Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Win 10 nenabehne po upgrade CPU

Win 10 nenabehne po upgrade CPU

11.03.2017 21:25
příspěvků:5

Zdravim, chtel bych se zeptat na vas nazor. Dnes jsem si poridil i5 6600K jakzto upgrade moji i5 6400. Po instalaci noveho CPU mi bohuzel nenabehne Win 10. Sekne se pri nacitani (kolecko). Oprava taky nejde.. zasekne se v prubehu. Zkousel jsem preinstalovat z USB. Instalace sice nabehne ale po 1-3 vterinach se sekne stejne jako nacitani ci oprava.. Kdyz nainstaluji 6400.. vsechno jede jak ma bez nejmensiho problemu. Nevite kde muze byt problem?

Dekuji za jakekoliv rady a nazory. Chci vyzkouset vse nez pujdu na reklamaci.

12.03.2017 07:19
ověřen
příspěvků:2 090

Nějaká nekompatibilita. Víc ti vzhledem k totální absenci dalších informací od tebe říct nedokážu.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.03.2017 08:25
příspěvků:5

Moje sestava:

CPU - i5 6400 -- přechod na i5 6600K (nefunkční)

MOBO - Asus ROG Maximus VIII Gene
GPU - GTX 1060 6Gb
PSU - Corsair VS 450
RAM - Kingston HyperX Fury DDR4 (2x8GB)

6600K jde v BIOSu vidět. Start PC je bez prlblému. Ten nastane, jak jsem již zminoval, když se spoušti Win10, respektive jakakoliv dalsi akce po zavedeni (oprava system nebo instalace systemu) Vse se zasekne, obraz nezmizi. Par krat se mi podarilo dostat az na prihlasovaci obrazovku, ale dal uz ne. Udelal jsem jeste cistou instalaci win10 (s pouzitim 6400) jelikoz jsem menil před nedavnem i zakladni desku. BIOS je aktualni.

12.03.2017 08:35
ověřen
příspěvků:2 090

Jelikož vadný Intel CPU z výroby se vůbec nevyskytuje, napadá mě jen jediná věc. Ten i5-6600K má podstatně vyšší TDP než ten původní, takže s box chladičem se možná při náběhu systému nestačí uchladit a "vypne" jej tepelná ochrana. Nic jiného mě bohužel nenapadá.

Máš možnost ten CPU vyzkoušet v jiném PC?

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
12.03.2017 10:10
příspěvků:5

Chladič mam Coolermaster Hyper TX3i s Noctua TN-H1 pastou.

V biosu ukazuje +- 30 stupňů.

Jediné co můžu vyzkoušet je dat 6600k na předchozi desku.

Fungoval na ni 6400 takze patice je stejná.

Jinak asi vezmu cele PC do servisu at se tam na to podivají. Krom desky žádné další díly nemám.

Tak jako tak děkuji za ochotu. Pomalu si začínam vzpominat, proč jsem před třemi lety přešel z PC na herni konzole..

12.03.2017 11:53
příspěvků:5

Tak jsem dal CPU do staré desky a situace byla naprosto stejná.

V BIOSu všechno OK.

Připojil jsem čisté HDD a instalační USB.

Jakmile se začal načítat iso všechno zamrzlo.

SSD se systemen se dostalo az na vitejte a pak zamrzlo.

Jaka je pravděpodobnost že bude CPU vade?

12.03.2017 12:56
ověřen
příspěvků:2 090

Sice skoro nulová, ale na základě tvých informací tomu začínám sám věřit.........

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
25.03.2017 17:41
příspěvků:5

Zdravím,

Tak nakonec tomu tak opravdu bylo. Na reklamaci potvrdili, že CPU je vadné a poslali mi nový kus, který šlape jako hodinky.

I na prodejně se divili, že se něco takového stalo a smáli se, že jsem prohrál v silicon lottery

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace