Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Windows 10 a internet

Windows 10 a internet

28.03.2017 12:38
příspěvků:19

Zdravím,včera mi přišel z czc nový a složený počítač bez systému

Přes boot flash disk jsem si nainstaloval windows 10 Home

Po spuštění se zdálo vše ok,jenže se mi počítač nechce připojit k internetu

(na windows 10-Ethernet)

A nevím co by s tím mohlo být,driver na síť je nainstalovaný a funguje

Ale internet pořád ukazuje že se snaží připojit k síti

Po nějakém čase to ukáže neidentifikovatelnou síť a nepřipojí se to

Kabel a router jsou ok

Zároveň s novým pc jsem zkoušel zapnout i starý a přepojil jsem LAN kabel

A na starém pc vše funguje jak má

Zkoušel jsem několik příkazů přes cmd (ip config[zde se mi ani neukáže ip adresa u otevřené brány],netsh wlan show wlanreport,ipconfig /release , -''- renew atd.atd...nic nefunguje

Vůbec mě nenapadá co by s tím mohlo být

Pozn.:počítač nemá nainstalované drivery mother boardu ani grafické karty..pouze jsem pc spustil (nemám tam mechaniku,proto to nemůžu nainstalovat přes cd a chtěl jsem si drivery stáhnout ale nepřipojím se)

Díky za případné rady a tipy

Pozn2:omlouvám se pokud jsem něco napsal špatně,tolik se v pc nevyznám

28.03.2017 12:49
ověřen
příspěvků:2 090

Nejpravděpodobnější příčina bude, že bez ovladačů základní desky nebude funkční ovladač LAN. Takže stáhnout ovladače ZD někde jinde, nainstalovat a pak zkusit znovu.

Pozn. Ovladače ZD se vždy instalují jako první!!! Každý jiný postup obvykle přináší problémy.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
28.03.2017 12:58
ověřen
příspěvků:4 972

Přesně tak, je třeba zajít ke kamarádovi, nebo do nějaké kavárny či hospody a tam to stáhnout na flešku.

V té kavárně se to sice bude stahovat asi půl dne, ale je to řešení.

Nejprve potřebuješ zmíněné ovladače na chipset na následně na ethernet.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
28.03.2017 14:26
příspěvků:19

Super,díky moc

Nainstaloval bych si vše pomocí CD disků co byly v balení

Ale jak nemám mechaniku tak jsem si to chtěl stáhnout

Teď alespoň vím kde je problém
Zkusím a popř dám ještě vědět
Díky za pomoc!:-)

28.03.2017 14:30
ověřen
příspěvků:4 972

Pokud máš kámoše co má mechaniku, můžeš si to stáhnout z těch CD.

Hlavně pamatuj, že jako první se instalují ovladače ZD- Chipset, pak už je to skoro fuk, ale nejlepší je stáhnout i ethernet a zprovoznit si internet. Pak už seženeš všechno.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace