lidstvu neodmyslitelně patří hloupost a války !

Tak až se to rozpadne komplet, bude tu co nevidět i další mela. :-(

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
13.07.2015 12:28
ověřen
příspěvků:442

Svoboda panoramatu zůstane zachována

http://diit.cz/blog/svoboda-panoramatu-zustane-zachovana

Svoboda panoramatu v režii států EU, copyright beze změn (zde více rozepsáno)

http://www.digimanie.cz/svoboda-panoramatu-bude-nadale-v-rezii-statu-eu-vytky-ke-zprave-o-copyrightu-neprosly/6152

Potřebuješ poradit se sestavením PC?? 1) Založ si nové téma s vhodným názvem - např: PC, 20000,- s OS nebo Nový PC na hry do 17000,- atp. 2) Pokud možno piš slušně, přehledně a s diakritikou. 3) Popiš co nejvíce své požadavky: - cena, použití PC - s Operačním Systémem (zkráceně OS) nebo bez - periferie (myš, klávesnice, monitor, atd.), speciální požadavky (bez HDD, prosklená bočnice, barevně sladěno, velikost). V případě upgradu staršího PC vypiš všechny komponenty včetně zdroje (výrobce a výkon) a jeho stáří.
13.07.2015 12:33
ověřen
příspěvků:1 873

Se mi líbí dole pod tím i ta diskuse, tady by se uvedlo do praxe, zasadil jsem trnku tak - zákaz focení / zveřejňování mám na ni autorské právo :-)

------------

Doufejme, že to vydrží a že nedojdou s nějakým podobným "nápadem" . :-)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.

Témata diskuze jsou zamykána automaticky po dnech bez reakce.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace