Nefunguje obraz

18.10.2014 14:56
příspěvků:1

Dobrý den, chci se zeptat ohledně PC. Zjednodušeně, nejde mi obraz (ano vím, že to může být více věcí : Cpu, zroj ramka atd..,, ale chci k tomu napsat něco víc, podle čeho by jste mi mohli poradit)

Sestava C2D E8400 3,6ghz, 2x2 GB DDR2 800 mhz, nově koupená GTX 570 SOC, deska EP45-UD3R, zdroj Fortron BS II 500W.

PC starý cca 7 let, nyní jsem si koupil gtx 570, 3 dny pohoda, a z ničeho nic no signal a to mám nový monitor. Nehledě na to, že se mi PC po asi 5h od zkoušení zapnutí, zapnul na poprvé, ovšem po vypnutí už jsem ho zase nedokázal zapnout. A znova (ted z nej pisi, bojim se ho vpynout) se mi to povedlo, podtaktoval se mi ale na 3 ghz, což je normal to už se mi stalo, při podobném problému (už ho mám asi po 3, ale vždy to přestalo a pc jelo dál, ale ted už to tak nevypadá).

Při zkoušení zapnutí se mi dostkrát rozjedou ventilátory GPU skoro na maximum, přitom standarndě jsou tiché. Ted když sem ho zapl tak se rojeli standardně potichu. Klávesnice a myš při zkoušení zapnutí se někdy rozsvítily, někdy nesvítily. Z režimu spánku se PC probere, ale vsadim se, že kdyz ho vypnu tak pak i kdbybych ho 20 zapl, obraz na svět nepřivedu, možná tak zas po nějaké době, až se comp usmyslí a pak znova....

Vidím to na něco s deskou nebo zdrojem, grafika by to být snad neměla, zkusím ted otestovat v zátěži, případně mám v zálze G210.

Prosím poradte, vždyt je to přece divné, že se PC zapne a pak zas ne.... klidně natočím chování PC po zapnutí, jsem na toto lajk, ale možná by se z toho dalo leccos odvodit, nebo alespon z toho, že ted PC jede v pohodě, potichu na 3ghz.

Nejjednodušší by bylo odzkoušet všechny komponenty, což bych ale musel někam do firmy, známé kdo by mi s tím pomohli také nemám a za velký peníze už jenom zjistit co je k.o se mi nechce, navíc co bude k.o když svým způsobem s ním nic není.

Ještě mi napadlo, vím i jakési baterce na základovce, CMOS. Vyndat jí a pak vrátit.

Mockrát děkuji všem kdo to dočetli až sem, píšu krkolomě, protože ani nevím jak všechno popsat co chci říct.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace