Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Problém s aktualizacemi

Problém s aktualizacemi

14.08.2014 07:36
příspěvků:2

Dobrý den,

na rovinu přiznávám, že jsem naprostý počítačový analfabet a nejsem si ani zcela jistý, zda jsem vůbec zvolil správné téma pro svůj dotaz, ale snad ano... Mám takový neobvyklý problém : již 2x se mi poslední dobou stalo, že po stažení a instalaci aktualizací + následném restartu PC neproběhla "Konfigurace aktualizací - fáze 3 z 3" (místo ní se na monitoru objevil pokyn "Čekejte prosím"), následně po přihlášení do PC došlo ke změně vzhledu hlavního panelu a nabídky Start (oboje vypadalo jako kdysi u Win 2000) a především - počítač nešel běžnými způsoby vypnout ani restartovat, vždy jen pouze zmizely z plochy ikony i hlavní panel a comp běžel vesele dál. Musel jsem jej "natvrdo" vytáhnout ze sítě. Zkoušel jsem všemožné čachry, které mě zrovna napadly, dal jsem F8 a spustil Stav nouze, jednou se sítí, podruhé bez sítě, vypínal a zapínal, nakonec se naštěstí zadařilo a nějakým zázrakem to v obou případech opět naběhlo tak, jak mělo. Nyní mám upřímně řečeno hrůzu z každé další aktualizace Věděl by prosím někdo, čím to bylo způsobeno, jak tomu případně předejít a když to opět nastane, jakým způsobem to napravit ? Děkuji moc za odpověď.

15.08.2014 06:38
ověřen
příspěvků:84

Zdravím,
nejdříve se zeptám, jaký máš systém?

Vyčetl jsem z toho, že teď už vše funguje. Myslím, že je zbytečné "bát" se dalších aktualizací, prostě je instaluj dál a pokud by s tím byl další problém, obrať se na nás. :-)

GIGABYTE X79-UD3, Intel Core i7-3820, Nvidia GeForce GTX 650 Ti Boost, 8GB RAM, 1TB WD Blue, Arctic - Cooling i30 Pro, BenQ XL2411T, EPSON EB-X6, Cooler Master K350, Enermax NAXN 82+ 650W, LiteOn iHAS 120, Windows 7 Professional 64-bit
15.08.2014 07:30
příspěvků:2

Dobrý den,

mám Windows Vista. Včera jsem nainstaloval další aktualizace, naštěstí to tentokrát proběhlo bez problémů, ale byl jsem celou dobu řádně nervózní... Potřeboval bych především poradit, jak mám postupovat, pokud se to v budoucnu opět přihodí a budu v situaci, kdy mi PC nepůjde vypnout.

15.08.2014 21:26
ověřen
příspěvků:84

Rozumím...

Sám s Windows Vista, možná naštěstí, zkušenosti nemám a s aktualizacemi jsem nikdy problém neměl. Osobně si myslím, že se ten problém už nebude opakovat a doporučil bych upgrade na Windows 7/8.1. :-)

GIGABYTE X79-UD3, Intel Core i7-3820, Nvidia GeForce GTX 650 Ti Boost, 8GB RAM, 1TB WD Blue, Arctic - Cooling i30 Pro, BenQ XL2411T, EPSON EB-X6, Cooler Master K350, Enermax NAXN 82+ 650W, LiteOn iHAS 120, Windows 7 Professional 64-bit
02.09.2014 09:46
ověřen
příspěvků:1 873

Visty, ty se zrovna moc nepovedly, ale problém s aktualizacemi se tu a tam vyskytne i u jiných OS.

Pokud ignoruješ diakritiku - spisovnou češtinu, může někdo ignorovat tvůj příspěvek.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace