Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > NUTNÉ-Z Windows 10 na Windows 7 po deseti dnech
|<<13>>|

NUTNÉ-Z Windows 10 na Windows 7 po deseti dnech

05.03.2017 09:04
příspěvků:24

Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně downgradu z Win 10 na Win 7 po 10 dnech.

Protože nevím, jestli budu spokojený s Win 10 které jsem si včera nainstaloval pomocí této stránky: https://www.microsoft.com/cs-cz/accessibility/windows10upgrade tak bych chtěl mít možnost udělat downgrade zpět na Win 7. Našel jsem i návod jak to udělat po 10 dnech: http://www.thewindowsclub.com/rollback-windows-10-after-30-days ale za

1. nevím jestli bude fungovat a za 2. bych chtěl provést čistou instalaci Win 10 a když bych tyhle Windows old složky přetáhnul na USB a provedl čistou instalaci a poté je tam vrátil, bude ještě poté možnost provést downgrade? Zároveň dodávám, že se mi na disku C: nezobrazuje složka $Windows.~WS ale jen $Windows.~BT a Windows.old. Tak nevím jestli to nějak nevadí. Najde si na mě někdo čas a poradí mi vyřešit tento problém? Přikládám pár obrázku o specifikaci PC atd.

Díky
S pozdravem
Ondra

05.03.2017 09:13
ověřen
příspěvků:4 972

Předně tvoje stránka nebyla nalezena - We are sorry, the page you requested cannot be found

Nevím jak to funguje po 10 dnech, ale obávám se, že tam žádné Recovery nebude, já ho tam neměl.

Nejjednodušší je stáhnout stejnou verzi W7 a nainstalovat s použitím tvého klíče-

Edit. Na té druhé stránce je napsáno:

UPDATE: Rollback period has been reduced to 10 days in Windows 10 Anniversary Update.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
05.03.2017 09:18
příspěvků:24

Odkaz opraven
Všiml jsem si i těch 10 dnů.

Právě proto bych potřeboval radu co nejrychleji.

Zkoušel jsem si stáhnout ISO soubor W7 ale napsalo mi to, že mám OS předinstalovaný výrobcem PC.

05.03.2017 09:20
ověřen
příspěvků:4 972

Ano,

pak pro tebe platí: UPDATE: Rollback period has been reduced to 10 days in Windows 10 Anniversary Update.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
05.03.2017 09:23
příspěvků:24

Tím pádem by mi to šlo, kdybych si dal ty Windows.old soubory třeba na USB a provedl čistou instalaci W10 a poté je tam vrátil, šel by z těch souborů instalovat W7?

05.03.2017 09:25
ověřen
příspěvků:4 972

Obávám se že tohle nejde, pokud by to bylo možné, pak by ses k předchozímu systému mohl vrátit třeba za deset let.

Potřebuješ ISO s W7 a tvůj klíč.

Edit: Chybí mi tu informace o počítači! Pokud máš notebook, dá se za pár stovek koupit Recovery DVD.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
05.03.2017 09:28
příspěvků:24

Právě ten klíč. Já si zkoušel stahovat ISO W7 ale ten klíč na to prostě nefunguje, jak už jsem výše uvedl. Dalo by se to nějak obejít? Jiný klíč z jiného PC?

05.03.2017 09:30
ověřen
příspěvků:4 972

Edit: Chybí mi tu informace o počítači! Pokud máš notebook, dá se za pár stovek koupit Recovery DVD.

Pokud bude naprosto stejná verze W7, pak by klíč fungovat měl. Obejít se to dá tak, že si W7 koupíš třeba na eBay, nebo na Aukru. Samozřejmě od ověřeného prodejce.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
05.03.2017 09:35
příspěvků:24

Pardon, informace o PC zde!
Měl jsem tam W7 Pro

05.03.2017 09:38
ověřen
příspěvků:4 972

Zeptej se na podpoře HP zda mají recovery DVD pro tvůj počítač - http://support.hp.com/cz-cs/drivers

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
05.03.2017 09:43
příspěvků:24

Hele, recovery od HP tu mám přímo v PC!

05.03.2017 09:43
příspěvků:24

Zde je jak to postupuje

05.03.2017 09:44
příspěvků:24

Tímto to končí.
Jinak, díky za tvůj čas:-)
Takže tento oddíl by mi měl pomoci ne?

05.03.2017 09:55
ověřen
příspěvků:4 972

Nejspíš za 10 dní nebude funkční. U mne to také ukazuje že mám W8, ale mám W10 a vrátit se nemůžu.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
05.03.2017 10:04
příspěvků:24

Aha, ty jo, tak já už teda nevím co s tím:-(

Nebyl by možný udělat nějaký backup?
Nebo nešla by ještě udělat bit kopie W7?

05.03.2017 10:20
ověřen
příspěvků:4 972

Bitová kopie jde, ale kopíruje se disk se systémem který tam je. A ty už tam máš W10.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
05.03.2017 10:23
příspěvků:24

Aha, takže kdy bych teď provedl downgrade na W7, udělal bitovu kopii, zpět instaloval W10 tak by se stalo co? Šlo by to?

05.03.2017 10:26
ověřen
příspěvků:4 972

Ano, vrátíš se na W7, uděláš bitovou kopii na několik DVD a pak tam můžeš dát W10. V případě že ti W10 nebude vyhovovat a uplyne doba 10 dnů, pak to obnovíš z bitové kopie.

Ale 10 dnů na vyzkoušení W10 je dost dlouhá doba.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
05.03.2017 10:39
příspěvků:24

Ano, docela dlouhá doba to je. Uvidím.

Jak se poté ty soubory z DVD dají dohromady?

Promin, jestli se ptám na blbé otázky ale zajímá mě to.

Musí to být na DVD nebo může být třeba USB?

05.03.2017 10:50
ověřen
příspěvků:4 972

Ta DVD by měla bít označena časovým razitkem, ale aby ses v tom vyznal, je lepší si je popsat. 1., 2. atd.

http://www.servispckupka.cz/jak_opravit_windows_7_obnoveni_bitove_kopie.php

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
|<<13>>|
Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace