Úvod > Fórum > Software > Recenze, downloady > FRST - vytvoření a kontrola logu

FRST - vytvoření a kontrola logu

04.05.2015 19:00
ověřen

(účet zrušen)
příspěvků:39

Zdravím všechny,

předem chci všechny jen upozornit, že FRST ( Farbar Recovery Scan Tool ) je malou utilitou, která vytváří log skenovaného počítače a bude zde na foru jen jako podklad pro detailní rady v případě problému počítače samotným infikování malwarem nebo jinak softwarově zpomaleným počítačem.

FRST je jednorázová skenovací utilita ( nástroj ) zahrnující schopnost vykonávat připravené zprávy, skript při infikování počítače malwarem. Pracuje stejně dobře v normálním nebo nouzovém režimu, kde má počítač jiné nespecifické problémy. Spíše pro nás bude důležité, že poskytne velmi přehledný daný LOG všech běžících procesů i jiných aktivit v počítači, které nejsou běžnému uživateli známé a mnohdy dokáží jen zahltit počítač nebo způsobit větší problémy.

V rámci svého možného volnějšího času a osobního koníčku jsem ochotný nahlídnou zcela bezplatně na tento LOG a pročistit.

Nástroj FRST lze stáhnout v 32 a 64 bitové verzi zde:

http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/

při stažení vkládáme stažený soubor na plochu a spouštíme vždy jako správce systému (pravý klik myšítka na ikonu a spustit jako správce)

Při prvním spuštění začneme samotným skenem počítače, který nám uloží výsledky do dvou log souborů na ploše (FRST.txt , Addition.txt)

http://postimg.org/image/idcql61n1/

Protože je samotný LOG příliš velký a nemusí se text zobrazit celý v příspěvku oba výsledné soubory uložíme na určité internetové uložiště (dnes jich je velké množství) například zde:

http://www.uploadedit.com/_to-upload-documents-onto-internet-PLAIN-TEXT-TXT-hosting.htm

viz. obrázek
http://postimg.org/image/4wahpjih9/

zvolíme procházet, vložíme samostatně soubor FRST a Addition na ploše a při stisknutí tlačítka UPLOAD nám vytvoří stránka odkaz, který mi zašlete prosím zde, popřípadě do vzkazů.

04.05.2015 21:02
ověřen
příspěvků:2 090

Tenhle zajímavý a užitečný příspěvek se za chvíli ztratí v řadě běžných dotazů, odpovědí atd a kdo jej bude potřebovat, si je ani nevšimne.

Nestálo by za úvahu pro takové příspěvky vyčlenit samostatné téma v rámci fóra? Třeba "Užitečné rady pro všechny"? Nebo nějak úplně jinak?

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
05.05.2015 13:42
ověřen
příspěvků:4 972

Přimluvil bych se za to, aby se logy vkládaly sem a jsou-li velké aby se rozdělily.

Musela by tu být ale funkce, která oznámí že byl překročen počet /?/ znaků.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
05.05.2015 13:56
ověřen
příspěvků:1 873

Rozhodně ne a nechal bych to na tom, kterému jsou určeny !

On je čte a řeší !

Házet to na další a další - na hromady příspěvků je nesmysl..a ještě k tomu nepřehledný.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
05.05.2015 16:20
ověřen
příspěvků:4 972

Dovolím si nesouhlasit.

Ač si logy nechávám řešit od zkušenějších, přece jen o nic malinko vím.

Léta se pomalu učím jinde od vyslovených odborníků, jako je např. jaro3, nebo Bledulka.

Pokud se chce /a nejen to/ člověk něco naučit, musí ten inkrimovaný log vidět a také vidět co mu ten rádce radí.

O žádnou nepřehlednost nejde. Jinde /jiné fórum/ jsou logy rozdělené do 4 stran /tam je tuším povoleno 60 tis. znaků/ a nikdo s tím nemá problém. Vyjma těch, kterým se to dělit nechce.

Pokud se mají rady na fóru řešit na soukromých zprávách, pak fórum postrádá smysl a není to fórum.

Druhou a dle mého názoru podstatnou věcí je obecná kontrola.

Vidíme o co kdo žádá, kdo a co mu radí a především, nakolk byla rada úspěšná.

Pokud se takovéto věci pohybují na úrovni SZ, pak nevidíme zhola nic a já bych "zajíce" v pytli nekoupil.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
05.05.2015 17:12
ověřen
příspěvků:1 873

Primárně má kolega uvedeno vložit zde ...

Pokud to chce řešit tak je na něm v jaké formě chce log vidět, nedovolil bych si někomu znalému předepisovat, požádáli o export logu, že to musí tak jak si to představuji já, nebo ty to je snad jasné, nebo bys chtěl logy z minidump, atd někomu předepisovat jak si to přeješ, ne že .. ani já.

Pak by ti mohl říct tak to s ním vyřeš sám, skrze ten rozplácaný log.. soukromou zprávou to si myslím, taky že by se to nemělo, když už tak jedině souběhem, hodit link sem a klidně i do SZ, proč ne ..

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
05.05.2015 17:43
ověřen
příspěvků:4 972

Proč si nerozumíme?
já přece nikomu nic nepředepisuji.

"Přimluvil bych se za to, aby se logy vkládaly sem a jsou-li velké aby se rozdělily."

Šlo jenom o přímluvu o nic víc.

Nicméně já si nikdy a také nikdy nedoporučím řešit logy u někoho, kde nevidím jak je řeší, jaké má zkušenosti a jaké má výsledky.

To bohužel u řešení přes SZ nejde.

P.S. Jak jsem psal, stále se to učím a stále jsem ve fázi, kdy bych si nikomu poradit nedovolil.

Protože vím, že jedna špatná instrukce nejen že zboří systém, ale vede k nutné reinstalaci se ztrátou dat.

Ano, data lze zachránit vždy, pokud je HDD v cajku a je k ruce jiný počítač a někdo kdo to umí. Neumí to ale každý.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
05.05.2015 17:46
ověřen
příspěvků:1 873

No vidíš, vždycky se nakonec shodneme :-)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
06.05.2015 18:22
ověřen

(účet zrušen)
příspěvků:39

Buďte zdrávi,

Nejsem proti a souhlasím, aby byl příspěvek nebo návod ( říkejte tomu jak chcete ) prioritně výše v samotném foru, pokud existuje tahle možnost.

bluespirit ... již jsem zde řešil jeden případ viz. tady

http://www.pcforum.cz/forum/tema/pomaly-chod-notebook-8739/strana-3/

myslím, že bych neměl tolik odvahy nabízet kontrolu logu, pokud bych neměl již zkušenosti a výsledky ( nemám v úmyslu je zde nějakým způsobem zveřejnit nebo ukazovat placku "zasloužilého" logaře ).

Jednoduše pokud má tedy někdo zájem, může se samozřejmě na mě obrátit a rád pomohu ( a snad nebudu v budoucnu na to sám ). To je vše.

Co se týká zveřejnění samotného logu jsem pro externí odkaz na samotný výpis. Plácat ho na forum mi nepříjde přiliš vhodné a praktické. Ovšem názor vícero uživatelů.

Příjemný večer všem.

20.08.2015 16:11
ověřen
příspěvků:19

Zdravím znovu všechny jen v jiném kabátě.

jsem Vám samozřejmě nyní opět k dispozici v případě problému počítače co se tedy týká kontroly LOGU z FRST.

tritong ( onyx )
Příjemný den přeji.

„Jsem také člověk, ale prosím vás, neříkejte to nikomu.“ ( Gabriel Laub )
23.08.2015 13:57
ověřen
příspěvků:4 972

Super! Někdo kdo umí řešit logy je jistě třeba, ale budu se opakovat. Přimlouvám se, aby logy byly řešeny veřejně a ne v SZ.

Nejde vůbec o nějakou nedůvěru k "řešiteli", ale např. já se rád něco přiučím. Další tazatelé vidí jak to vypadá, protože kontrola logu není vůbec jednoduchá /myslím přesněji vyčistění PC/, ale těch logů může být klidně 6,7 z jiných programů a to by měl potencionální zájemce o vyčistění vědět.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
08.10.2016 10:08
ověřen
příspěvků:19

Zdravím všechny,

nabízím stále řešení při nákaze počítače. Klidně se na mě obraťte.

FRST ( Farbar Recovery Scan Tool ) je malou utilitou, která vytváří log skenovaného počítače a bude zde na foru jen jako podklad pro detailní rady v případě problému počítače samotným infikování malwarem nebo jinak softwarově zpomaleným počítačem.

FRST je jednorázová skenovací utilita ( nástroj ) zahrnující schopnost vykonávat připravené zprávy, skript při infikování počítače malwarem. Pracuje stejně dobře v normálním nebo nouzovém režimu, kde má počítač jiné nespecifické problémy. Spíše pro nás bude důležité, že poskytne velmi přehledný daný LOG všech běžících procesů i jiných aktivit v počítači, které nejsou běžnému uživateli známé a mnohdy dokáží jen zahltit počítač nebo způsobit větší problémy.

V rámci svého možného volnějšího času a osobního koníčku jsem ochotný nahlídnou zcela bezplatně na tento LOG a pročistit.

Nástroj FRST lze stáhnout v 32 a 64 bitové verzi zde:

http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/

při stažení vkládáme stažený soubor na plochu a spouštíme vždy jako správce systému (pravý klik myšítka na ikonu a spustit jako správce)

Při prvním spuštění začneme samotným skenem počítače, který nám uloží výsledky do dvou log souborů na ploše (FRST.txt , Addition.txt)

http://postimg.org/image/idcql61n1/

Protože je samotný LOG příliš velký a nemusí se text zobrazit celý v příspěvku oba výsledné soubory uložíme na určité internetové uložiště (dnes jich je velké množství) například zde:

http://www.uploadedit.com/_to-upload-documents-onto-internet-PLAIN-TEXT-TXT-hosting.htm

viz. obrázek
http://postimg.org/image/4wahpjih9/

zvolíme procházet, vložíme samostatně soubor FRST a Addition na ploše a při stisknutí tlačítka UPLOAD nám vytvoří stránka odkaz, který mi zašlete prosím zde, popřípadě do vzkazů.

„Jsem také člověk, ale prosím vás, neříkejte to nikomu.“ ( Gabriel Laub )
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace