Úvod > Fórum > Hardware > Ostatní > Zapnutí mikrofonu - Windows 7

[VYŘEŠENO] Zapnutí mikrofonu - Windows 7

Dotaz vyřešen reakcí: 11.01.2015 12:20

11.01.2015 11:59
příspěvků:25

Zdravím!

Měla bych dotaz ohledně nalezení mikrofonu ve Windows 7.

Chtěla jsem zkusit nahrávat zvuky z PC, ale vždy, když jsem spustila nahrávání přes záznam zvuku od Microsoftu, nebo přes Audacity, nahrávalo mi to vnější zvuky skrz mikrofon, který mám pevně ve svém notebooku. V Ovládacích panelech jsem tedy zkusila "Zakázat" zařízení mikrofon s tím, že ho pak zase povolím. Když jsem se ale vrátila do Ovládacích panelů do záložky Zvuky, v záložce Záznam už mikrofon vůbec není a je tam napsáno "Nejsou nainstalována žádná zvuková zařízení". Nevíte, jak je možné, že se program pro nahrávání a ovládání mikrofonu odinstaloval, když jsem ho pouze zakázala používat, a případně nevíte, jak to vše můžu vrátit do původního stavu?

Předem díky.
M

11.01.2015 12:03
ověřen
příspěvků:1 873

Nejjednodušší je se vrátit bodem obnovy, pokud si pamatuješ cca datum kdy jsi s tím "čarovala“ :-) a máš body obnovy zapnuty, tak zkus.

-------
Jak to vy padá ? Funguje ?

Pokud ne můžeš zkusit to rozběhnout třeba va skype..

Pokud to opět nepomůže tak reinstaluj ovladače zvuku..

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
11.01.2015 12:20
příspěvků:25

Už jsem na to přišla. Jsem úplně mimo Stačilo jen pravým tlačítkem myši zobrazit nečinná zařízení a poté ho zapnout.

Omlouvám se za trapný dotaz. Děkuji za odpověď.

A nevíte někdo, jak se dají nahrávat zvuky z PC, případně když běží nějaký zvuk na internetu a já ho chci zaznamenat, jakým prográmkem to jde udělat? Zkoušela jsem audacity, Smart PC recorder a záznam zvuku od Microsoft. Nerada bych nad hledáním podobného prográmku strávila hodiny, takže pokud někdo máte tip, budu moc ráda.

Díky.

11.01.2015 12:21
ověřen
příspěvků:1 873

Hm, tohle jsem myslel, že jsi zkoušela jako první :-)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
11.01.2015 12:27
příspěvků:25

Nenapadlo mě, že když se ukáže, že nejsou nainstalována žádná zařízení, existuje možnost, že nainstalována jsou, jen nejsou zobrazená, protože jsou vypnutá...

11.01.2015 12:37
ověřen
příspěvků:1 873

To je kouzlo zvané mrkvosoft alias - windows 7 :-)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
11.01.2015 13:04
příspěvků:25

Našla jsem na to dobrý návod:

https://www.youtube.com/watch?v=Fci5PTr6mxc

Díky.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace