Úvod > Fórum > Hardware > Monitory > Problém s monitorem/grafickou kartou

Problém s monitorem/grafickou kartou

20.02.2015 10:27
příspěvků:1

Zdravím, již pár měsíců mám nový monitor a fungoval bez problémů. Jsou to tak dva, tři dny kdy se objevily první potíže, při spuštění hry se obraz v podstatě "rozpůlil a prohodil", levá polovina obrazu byla na pravé a pravá na levé, pomohl restart počítače.

Okolo druhé hodiny raní ještě přitvrdil. (předem se chci omluvit za "nekvalitní" snímky, ale nemám doma zrovna HD foťák, je to pořizované Ipadem, screeny přiložit nemohu protože ty jsou naprosto čisté...) Disk jsem kompletně formátoval a přeinstaloval, a jelikož se "to" neobjevuje na screenech nemyslím si, že by se jednalo o problém co se týče grafické karty, nicméně nejsem "profesionál" a mé znalosti jsou značně omezené. Na forum píši z nouzového režimu, kde vše funguje jak má ale pouze do rozlišení 1400x1050 (nativní rozlišení je 1920 × 1080). Pokud se pokusím rozlišení posunout nad 1400x1050 monitor hodí chybu "no input" a je potřeba vše restartovat. Pokud počítač spustím normálně, snížení rozlišení nepomáhá, pokud odinstaluji ovladač grafické karty rozlišení se logicky zcvrkne ale obraz je čistý... Budu rád za každou radu či vysvětlení o co vlastně jde...

http://postimg.org/image/cix3ukfa5/
http://postimg.org/image/selxxv5ul/

http://postimg.org/image/ivc94eicd/ ( po zhruba 2-5 minutách při normálně spuštěném systému se stane tohle...)

20.02.2015 12:22
ověřen
příspěvků:442

Napadají mne 4 věci.

1) Špatné ovladače grafické karty.

- Nainstalovat nejnovější nebo o vydání starší, pokud již je nejnovější nainstalován. Když problém přetrvá, tak nainstalovat ovladač z disku co byl u grafiky.

2) Špatný kabel/konektor v grafice.

- Zkusit jiný kabel na stejný přípojce a kabel s jinou přípojkou (HDMI, DVI, atd..)

3) Vadná grafika.

- Půjčit si totožnou grafiku, pokud je možno. Když se bude chovat stejně, tak je problém jinde.

4) Grafika se pere s ostatními komponenty.

- Mne se stalo na stařičkém pc s HD5450, že se mi nepohodla s Intel deskou/procesorem. Ať jsem dělal co jsem chtěl, vždy mi pc běžel pár minut a pak naskočili stejné pruhy jako máš na fotkách a nakonec se kousl a vypnul. I při pokusu v Linuxu problém přetrvával.

--

Edit:// Dále mne napadlo přehřívání.

- Zkontrolovat běh větráčku (zrakem) a zkusit program pro hlídání teploty grafických karet.

Potřebuješ poradit se sestavením PC?? 1) Založ si nové téma s vhodným názvem - např: PC, 20000,- s OS nebo Nový PC na hry do 17000,- atp. 2) Pokud možno piš slušně, přehledně a s diakritikou. 3) Popiš co nejvíce své požadavky: - cena, použití PC - s Operačním Systémem (zkráceně OS) nebo bez - periferie (myš, klávesnice, monitor, atd.), speciální požadavky (bez HDD, prosklená bočnice, barevně sladěno, velikost). V případě upgradu staršího PC vypiš všechny komponenty včetně zdroje (výrobce a výkon) a jeho stáří.
20.02.2015 13:02
ověřen
příspěvků:1 873

Zkus otestovat i ramky, (memtest)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace