Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Starší ale výkonný notebook

Starší ale výkonný notebook

17.12.2014 21:42
ověřen
příspěvků:430

Zdravím. Mám málo peněz, ale i přesto by se mi místo mého ThinkPadu T43 hodilo něco novějšího s vyšším výkonem. Ale jsem "náročný" uživatel, takže by notebook musel BEZ VYJÍMKY splňovat následující kritéria:

-Matný display!

-Grafika co stačí na rozjetí ne úplně náročných her tak na těch 30 FPS

-Kvalitní zvukovka (tzn. že nešumí a nepíská jako u většiny notebooků - není rušená)

-Procesor od Intelu alespoň dvoujádro
-Snadná údržba

-Nesmí mít výrobní vady které mi za rok zaručí nutnost reballingu apod. (viz ThinkPady s ATInou)

Ideálně by měl mít TrackPoint nebo jeho obdobu (takže něco jako starší HP CompaQ/ThinkPady) a sedmiřádkovou klávesnici (tzn. skupinku Insert, Home apod. oddělenou). Není to ovšem podmínka, jen luxus :-D

Líbí se mi jako ideál HP Compaq nx/nc notebooky (http://www.alza.cz/notebook-hp-compaq-nx9420-d67386.htm), ale chtělo by to něco výkonnějšího.

Pokud máte nápad, prosím pište. Díky :-)

little_wolf
17.12.2014 22:57
příspěvků:99

Chces něco lepšího než tebou uvedené HP za 30 000 kolik mas rozpočet na ten tvůj notebook

19.12.2014 14:55
ověřen
příspěvků:430

Za tu cenu byl ale před skoro deseti lety :-)

Cena max 5k (samozřejmě nechci nový) - i v přepočtu při koupi z ebay, ale s dopravou.

little_wolf
19.12.2014 14:58
příspěvků:99

Aha

No tady ti asi nikdo moc na starší neporadí holt sledovat aktuální nabídku na pc.bazos.cz aukro.cz ebay.de atd

19.12.2014 15:01
ověřen
příspěvků:430

Na ebay se ten nx9420 prodává kolem 3k, takže vážně uvažuju nad jeho koupí až ty peníze seženu

little_wolf
19.12.2014 15:19
příspěvků:99

Ale přece jen je to risk notebook je spotřební zboží a délka života je závislá na tom jak se k tomu kdo choval určitě bych ho nechal pročistit a přepastovat a zeptal bych se v jakém stavu je baterie

Ps dávej pozor odkud pak budeš kupovat ze států mimo EU ti bude vyměřeno dph

19.12.2014 15:49
ověřen
příspěvků:430

Baterie je v pohodě, s tím počítám že nebude zrovna v nejlepším stavu. Čištění si obstarám sám a co se týče daní a podobně, na ebay je předběžná kalkulace. A podle mě - pokud to není jeden z notebooků co mají chipsetový vady (viz zmiňovaný Thinkpady T4*) a nebo z těch co mají teploty běžně přes 70°C neměl by být problém.

Před rokem a půl jsem koupil z Aukra T43 a funguje pořád krásně. Až na baterku, kterou jsem si sám zničil nevědomostí je všechno pořád beze změny - a dýl než pár let (2 nebo 3?) ten notebook stejně nevydrží (co se týče relativity výkonu, hardwarově jo), takže po škole si stejně koupím nový.

little_wolf
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace