Úvod > Fórum > Ostatní > Nevyžádané kopie souborů na OneDrive

Nevyžádané kopie souborů na OneDrive

23.05.2015 11:41
příspěvků:5

Dobrý den,

máte někdo bližší zkušenosti s cloudem OneDrive? Řeším nyní problém, který se objevil včea a ten se dá nazvat, vytváření nevyžádaných kopií editovatelných souborů, zatím jsem odhalil u SW Office 2013.

Vše se objevilo až včera, účet využívám již několik měsíců a zatím běželo vše, jak mělo. Nyní mne tedy cloud bez vědomé změny na rozhraní cloudu,v OS či Office 2013 pěkně zaskočil.

Pokud někdo máte hlubší znalosti, zkuste se ozval, popíši problém blížeji.

Zkusil jsem zatím vše co umím, nic nepomáhá.

Vstupní data:

W7, Office 2013, instalovaná aplikace, která obsluhuje synchronizaci dat PC - cloud - PC, účet u Cloudu na soukromou osobu.

Stručný popis problému:

soubor v PC edituji, uzavřu (je ve složce Onedrive obsluhovanou aplikací staženou z rozhraní, včera navíc znovu přeinstalovanou) a ihned se vytváří na cloudu aktualizace tohoto souboru. Až sem OK. Pak se za chvíli (objeví hláška - pokud sledujete aktivitu na cloudu přes ikonu vpravo dole) že cloudu bude stahován soubor a do PC se stáhne identický soubor, který byl editován a jeho název napřikl. ABC.docx se změní na ABC-název PC*docx a je v PC i na cloudu vlastně dvakrát ve stejném provedení.

Pokud znovu edituji původní soubor ABC*docx a dám znovu uložit nový stav zase se soubor synchronizuje a aktualizovaná data jsou v ABC*docx a vytvoří se znovu kopie, ale tentokrát s názvem ABC-název PC1*docx. Nová data po druhé editaci jsou pak v souborech ABC*docx a v souboru ABC_název PC1*docx, ale již ne v první kopii ABC-názevPC*docx. A tak to běží stále dále. Pokud ale otevřu po první editaci kopii ABC-názevPC*docx a edituji tuto, provede se jen synchronizace na ni, kopie se nevytváří a původní ABC*docx se nesynchronizuje.

To vše zatím ověřeno u souborů wordu a excelu 2013. Pokud otvevřu v PC pod složkou Onedrive jiný needitovatelný soubor (např. PDF) nahlédnu a zavřu - kopie se nevytváří, stejně tak i u editovatelných souborů, pokud jenom prohlížím a neměním jejich obsah.

To vše se děje i pokud vezmu z PC soubor wordu vytvoření před datem, kdy problém nastal a dám ho do složky Onedrive - nahraje se na cloud a v zápětí se mne vrátí jeho kopie se stejným názvem doplněná o název PC-

Pod pojmem název PC je název PC ze kterého na cloud data posílám.

Tak teď kdo ví raďte, jak z toho ven. Na cloudu mám tisíce souborů wordu a excelu a nedovedu si představit, že bych měl po každé editaci kopii smazat a nebo ji nechat a smazat původní soubor.

Kdo ví, odpoví, třeba se poučí i jiní.
Díky předem za reakce

PS: asi není pochyb že vše vytváří nějaké nastavení cloudu směrem k Office2013 či přímo v Office 2013, ale proboha, kde.

Obrátil jsem se na MS podporu a poslali mne na komunitu v AJ offline. Tož tak

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace