Úvod > Fórum > Hardware > Vysoké využití CPU?

Vysoké využití CPU?

30.03.2014 02:43
příspěvků:1

Ahoj,

mám 3 měsíce nové pc a mé využití CPU podle správce úloh mi dělá starosti. Když nic v pc nedělám tak je 0 až 5% využití, ale když např spustím chrome prohlížeč a najedu na nějakou stránku tak mi vystoupá až na 35% na 2 až 3s, nejhorší je když najedu např na youtube a otevřu nějaké video tak mi skočí až na 50% někdy i více např 60-70 na pár sekund. Nedělal bych si s tím starosti, ale např bratranec co má 6 jádrový procesor tak mu využití při těchto operacích jede stále max 10 %. PS dělá to v internetu exploreru, mozile, opeře. Dvakrát jsem instaloval znova Windows. Mám čistě nainstalovaný Windows. Mám antivirus eset smart security a používám ještě advanced system care 7 a CCleaner.

Mám flash player 12ku nejnovější a chrome verzi 33.0.1750.154. Nevíte čím to může být, nemůže být něco s CPU? V procesech to nedělá žáden jiný proces než prohlížeč. Ovladače mám všechny z origo CD nainstalované. Předem díky za odpovědi.

Procesor: amd fx 4130 4 jádrový
Teplota: 15 -20 stupňů
Ram 2GB
HDD WD Blue 1TB 36 stupňů

Grafická karta sapphire radeon hd 7750 39 stupňů

30.03.2014 11:09
příspěvků:5 728

je to normální. Bratranec má 2X víc CPU jader a prohlížeš je jednojádrový program, takže zdánlivěto vytížení bude mít nižší ;)

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
30.03.2014 11:10
příspěvků:5 728

je to normální. Bratranec má víc CPU jader (jestli má phenoma tak teoreticky ještě víc) a prohlížeš je jednojádrový program, takže zdánlivě to vytížení bude mít nižší ;)

Na PM neodpovídám, do podpisu se snažte dávát co nejmenší písmo (místo výchozí dejte drobné nebo malé)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace