Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Problém s WiFi hotspotem na Windows 7

Problém s WiFi hotspotem na Windows 7

17.08.2014 17:10
ověřen
příspěvků:84

Zdravím,

mám problém s delším provozem WiFi hotspotu pod čistou instalací Windows 7 Professional na netbooku Acer EM350.

Problém spočívá v tom, že náhodně po delší době přestane všem zařízením připojeným k hotspotu fungovat výhradně služba WWW. Když se toto stane, zařízení (PC, jiný notebook, telefon...) jsou připojená a není problém je odpojit a znovu připojit. Např. na PC lze ve chvíli, kdy problém nastane, přihlásit Skype, psát si na Facebooku a např. i Steam funguje bez problému na kterémkoliv zařízení. Dalo by se říci, že funguje vše kromě služby WWW. Pokud se pokusím v kterémkoliv prohlížeči načíst třeba jen Google, dostanu hlášky ve stylu "Tento web nebylo možné vyhledat/není k dispozici" a podobné.

Hotspot jsem zkoušel vytvořit pomocí příkazového řádku Windows 7 a programů Connectify, MyPublicWifi, Maryfi, WiFi Hotspot Creator, Virtual Router a Free WiFi Hotspot. Všechny uvedené cesty fungovaly, ale u všech dříve nebo později nastal tento problém, že přestala fungovat výhradně služba WWW.

Ještě absurdnější je, že když dojdu k netbooku, otevřu (byť příšerné) IE8 a jen načtu domovskou stránku, WWW na všech zařízeních opět na nějakou dobu funguje.

Netbook je nastaven na schéma "Vysoký výkon", kde jsem upravil "Nastavení bezdrátového adaptéru" na hodnotu "Maximální výkon" a vypnul jsem veškeré uspávání/hibernace apod.

Jako poslední zoufalý pokus o vyřešení bylo nainstalování prohlížeče Mozilla Firefox a doplňku, který automaticky obnovoval danou stránku, nastavil jsem Google každých 10 vteřin. Nic z toho nepomohlo.

Napadá někoho nějaké řešení? Nemám ponětí, proč se toto děje a domnívám se, že se jedná o chybu na straně software.

Předem díky za jakékoliv odpovědi.

GIGABYTE X79-UD3, Intel Core i7-3820, Nvidia GeForce GTX 650 Ti Boost, 8GB RAM, 1TB WD Blue, Arctic - Cooling i30 Pro, BenQ XL2411T, EPSON EB-X6, Cooler Master K350, Enermax NAXN 82+ 650W, LiteOn iHAS 120, Windows 7 Professional 64-bit
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace