Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > prosím o radu - záhadná závada, kde je chyba???

[VYŘEŠENO] prosím o radu - záhadná závada, kde je chyba???

Dotaz vyřešen reakcí: 08.11.2014 18:53

04.11.2014 16:14
příspěvků:3

Dobrý den, prosím o radu!

řeším problém s neustále padajícím PC. Problém je následující: pc neustále padá (bluescreen) - vetšinou při více otevřených oknech v prohlížeči, občas kdykoliv, ale třeba při rendrování, kdy jede CPU na plné koule, tak vetšinou drží. Zjistil jsem, že pokud nechám v pc jen jeden modul ram (2 giga ze 4 gigového kitu) pak nepadá. Usoudil jsem tedy na chybu pamětí a zkusil jsem přehodit z druhého PC, problém se ale opakoval i s jinými ramkami. Zkousel jsem použít i jiný slot pro ram na MB, chvíli dobré, pak zase padal.

Dotaz tedy zní: mohla by to být základní deska nebo spíše procesor? Zdroj mám kvalitní seasonic ne až tak starý, ten by to snad dělat neměl, i když... Nemám jak odzkoušet, který ze zmíněných komponentů by to mohl být. Při testech v běžně dostupných programech se vše jeví OK (pokud během testu nespadne :-))

děkuji za názory.

04.11.2014 16:33
ověřen
příspěvků:1 873

Nejlíp z logů těch událostí (bluescreenů), jsou ve složce minidump - soubory v ní)

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
04.11.2014 16:38
ověřen
příspěvků:51

No, někdo mi říkal, že pokud se dají dvě odlišné RAMky tak to prý dělá to, co jsi popisoval. Ale když se dají k sobě dvě stejné (nejlíp přímo stejná sériová výroba) tak je to prý v pořádku.

Nevím, co je na tom pravdy :-)

Steam: TheAzerCZ --- Twitter: @JakubSlampa
04.11.2014 19:57
ověřen
příspěvků:1 873

To ano, ale píše, z jednoho KITU ...

Mrkni na ten minidump, pokud tam nic není, zákaz restarty, a pak by to tam po dalším pádu být mohlo, popřípadě sem hoď i screen toho pádu ..

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
04.11.2014 21:58
příspěvků:3

jen nevím, jak s těmi soubory s příponou dmp pracovat.

tady jsou: http://uloz.to/xtXhU2EA/minidump-rar , pokud z toho někdo umí vyčíst kde je chyba a poradit, budu rád.

05.11.2014 18:06
ověřen
příspěvků:1 873

Vydrž, dám to kámošovi ..

Přeposláno jen doufám, že je to ten správný... 904,94 kB..

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
06.11.2014 06:39
ověřen
příspěvků:1 873

Tak napsal jen to co se dalo předvídat:

No bude to pravděpodobně pamětí, kompatibilitou modulů, chybným nastavením parametrů modulů v BIOS Setup nebo nějaká vada desky.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
07.11.2014 19:47
příspěvků:3

díky moc, tak to bude asi ta deska, PC nekolik let fungoval s tímto kitem dvou ram bez problému a když jsem tam dal ramky z druheho pc, tak stejne zas padal, takže asi deska. no ale pameti stejne asi budu muset koupit taky nové, mam ddr2 a kdyz už koupim novou desku... spíš jsem chtěl vědět, jestli by to nemohl byt CPU. Ještě jednou díky za radu

08.11.2014 18:53
ověřen
příspěvků:1 873

Ano pravděpodobně to bude problém té desky..

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace