Úvod > Fórum > Hardware > Hodnota mého počítače?

Hodnota mého počítače?

10.05.2015 19:46
příspěvků:2

Dobrý den,

potřeboval bych zjistit cenu(hodnotu) mého staršího počítače.

Dále se chci zeptat, jestli je výhodné, možné ještě tento pc vylepšovat, například o grafickou kartu nebo o nový procesor.. jestli stačí koupit jen to a né novou zákl desku a potom vše okolo, což mi v závěru vyjde výhodnější koupě nového pc.. pokud to ale možné je, tak přesně jaký typ karty NEBO procesoru v cenové relaci 2 000 - 3 000,-.

Typ CPU:

DualCore Intel Core 2 Duo E4400, 2000 MHz (10 x 200)

Název základní desky:
Gigabyte GA-945GZM-S2
PAMĚŤ:

3327 MB (4gb = mám 32bit OS, ale zkoušel jsem i 64bit a ramky se nezvedly.. nikdy jsem nepochopil proč)

Kingston 2G-UDIMM
Grafická karta:
NVIDIA GeForce 8600GT
Monitor:
ASUS 19palců
1440x900 (32bit) 60Hz
Budu rád o každou informaci.
Děkuji předem :-)!

11.05.2015 04:48
ověřen
příspěvků:1 873

Ono s tou ram je to asi takhle:

na 4GB ram NENI zapotřebí 64bit operační systém. kdo tvrdí něco jiného, tak neví o čem mluví (není zapotřebí 64bit OS, ale 64bit procesor) Od toho mají jak XPčka tak Visty systém PAE, tedy Physical Address Extension, který 32bit adresování rozšíří na 36bitu, čímž je možné adresovat jak 4gb ram, tak i hardware, který je do paměťového prostoru mapován. http://1url.cz/mXEj

------

To, že se někomu zobrazuje 3gb jenom tak může mít několik příčin, třeba onboard grafická karta se sdílenou pamětí, nebo i hw limit motherboardu jako takového, nebo pokud má 4x1gb tak jeden slot nemá kontakt a neni prostě připojen.

Kdyby šlo o to, že PAE je vypnuté, tak od těch 4gb bude odečteno to co je zapotřebí pro mapování zařízení a bude se zobrazovat něco přes 3.5gb volný, ne jenom 3.

------

Jinak cenu té sestavy bych viděl tak na 6 - 7 tisíc max 8 dle celkového stavu. (Hdd/zdroj, pokud nejsou součástí sestavy tak max 6, jsou-li i v top stavu tak cca 8).

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
11.05.2015 06:18
ověřen
příspěvků:2 090

CPU i chipset jsou už dědečci, moderní CPU do socketu 775 nedáš. Takže bez výměny MB se neobejdeš.

Jestli budeš kupovat nový PC, nekupuj hotový, ale nech si tu něco sestavit. Stačí zadat účel použití a cenový strop a dostaneš popis sestavy, která bude na 100% kvalitnější, než nabízené "hotovky". A když budeš chtít, v czc.cz Ti to zadarmo i sestaví, pochopitelně s dílů, objednaných u nich.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
11.05.2015 09:21
příspěvků:2

Díky moc za rady.

Ty ramky jsou čím víc se o ně zajímám, tím víc jsou složitější jak na to koukám :-D.

Ano, už bych si sestavený pc nikdy nekoupil.. ještě jednou díky :-).

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace