Úvod > Fórum > Hardware > Ostatní > Chladící podložka jako si vybrat?

[VYŘEŠENO] Chladící podložka jako si vybrat?

Dotaz vyřešen reakcí: 23.04.2017 09:16

23.04.2017 08:07
příspěvků:6

Ahojky,

mám problém, začal se mi přehřívat pc, říkám si, že bych si koupila chladící podložku, ale ejhle, nastal problém.

Podle netu a měření jsem zjistila, že mám ntb velikost 15''. Našla jsem dobře hodnocenou podložku: https://www.alza.cz/cooler-master-notepal-cmc3-d344074.htm?catid=18848622#discussionPosts

- tam je uvedeno, že je do max velikosti ntb 15'', ale velikostně je menší než sám ntb. Je to problém? Mohli byste mi prosím poradit?

Děkuji :-)

23.04.2017 08:57
ověřen
příspěvků:4 972

Není to problém, leda že by notebook neseděl, ale to asi bude. Máš možnost ji do 14 dnů vrátit. Jinak v této ceně dobrá volba.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.04.2017 09:16
příspěvků:6

Děkuji :-)

23.04.2017 15:03
ověřen
příspěvků:2 090

"mám problém, začal se mi přehřívat pc"

To znamená, že se nepřehříval a teď začal? Pak je třeba ho především vyčistit, vyfoukat stlačeným vzduchem prach z chladiče CPU, a to proti směru, kterým normálně fouká ventilátor. Teprve, až bude chladič čistý, řeš chladicí podložku.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
23.04.2017 16:12
ověřen
příspěvků:4 972

Nebo to dotyčná zjistila až nyní? Rozebírat notebook také není zrovna jednoduchá záležitost.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.04.2017 16:20
ověřen
příspěvků:2 090

O rozebírání nepadlo ani slovo.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
23.04.2017 16:35
ověřen
příspěvků:4 972

Jestli víš jak to vyfoukat stlačeným vzduchem bez rozebrání, pak prosím o radu a předem děkuji.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.04.2017 19:39
příspěvků:6
satam | 23.04.2017 15:03

"mám problém, začal se mi přehřívat pc"

To znamená, že se nepřehříval a teď začal? Pak je třeba ho především vyčistit, vyfoukat stlačeným vzduchem prach z chladiče CPU, a to proti směru, kterým normálně fouká ventilátor. Teprve, až bude chladič čistý, řeš chladicí podložku.

To znamená že se teď přehřívá mnohem více než předtím. :-) A vyčištěný je. :-)

23.04.2017 19:40
příspěvků:6
bluespirit | 23.04.2017 16:12

Nebo to dotyčná zjistila až nyní? Rozebírat notebook také není zrovna jednoduchá záležitost.

Dotyčná není mechanik a nevyzná se v rozložení PC, proto je servis který to udělal za mne. ;) Jenom protože jsem holka neznamená že jsem hloupá ;)

24.04.2017 05:38
ověřen
příspěvků:2 090

Lucinko, nemusíš se hned naštvat. Nemyslel jsem to vůbec zle a dokonce trvám na tom, že jestliže se dříve nepřehříval a teď se dokonce i po vyčištění přehřívá, něco je špatně. Jak moc důvěřuješ tomu servisu?

Jinak podložka ti pochopitelně pomůže, ale stejně bych na tvém místě pátral dál po příčině přehřívání. Klidně to může být i nějaký SW, o kterém ani nevíš a běží ti na pozadí.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
24.04.2017 06:56
příspěvků:6

Pardon. Bolí mě zuby :/ Každopádně servis je to přímo kde jsme to kupovali a ti jsou dobří a řekli nám, že jelikož je to 9 let starý ntb a je předinstalovaný na win10 tak je to tím. :-) A máme si pořídit nový. Ale jelikož jede dobře a mám ho pouze na kancelářskou práci. Tak radši podložka a až odejde tak nový. :-)

24.04.2017 07:27
ověřen
příspěvků:2 090

Tak to není dobrý servis. 9 let starý notebook nemůže být předinstalovaný na W10, ta jsou stará necelé dva roky. To jejich zdůvodnění toho přehřívání není nic jiného, než blábol, oblbnutí zákazníka.

A myslím, že oprávněně se budu divit jestli vůbec HW toho notebooku "desítky" zkousne. Co tam je teď za OS?

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
24.04.2017 07:36
příspěvků:6

Tak na desítku to přeinstaloval strejda protože říkal že to pojede lépe, než jsem to stihla změnit zpět na sedmičky, tak už bylo pozdě. Servis mi řekl že je to blbost mít tam W10 ale jako já s tím nic moc nenadělám. A upřímně nemám ponětí. Jsem ráda že to jede. Chtěla jsem jenom pomoct ohledně chladící podložky :-)

24.04.2017 07:41
ověřen
příspěvků:2 090

Pokud tam desítky jedou, je to v pořádku. Ale na sedmičky bych se z vážných důvodů nevracel, jsou na HW obvykle náročnější než desítky a desítky jsou opravdu rychlejší. Jestli chceš debatu ukončit, nebudu tě dále obtěžovat. Ale pokud stojíš o pokračování, požádal bych tě o screen Správce zařízení (Pravolik na Počítač - Spravovat - Správce zařízení).

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace