Úvod > Fórum > Hardware > Tipy na hardware - ohodnocení PC sestavy > Výběr PC (max 20k kc, hry, grafika, 3 monitory)

[VYŘEŠENO] Výběr PC (max 20k kc, hry, grafika, 3 monitory)

Dotaz vyřešen reakcí: 22.04.2014 21:33

31.03.2014 08:09
příspěvků:9

Zdravím, vím že se podobných věcí řešilo zde již hodně ale mám trochu specifické požadavky tak bych byl rád, kdybych se mohl zeptat konkrétně. Mám v plánu pořídit si víceméně herní počítač (Řekněme že hranice bude 20k kč - čim levnější tím lépe samozřejmě ale nerad bych šetřil na nepravých místech :-) ). A teď k požadavkům:

- Nemám v plánu taktovat

- Chci pc bez operačního systému (výsledně plánuji nainstalovat Windows 8 64bit)

- Chlazení vzduchem

- Disk asi nejlepe ssd kolem 500 GB pokud nebude až příliš nadražovat cenu PC

- Intell a Nvidia mi nějak podvědomě zní lépe (neukamenujte mne :-) ) ale slýchám že Amd a Ati jsou levnější a pro hry i vhodnější takže nebudu odporovat

- Plánuju provozovat 3 monitory (nejspíše něco takového: http://www.czc.cz/lg-22ea63v-p-led-monitor-22/132995/produkt?q-c-0-price=r4000-8000&q-category-id=2tf88o7g7kgt5bgikvt7pfpjie - nějakou reakci co si o tomto monitoru myslíte uvítám) (Monitory budu počítat cenově zvlášť)

- Myš a klávesnici můžete navrhnout ale docela mi záleží na vzhledu (ideálně nic červeného; u klávesnice jsem zvyklý na nízké klávesy z notebooku) a zde by mi šetřit nevadilo

- CD/DVD romek se mi tu válí dost takže pokud to půjde rád bych tam zamontoval nějakou co vlastním (nepredpokládám, že je moc velký rozdíl co se kvality týče a víceméně používám mechaniku jen při instalaci windows)

- Co se her týče rád bych rozjel na plné detaily Mass Effect sérii, Dragon Age sérii, Skyrim, Tomb Raider (2014) a Arma sérii + rád bych aby to stačilo i na novější tituly pár let (předpokládám že to co jsem vyjmenoval jsou asi nejnáročnější hry z těch co hraji - ještě hraji mmo jako StarTrek Online na který se asi osobně těším na plné detaily na třech monitorech nejvíce)

- Co se ostatních věcí týče jsem půl na půl programátor a grafik ... grafiku nedělám moc náročnou (semtam plakát v tiskovém rozlišení ale většinou weby, vyjimečně nějaké 3d ale jsem upřímně jsem zvyklý ho dělat na notebooku za cca 8k kc takze predpokladam ze herni pc to zvládne podstatně lépe i když na to nebude určené :-) )

Snad jsem nic nevynechal a nic nepřehnal ale říkal jsem si, že budete rádi, když jednou někdo dodá vzevrubný popis toho co chce :-)

Budu rád za každou radu, děkuji.

31.03.2014 10:11
příspěvků:542

Za 20 000 herní PC s 3 monitory a s přísluškem? TO je snad sranda...lidé jsou vůbec rádi, že mají jen ten PC za 20 000...také SSD 500GB je blbost...kde to žiješ? Jen ty monitory tě vyjdou na skoro 10 000 tudíž máš 10 000 na PC a do toho nenarveš SSD 500GB, když jedno stojí 6 000kč

Takže:
3 monitory: 10 000
1 SSD 500GB: 6 500
Myš a klávesnice: 500kč
Zbylé komponenty: 3000
Takže...raději si vymysli něco jiného...

Pokud chceš herní PC s třemi monitory a 500GB SSD...tak bych ti doporučoval našetřit tak 40 000 - 50 000

GzM
31.03.2014 10:33
příspěvků:9

Pro tento případ jsem speciálně uvedl sic v závorce že "(Monitory budu počítat cenově zvlášť)" = Monitory nepočítat do těch 20k. A když jsem koukal na ty ceny SSD spokojim se s 250tkou :-).

31.03.2014 10:38
příspěvků:542

Tak chvilinku počkejte, já se na to podívám...

GzM
31.03.2014 10:44
příspěvků:542

Viděl bych to takto:

http://www.czc.cz/9s4p2qbq7kglhag2v1hb57adk5/seznam

Šla by tam i GTX 760, ale R9 270X vychází lépe. MSI produkty jsem vybral kvůli atraktivnímu designu a také kvůli kvalitě. Sice je to trochu přes limit, ale myš by jste sehnal i levněji, od nějakého kamaráda, stejnětak i klávesnici.

Ale jen by mě zajímalo...bude Vám stačit 8GB RAM?

GzM
31.03.2014 11:15
příspěvků:9

Nejsem si uplně jist na co bych měl potřebovat vice tak asi ano :-)

Jen si říkám - nevyšel by lépe a levněji amd processor?

Co se týče bedny nevypadá zle ale dal bych přednost když už tak spíše modré místo červené (nevím proč je většina herních pc červená :-D) - já vím je to detail ale když už :-)

A poslední dotaz - nikdy jsem nezkoušel ještě zapojovat 3 monitory naraz tak chci vědět zda k tomu bude opravdu stačit ta jedna grafika ... aby stále utáhla všechno na plné detaily a neměla s tím problémy ... v grafikách se nějak neorientuju vůbec tak se chci ujistit. (Hodně jsem se toho snažil pročíst a nastudovat ale internet je znám tím, že každý říká něco jiného :-) ) Jinak samozřejmě děkuji za váš čas.

31.03.2014 11:48
příspěvků:542

AMD procesor má v této ceně celkem vysokou spotřebu a do PC za 20 000 bych ho nedával. Ale pokud by jste chtěl, proč ne. Spotřeba procesoru je 125W což je trochu více než Intel (84W) a 6 jader nevyužijete. Tedy aspoň ne ve hrách. Hry, kde je potřeba 6ti jader je málo. Ale pokud chcete mít zapnuto několik věcí zaráz atp. tak se AMD vyplatí. Musíte ale počítat s vysokou spotřebou -> Větší účet za elektřinu, ale ne zas tak velký (+- 1000kč za rok) takže tak.

A k té GK:

Najděte si popis GK a hledejte nadpis: AMD Eyefinity :-)

GzM
31.03.2014 11:57
příspěvků:9

Ah super, dobře vypadá to moc pěkně. Ještě počkám zda se někdo další vyjádří (přecijen víc hlav víc ví jak se říká :-) ) ale vypadá to, že si to pořídím, díky :-)

31.03.2014 12:03
příspěvků:542

Možná by ale přeci jen nebylo špatné si připlatit a "vrazit" více peněz do MB a do zdroje. Zdroj by to totiž nemusel utáhnout...ale to už asi přeháním. Přeji pěkný den.

GzM
05.04.2014 16:47
příspěvků:9

Tak jsem byl premlouvan abych si priplatil za http://www.czc.cz/sapphire-r9-280x-vapor-x-3gb-gddr5-oc/138474/produkt ze pry ten rozdil bude poznat tak se jeste ptam na nazor :-)

05.04.2014 18:39
příspěvků:542

Ano, jistě bude poznat. Srovnávat GK za 5 000 a 7000 je trochu...no podivné :-D

Ale to bych spíše připlatil trochu do MSI:

http://www.czc.cz/msi-r9-280x-gaming-3g/139329/produkt

A taky se dívám, že min. výkon zdroje je 750W u té Sappghire...ale občas jsou ty čísla přehnané. Kdyžtak se ještě jinde, kde Vás usmlouvali na tuto GK, zeptejte na tu od MSI :-)

A také bych se chtěl zeptat...kde seženete těch 2 000 navíc do GK? Psal jste PC do 20 000 ale toto už by bylo 22 600

GzM
05.04.2014 19:08
příspěvků:9

Máte nějaký specifický důvod proč vám připadá ta od MSI lepší? Nedokážu si uplně představit v čem by se to mohlo nějak výrazně odlišovat :-) ... Toho zdroje jsem si všiml a ptal jsem se ho (toho co mě premlouval) zda to nebude problém a dostalo se mi vysvětlení jako že pravděpodobně počítají s tím že si k tomu člověk koupí nějaký processor bestii co může žrát 2x víc a že i5tka není tak náročný žrout tak nevím ale mám trochu obavy :-). |Jinak 2k navíc pro mě už nebudou úplně příjemné ale vzhledem k tomu, že chci aby ta grafika co si pořídím zvládala ty 3 monitory pokud možno co nejlépe tak jsem ochoten je do toho investovat (řekněme, že existuje jistá rezerva do které sem nechtěl úplně sahat ale nic extra hrozného se nestane a zdá se že se to tady asi opravdu vyplatí).

05.04.2014 19:39
příspěvků:542

Ona ta MSI má trochu vyšší výkon a potom takové ty věcičky jako je:

komponenty Military Class III, Gaming App nebo Afterburner. Sice nemá 2 DVI porty, ale to je jedno.

A také je ta GK od MSI menší asi o 2cm, což pomůže, při výběru case, ale nevím nevím. Prý se to tomu pánovi podařilo pěkně přetaktovat no...Ale je to trochu obtížnější rozhodovat mezi těmito dvouma GK...Obě dvvě jsou přiblžně stejně ale...no, nevím...

Kdyžtak tomu neznámému poděkujte :-D

GzM
05.04.2014 19:49
příspěvků:9

Je pravda že osobně se mi ta od MSI líbí víc a když jste mi od nich vybral i desku aspoň to bude ladit (sice je to irelevatní :-D ale bude z toho lepší dojem) .. jen si říkám že (pokud se nepletu tak má dva DisplayPorty) to možná bude chtít více redukcí nebo něčeho protože monitor display port nemá a upřímně s ním nemám žádné zkušenosti (ikdyž je na něj onen kolega dosti vysazen :-D) - otázkou je jak moc komplikované je to zredukovat na něco co poberou ty monitory a zda to nebude mít vliv na kvalitu.

05.04.2014 22:06
příspěvků:542

Když jsem byl na MSI Roadshow, říkali, že když máte MSI desku a MSI GK tak se to prý nějak pozná, pustí se do toho více napětí a zvýší se výkon, ale to nevím jestli je pravda :-D

Jinak těm DP...MSI má 2 MiniDP! Bohužel, s 3mi monitory jsem ještě nepracoval a tudíž nechápu, jaký káblík to má být :-D Možná by stačila redukce z miniDP ->VGA ale to se zeptejte kolegy :-D Vliv na kvalitu by to opravdu mít nemělo.

GzM
05.04.2014 22:51
příspěvků:9

Já si říkal že to bude spolu líp komunikovat ale kolega byl skepticky :-) ... jj vsiml jsem si ze je ten DP nejak maly :-D ... netusil jsem ze je i mini verze ... zatim mam problemy se vyporadat s tim ze je ta velka :-D .... jj zeptam diky :-)

22.04.2014 21:33
příspěvků:9

Tak už to mám doma, všechno šlape krásně (grafiku jsem nakonec volil tu 280X, vyhodil vetracek a dal tam lepsi zdroj (Seasonic S12G-750 750W). Takže tímto děkuji.

Co se týče Eyefinity mám trochu problém rozchodit třetí monitor ale jak jsem cetl na webu po diskuzich zda se, ze je nutne mit redukci na displayport aktivni pac karty maj jen 2 generatory signalu nebo tak neco ... uplne jsem to nepochopil ale snad to vyresi koupe te redukce :-)

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace