Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > HDD - Western Digital WD400BB záchrana dat

HDD - Western Digital WD400BB záchrana dat

11.02.2015 09:07
příspěvků:21

Zdravím...
Chtěl bych se poptat místních znalců.

Mám starý hdd western Digital WD400BB - 75JHCO rok výroby 2005

Kdysi mi přestal fungovat, systém ho neidentifikoval ale hdd se normálně točil. Zkoušel jsem to dávat do těch různých firem na záchranu dat a vždycky mi řekli cenu kolem 10 000 CZK. Jde mi jen o pár fotek...

Poté mi kamarád poradil, že by možná stačilo sehnat uplne ten stejny a prohodit dole tu elektroniku, co je na tech 4 sroubkach.

Tak jsem na ebayi našel uplne stejne a objednal.

Přehodil jsem elektroniku a připopjil k PC. Když pc zapnu v HDD to cvaká a pak mi přijde že se netočí, ale bios ho ukáže a ve windows ho to ukáže i s kapacitou ve správě systému akorát to píše že je unreadeble. Nezdá se mi to cvakání.

Nekdo nejaka zkusenost nebo rada?
Diky David

11.02.2015 09:16
ověřen
příspěvků:1 873

Nezkoušel jsi i nějaké programy - recuva...testdisk

..

Nebo nabootovat jiný systém třeba linux ubuntu a zkusit to vytáhnout v něm ?

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
11.02.2015 09:46
příspěvků:21

Zatím jsem nic nezkoušel kromě toho, co jsem popsal. Nemám zkušenost. Má to smysl myslíš?

11.02.2015 09:49
ověřen
příspěvků:1 873

Za vyzkoušení to stojí, je to "zdarma" jen stáhnout, nainstalovat a spustit.

A nebo udélat si boot cd s ubuntou a nabootovat do něj.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
11.02.2015 11:31
ověřen
příspěvků:1 873

Ikdyž zkusil bych to v tom původním šasí.

(pokud jsi to nepřendal zpět a nepovedlo se to, tak to dej znovu do toho původního a zkus to znovu)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
12.02.2015 09:20
příspěvků:1

Tohle to cvakání se mi u disku stalo taky a nic už nepomohlo. Data jsem pak nechal firmou zachránit, ale bylo to drahý, protože to byl nějaký hw problém. Sám s tím jen těžko něco zmůžeš...

http://theorder.cz/the-order-1886 - nejlepší hra co znám.
12.02.2015 12:15
ověřen
příspěvků:1 873

Toho se taky obávám, ale možná když to následně vrátí do původního šasí ....?

Uvidíme ... Možná :-)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace