Herní sestava

28.03.2015 20:26
příspěvků:3

Zdravím,

obracím se na Vás ohledně nové herní sestavy. Poprvé vybíram komponenty sám a opravdu nerad bych udělal nějakou hloupost. Jaký je váš názor na tuhle sestavu ?

Motherboard: MSI 970 GAMING
GPU: AMD FX-6300 VISHERA

GPU: EVGA GeForce GTX 960 SuperSC ACX 2.0+

RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB

HDD: OCZ ARC 100 240GB & WD Blue 1TB

28.03.2015 20:31
ověřen
příspěvků:442

Ahoj,

FX-6300 bych nebral ve hrách si lépe vede Intel i3. Napiš cenu a jestli chceš OS, mechaniku, případně periferie. :-)

Potřebuješ poradit se sestavením PC?? 1) Založ si nové téma s vhodným názvem - např: PC, 20000,- s OS nebo Nový PC na hry do 17000,- atp. 2) Pokud možno piš slušně, přehledně a s diakritikou. 3) Popiš co nejvíce své požadavky: - cena, použití PC - s Operačním Systémem (zkráceně OS) nebo bez - periferie (myš, klávesnice, monitor, atd.), speciální požadavky (bez HDD, prosklená bočnice, barevně sladěno, velikost). V případě upgradu staršího PC vypiš všechny komponenty včetně zdroje (výrobce a výkon) a jeho stáří.
28.03.2015 21:55
příspěvků:3

Ahoj,

díky za reakci. Cenu bych viděl okolo 15 000. Proč bys nešel do AMD ?

29.03.2015 09:49
ověřen
příspěvků:442

Dobře, ale koukám, že ten základ co tam máš stojí přes 18.000,-. Dále je potřeba zdroj, skříň. Jinak v komplet PC za 15.000,- není místo na SSD a takovou grafiku.

--

AMD bych volil před pár lety, ale dnes nemá nic moc zajímavého. Intel má větší výkon na jádro a většina her využije jen 2 jádra, takže má Intel výhodu. Jsou situace, kde je AMD výkonnější, ale moc jich není.

Potřebuješ poradit se sestavením PC?? 1) Založ si nové téma s vhodným názvem - např: PC, 20000,- s OS nebo Nový PC na hry do 17000,- atp. 2) Pokud možno piš slušně, přehledně a s diakritikou. 3) Popiš co nejvíce své požadavky: - cena, použití PC - s Operačním Systémem (zkráceně OS) nebo bez - periferie (myš, klávesnice, monitor, atd.), speciální požadavky (bez HDD, prosklená bočnice, barevně sladěno, velikost). V případě upgradu staršího PC vypiš všechny komponenty včetně zdroje (výrobce a výkon) a jeho stáří.
29.03.2015 11:40
příspěvků:3

Case, mechaniku a zdroj mám, ovšem jsou už staršího data, tudiž si říkám, zda nemá smysl připlatit a nekoupit všechno nové. Počítal jsem to a základ bez SSD vychází na 15600,- (ceny mám z TS Bohemia). Cena je jen orientační, určitě bych přidal, jelikož bych rád koupil slušný stroj na delší dobu.

Ohledně procesoru, hraji hry od Bohemia Interactive (ArmA 2, ArmA 3), což jsou hry poměrně náročné. Koukal jsem se na fora Bohemia Interactive a lidi doporučují Intel před AMD. Mrkl jsem i na benchmark a intel má výsledek lepší. Akorát nevím, jak by to bylo s i3 do budoucna. Nebyla by lepší třeba i5 ?

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace